دیمه نیوز
امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68992
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
 •   

  تغییر تیم اقتصادی دولت ضروری است/ قوه قضاییه اشدّ مجازات را برای غارتگران بیت‌المال اعمال کند

  امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این‌که دولت تدبیر به رفع مشکلات مردم بپردازد، گفت: دولت از افراد خائن در بین مسئولان جلوگیری کند و قوه قضائیه برای غارتگران بیت‌المال اشد مجازات در نظر بگیرند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه تهران که با حضور پرشور آحاد […]


  امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این‌که دولت تدبیر به رفع مشکلات مردم بپردازد، گفت: دولت از افراد خائن در بین مسئولان جلوگیری کند و قوه قضائیه برای غارتگران بیت‌المال اشد مجازات در نظر بگیرند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه تهران که با حضور پرشور آحاد مختلف جامعه برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با تبریک ولادت امام رضا علیه‌السلام اظهار داشت: مسائل اقتصادی مسئله مهم و روز است و وظیفه دولت، مجلس و قوه قضائیه توجه ویژه به این موضوع است.

  وی با بیان چهار پیشنهاد اقتصادی به دولت گفت: فقط باید کالاهای اساسی با نرخ ارز ترجیحی ۴ هزار و ۲۰۰۰ تومان تهیه شوند که شامل دارو و مواد اولیه دارو، مواد خوراکی، نهادهای دامی کشاورزی و مایحتاج مردم است که آن‌ها بتوانند این موارد را ارزان‌تر تهیه کنند. اما متاسفانه طبق اطلاعات واصله از اواخر فروردین ماه تا اواسط خرداد ماه کالاهای غیرضروری با این نرخ ارز وارد کشور شد. نمی‌دانم نگرانی خودم را از این موضوع با چه الفاظی اعلام کنم. اما باید عنوان کنم که با این موضوع بخش عظیمی از درآمد ارزی کشور بر باد رفت و باعث فساد شد.

  امام جمعه موقت تهران افزود: دولت باید بازار ثانوی ارز را مدیریت کند. همچنین پرداخت ارز ارزان قیمت به سفرهای غیرضروری خیانت است. پرداخت ارز ترجیحی برای دانشجویی که برای ادامه تحصیل به کشور دیگری می‌رود مانعی ندارد اما نیاز نیست به سفرها غیر ضروری ارز ارزان قیمت داده شود.

   

  عدم استقلال بانک مرکزی از دولت ریشه خیلی از مشکلات است

  وی با بیان این‌که برخی از مشکلات اقتصادی، وضعیت سیستم بانکی است، عنوان کرد: ضعف نظارت بانک مرکزی باعث حجم بالای نقدینگی می‌شود که بازار اقتصادی کشور را دچار تلاطم می‌کند. از دولت تقاضا دارم راهکارهای دولت برای جهت دادن نقدینگی به سمت بازارهای مولد اقتصادی مشخص و عملی شود. عدم استقلال بانک مرکزی از دولت ریشه خیلی از مشکلات است.

  آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر لزوم ترمیم و تغییر تیم اقتصادی دولت بیان داشت: برخی از اعضای اقتصادی، سیاست‌های اقتصادی دولت را قبول ندارد، شایسته نیست در موضوعات اقتصادی شاهد چند صدایی در دولت باشیم. نیاز است از نیروهای جوان، فعال و هم‌صدا در تیم اقتصادی دولت استفاده شود.

  وی در تشریح چهارمین پیشنهاد اقتصادی خود به دولت گفت: در شرایط کنونی کشور بازنگری در مدیریت متمرکز سراسر کشور برای بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها ضرورت دارد. تنفیذ بعضی از اختیارات رئیس جمهور به استانداران برای بهره گیری از ظرفیت منطقه و ارتقاء وضعیت اقتصادی و تحول در استان‌ها لازم است.

   

  دل‌هایمان را از عشق خدمت به مردم پر کنیم / مسئولان زندگی‌های خودشان را علوی کنند

  خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود چار نصیحت برای دولتمردان داشت و افزود: بکوشیم، دل را از محبت به مردم و عشق خدمت به مردم پر کنیم و از رنج مردم رنج ببریم.

  وی بیان داشت: برای آرامش مستضعفان جامعه سطح زندگی خودمان را پایین آوریم و به دریافت کم از بیت‌المال قانع باشیم و زندگی‌های خودتان را علوی کنید و زندگی خودتان را در سطح مردم ضعف قرار دهید تا آن‌ها آرام بگیرند. وقتی مردم مشاهده ببینند مسئولان مثل آن‌ها زندگی می‌کنند، آن‌ها نیز ارامش خواهند داشت.

   

  دولت از افراد خائن در بین مسئولان جلوگیری کند / قوه قضائیه برای غارتگران بیت‌المال اشد مجازات در نظر بگیرند / دولت تدبیر به رفع مشکلات مردم بپردازد

  آیت‌الله موحدی کرمانی تاکید کرد: هرگز اجازه ندهید در بین شما مسئولان پاک، افراد خائن ورود پیدا کنند و بیت‌المال را بدزدند و فرار کنند. نظارت‌های خودتان را دقیق کنیدو قوه قضائیه نیز اشد مجازات را برای غارتگران بیت‌المال در نظر بگیرد.

  وی اظهار داشت: دولتمردان منتظر نمانند تا این‌که مردم به‌دلیل فشار اقتصادی به خیابان آمده و مطالبه خودشان را مطرح کنند و شما بیدار شوید و علاج کنید. شما دولت تدبیر هستید و به رفع مشکلات مردم بپردازید. مردم انقلاب را دوست دارند و صبر انقلابی دارند، شما هم انقلابی باشید و انقلابی عمل کنید.

   

  نمازجمعه حج فقرا است

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله طالقانی گفت: یک نماز جمعه برای افردی که توان ندارند در حکم حج است، غفلت از نماز جمعه از فوض عظیم محروم می‌شود. آیت الله طالقانی انسان های برجسته بود امام فرمودند ایشان به مثابه اسلام همانند ابوذر بود.

  وی همچنین سالگرد ارتحال آیت‌الله مشکینی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: آیت‌الله مشکینی شخصیتی بسیار ارزنده و متواضع بود. در حالی که جزو مراجع تقلید بود، خضوع کرده و برای مجلس خبرگان ثبت‌نام می‌کرد.

  آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به عملیات مرصاد گفت: منافقین بدبخت کوردل فکر کردند می‌توانند به ایران بیایند و ایران را تصرف کرده و حکومت اسلامی را ساقط کنند که به فضل خدا در عملیات مرصاد لشکر اسلام وارد شد و منافقین را در آن عملیات نابود کرد و امیدواریم خداوند منافقان را با دشمنان اسلام محشور و در آتش بسوزاند.

   

  سیره امام رضا علیه‌السلام در حکومت مامون

  وی با اشاره به ولادت با سعادت امام رضا علیه‌السلام به سیره حضرت اشاره کرد و بیان داشت: مامون با پیشنهاد ولایت عهدی به امام رضا علیه‌السلام تصمیم داشت با آمدن حضرت به حکومت خودش مشروعیت دهد و کسانی که می‌خواستند از حکومت خروج کنند آن‌ها را در خلافت نگه دارد و در پاسخ به علمای ادیان الهی یک عالم در حکومت باشد که به شبهات آن ها جواب دهد. امام رضا علیه‌السلام نیز در حالی که به مردم نشان دادند این ولایت عهدی اجباری است. شرایطی برای پذیرش این موضوع قائل شدند و فرمودند من هرگز در کارهای حکومتی وارد نمی شوم و اصلاً من را از حکومت جدا بدان و اگر مشورتی کردی من از دور مشورتی داده و نصیحت می‌کنم. حضرت اعلام کردند این حکومت ذره‌ای اسلامی نیست و اگر ولیعهد هم شدم این حکومت را هرگز ذره‌ای اسلامی نمی‌دانم و دخالتی در کار مامون نمی‌کنم.

  خطیب جمعه تهران افزود: مامون زمانی از امام خواستند برای افرادی که اعتصاب می خواستند کنند، چیزی بنویسند که آن‌ها آرام شوند، امام فرمودند «نمی‌نویسم» و نشان می‌دادند این حکوت اسلامی نیست.

  وی عنوان کرد: امام رضا علیه‌السلام از فرصت ولیعهدی استفاده فراوان کردند و به همگان آموختند که انسان باید از فرصت استفاده کند. به شبهه اهل کتاب جواب می‌دادند  و عزت برای اسلام بود و فرهنگ تشیع را بست دادند.تشیع در زمان امام رضا علیه‌السلام گستردگی فراوانی پیدا کرد و شیعیانی که هراس داشتند به مرکز حکومت آمدند و باعث بست حکومت تشیع شد و حضرت از فرصت‌ها استفاده کردند.

  آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به قیامت بیان داشت: انسان‌ باید همواره نگران آخرت خودش باشد، خوف و رجا را همواره در وجود خودش داشته باشد. خدا ترس ندارد، پرردگار رحمن، رحیم و رئوف است. ترس از خدا نیست، ترس از اعمال خودمان است.مثل متهمی که وارد دادگاه می‌شود از حکم اعمال خودش هراس دارد.

  وی گفت: اگر کسی تصمیم دارد گناه کند، هراس داشته باشد که گناه نکند چراکه اگر گناه را بکند شاید خدا بابت این گناه ما را دیگر نبخشد. ما نمی‌توانیم در مورد گناه قضاوت کنیم که این گناه چیزی نیست و خدا می بخشد.

  خطیب جمعه تهران با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام عنوان کرد: امام علی علیه‌السلام فرمودند «خداوند چهار چیز را در چهار چیز پنهان کرده است. نخست اجابت را در دعا پنهان کرده است. انسان باید بسیار دعا کند ارتباط با خدا را حفظ کرده و پیوسته از خدا بخواهیم. دوم این‌که خداوند رضای خودش را در عبادت پنهان کرده است، بنابراین به همه عبادت‌ها اهمیت دهد. سوم این‌که خدا دوستان خودش را در بین مردم پنهان کرده است و چهارم غضب را در گناه، مراقب باشید خداوند شاید تا ۴۰ سال گناهانی را ببخشد. از ۴۰ سال به بالا وقت سختگیری است.

  وی افزود: در روز قیامت یه چیز به درد می‌خورد و آن قلب سلیم است. قلب سالم قلبی است که در آن اطاعت محض خدا باشد. وقتی فهمید این فرمان خدا است، انفصال کند.

  آیت‌الله موحدی کرمانی در ارتباط با آثار برخی از گناهان در قیامت خاطرنشان کرد:  در روز قیامت برخی محشور می شوند که دو صورت و دو زبان و از هر زبان آتش مشتعل است و این چطور آدمی است که برخورد با آدم ها دو جور است و این در قیامت با دو رو محشور می شود

  وی با اشاره به آثار جمع مال گفت: برخی افراد مال اندوزی کرد و به جای این‌که به فقرا بدهد، جمع کرده، قرآن با لهن شدید با آن‌ها برخورد می‌کند و می‌فرماید «وای بر آن‌ها با چشم و ابرو دنبال عیب‌جویی هستند و مال اندوزی می‌کند.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها