دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69281
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
 •   

  تبعیض در کاریابی باید حذف شود/معافیت های بیمه ای می تواند مهم ترین مشوق برای کافرمایان باشد

  فرماندار فیروزکوه در جلسه شورای مهارت گفت: آموزش شیوه های نوین برای صاحبان حرفه، باید به موازات آموزش کارآموزان ارتقا یابد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای مهارت به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، با حضور معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، بخشداران بخش مرکزی و ارجمند، سرپرست سازمان فنی و حرفه ای فیروزکوه […]


  فرماندار فیروزکوه در جلسه شورای مهارت گفت: آموزش شیوه های نوین برای صاحبان حرفه، باید به موازات آموزش کارآموزان ارتقا یابد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای مهارت به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، با حضور معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، بخشداران بخش مرکزی و ارجمند، سرپرست سازمان فنی و حرفه ای فیروزکوه و مسئولین اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، ضمن خیر مقدم به حضار در جلسه تاکید کرد: باید تبعیض در امر کاریابی حذف شود تا اعتماد مردم جلب شود؛ باید بین مقاضیان کار و صاحبان حرفه، ارتباطی شفاف برقرار شود تا این امر منجر به تامین نیاز طرفین گردد.

  وی در ادامه گفت: زندگی مدرن امروزی و تغییر ساختار اداره کشور و دولت مدرن، نیازهای جدیدی را ایجاد کرده است؛ تامین اجتماعی و معیشت مردم امری است که در گذشته توسط کارفرمایان مورد توجه بوده اما خلاهایی وجود داشته چرا که هیچ مجموعه ای مسئول حمایت از بازنشستگان حرفه ها نبوده است.

  این مقام مسئول بیان داشت: با وجود احداث مراکز آموزشی متعدد در سطح کشور و نظام آموزشی فنی حرفه ای مدارس، به دلیل عدم حضور کارآموز در محیط کار واقعی شاهد موفقیت چشمگیری نبوده ایم که در حال حاضر منجر به رجوع به نظام آموزش قدیم و آموزش شاگردان توسط استادکار در محل واقعی کسب و کار شده است.

  وی با اشاره به طرح شورای مهارت اظهار داشت: در حال حاضر، طرح تنظیم شده نگاهی واقعی تر به مهارت آموزی دارد؛ باید تلاش کنیم تا در جهت ساماندهی این نظام قدم برداریم.

  یوسفی جمارانی تصریح کرد: امروزه نظام ایجاد شغل، حمایت های حرفه آموزی و واحد های تولیدی و صنفی به جمع بندی رسیده اند که سبک گذشته پایداری بیشتری تا اقدامات چند سال اخیر دارد.

  وی افزود: امروزه فرایند کسب و کار تغییر کرده است و روش های گذشته قابلیت رقابت محلی، منطقه ای و ملی را ندارد و پاسخگوی نیازها نیست؛ صاحبان حرفه جهت حفظ بقای فعالیت خود در بازار کار، باید شیوه های نوین را فرا بگیرند و اجرا کنند؛ حضور شرکت های دانش بنیان می تواند در جهت استفاده از ظرفیت های شهرستان کمک شایانی داشته باشد.

  فرماندار فیروزکوه با تاکید بر اطلاع رسانی صحیح و گسترده طرح مهارت آموزی اظهار داشت: با توجه به اینکه مهم ترین رکن انجام این طرح صاحبان حرفه هستند، معافیت های بیمه ای می تواند مهم ترین مشوق برای کافرمایان باشد؛ اگر اطلاع رسانی مناسبی در خصوص مزیت های طرح صورت بگیرد شاهد نتایج مثبتی خواهیم بود.

  وی ادامه داد: یکی از مهم ترین شاخصه های این طرح، داوطلبانه بودن آن برای کارفرما و متقاضی کسب و کار است که سبب پایدار ماندن آن خواهد شد؛ احترام به قدرت انتخاب امری بسیار مهم است و دولت باید فقط جهت تسهیل امر مداخله داشته باشد.

  یوسفی جمارانی با اشاره به شهرستان فیروزکوه افزود: ارتقا شیوه کسب و کار نباید متوقف شود؛ آموزش شیوه های نوین برای صاحبان حرفه، باید به موازات آموزش کارآموزان ارتقا یابد.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها