دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69757
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
 •   

  دولت قیمت «خیار» را کنترل کند؛ ثبات بازار ارز پیش‌کش

  طبق گزارش مرکز آمار قیمت «خیار» در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ٧۴,٩ درصد افزایش یافته است، قیمت «موز» و «تخم مرغ» نیز در ماه گذشته به ترتیب تورم ۵٨.٣ درصدی و ۵۴.۵ درصدی را تجربه کرده است! به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،روحانی از سال ۱۳۹۱ قرار است طی یک برنامه […]


  طبق گزارش مرکز آمار قیمت «خیار» در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ٧۴,٩ درصد افزایش یافته است، قیمت «موز» و «تخم مرغ» نیز در ماه گذشته به ترتیب تورم ۵٨.٣ درصدی و ۵۴.۵ درصدی را تجربه کرده است!


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،روحانی از سال ۱۳۹۱ قرار است طی یک برنامه ۱۰۰ روزه مشکلات اقتصادی را حل کند و وضعیت بازار را سر و سامان دهد، اینک اما بعد از گذشت ۱۸۲۹ روز از شروع ریاست جمهوری حسن روحانی نه تنها مشکلات اقتصادی حل نشده که جامعه ایران بی‌سابقه ترین نابسامانی‌ها را در طول ۴۰ سال گذشته به چشم می‌بیند.

  بد نیست هر از گاهی سخنان و وعده های مسئولین دولتی قبل از انتخابات را بازخوانی کرد تا مشخص شود آنها چه‌قدر به حرف خودشان پایبندند.

  روحانی که در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد یکی از منتقدین جدی شرایط اقتصادی به شمار می‌رفت در زمان تبلیغات انتخاباتی، دولت وقت را بخاطر عدم کنترل بازار مورد نقد قرار داده و گفته بود: مردم برای تامین کالاهای روزمره خود دائما دچار نگرانی هستند، کالاهایی که امروز یک قیمت دارد و در روزهای آینده مشخص نیست چه قیمتی بابت آن باید پرداخت کرد.

  روحانی در سال ۹۲ وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات با گرانی مبارزه خواهد کرد، او در همین رابطه گفته بود: در حوزه مسائل اقتصادی زمینه‌ای فراهم خواهد شد که گرانی و تورم مهار شده و از طرفی کسب‌وکار آحاد جامعه به‌ویژه جوانان و بانوان نیز فراهم شود.

  روحانی در سال ۹۲ در بخش هایی از سخنان انتخاباتی خود میگوید: دولت تدبیر “گرانی” را با فکر و برنامه کنترل و کاهش خواهد داد و بیکاری را به نُرم جهانی خواهد رساند.

  حال با گذشت ۵ سال از زمان ریاست جمهوری حسن روحانی مردم باید کارنامه او را به نظاره بنشینند و عملکردش را قضاوت کنند؛ هرچند که گسترش نارضایتی های اجتماعی و شدت گرفتن اعتراضات خیابانی تا حدودی قضاوت مردم از عملکرد دولت را به تصویر میکشد.

  طبق گزارشی که مرکز آمار به صورت دوره ای منتشر می‌کند، نوسانات قیمتی در چند ماه اخیر به شدت افزایش یافته است، به گونه ای که دولت توان کنترل آن را ندارد.

  آخرین گزارش مرکز آمار که مربوط به نرخ تغییر قیمت‌ها در تیرماه امسال است حائز نکاتی می باشد که هم تعجب برانگیز است و هم تاسف برانگیز.

  طبق این گزارش قیمت «خیار» در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل (تیر ١٣٩۶) ٧۴,٩ درصد افزایش یافته است، قیمت «موز» و « تخم مرغ» نیز در ماه گذشته تورم ۵٨.٣ درصدی و ۵۴.۵ درصدی را تجربه کرده است!

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :