دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69718
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
 •   

  ربیعی با عملکرد ناموفق در اشتغال، جوابگوی اداره وزارت کار نبود/ استیضاح وزیر اقتصاد در دستور کار مجلس/ گمانه زنی برای حضور مرتضی بانک در وزارت کار

  رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: استیضاح وزرای اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی مطرح است اما فعلا راه و شهرسازی در دستور نبوده و استیضاح وزیر اقتصاد در دستور کار است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،رئیس کمیسیون شوراهای مجلس درباره جزئیات استیضاح وزیر کار  گفت: استیضاح علی ربیعی از چند جهت […]


  رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: استیضاح وزرای اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی مطرح است اما فعلا راه و شهرسازی در دستور نبوده و استیضاح وزیر اقتصاد در دستور کار است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،رئیس کمیسیون شوراهای مجلس درباره جزئیات استیضاح وزیر کار  گفت: استیضاح علی ربیعی از چند جهت قابل بررسی است و صرفا به بحث کارگری و فضای تامین اجتماعی باز نمی گردد.

  محمد جواد کولیوند افزود: وزارت خانه ای که وزیر کار در آن حضور داشت، دو وزارت خانه رفاه و تعاون کار بود که در یکدیگر ادغام شده است، لذا این وزارتخانه بسیار وسیع بوده و تامین اجتماعی و صندوق های مرتبط به آن در این مجموعه وجود دارد.

  وی اظهار داشت: بدهی های تامین اجتماعی، شرکت های شستا و … در وزارتخانه مذکور نشان می دهد توان آقای وزیر برای اداره چنین وزارتخانه ای دیگر جواب نخواهد داد.

  کولیوند با اشاره به کیفیت بخشی به کار تصریح کرد: در وزارت کار شاید در بخش کارگری و زیرمجموعه های آن بیش از ۱۰ میلیون نفر درگیر کار هستند لذا باید تغییری در این حوزه ایجاد می شود زیرا با توجه به اینکه به دنبال جابجایی تیم اقتصادی دولت هستیم که بخشی از آن به معیشت باز می گردد.

  وی بحث اشتغال و معیشت را با وزارت کار مرتبط دانست و گفت: وزیر کار در بحث اشتغال موفقیت چندانی نداشت.

  کولیوند افزود: استیضاح وزرای اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی مطرح است اما فعلا راه و شهرسازی در دستور نیست اما استیضاح وزیر اقتصاد در دستور کار است.
  رئیس کمیسیون شوراها در خاتمه اظهار داشت: گمانه زنی ها این است که آقای بانک جایگزین آقای ربیعی خواهد شد که پیش از این معاون وزیر خارجه بوده و در حال حاضر معاون رئیس جمهور در مناطق آزاد است، این مهم صرفا یک پیش بینی بوده و تا کنون قطعی نشده است.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها