دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69450
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
 •   

  روشنفکرانی که دم از سازش می زنند، بدانند ۸۰ درصد مشکلات کشور از بی دغدغدگی مدیران و عدم روحیه جهادی مسئولین است

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: تا تفکر لیبرالی بر جامعه حاکم است ولو تمام وزرا و کابینه هم تغییر کنند مشکلات کشور حل نخواهد شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر تقوای الهی گفت: خداوند در قرآن می فرماید انسان‌های باایمان حق ندارند […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: تا تفکر لیبرالی بر جامعه حاکم است ولو تمام وزرا و کابینه هم تغییر کنند مشکلات کشور حل نخواهد شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر تقوای الهی گفت: خداوند در قرآن می فرماید انسان‌های باایمان حق ندارند با انسان‌های بی ایمان زندگی کنند، اگر می خواهید پایه های زندگی مستحکم شود از ابتدا باید بر ملاک های خداوند و معصومین (ع) در انتخاب همسر تکیه کرد؛ کسانی که اعتقاد به چند خدایی دارند، مشرک هستند، در سوره بقره می فرماید، نباید به عنوان همسر فرد مسلمان انتخاب شوند؛ انسان‌های مسلمان موحد هستند؛ کسی حق ندارد با زن مشرکه ازدواج کند مگر دست از سرم بردارد و به خداوند ایمان بیاورد.

  وی در ادامه با اشاره به داستان مردی که برای معیار انتخاب همسر برای دختر خود نزد پیامبر (ص) رفته بود، خاطر نشان کرد: پیامبر (ص) فرموده اگر خواستگار دختر شما ایمان و اخلاق نداشته باشد، زیبایی و ثروت و علم دنیا را داشته باشد باز شایسته انتخاب نیست؛ زن و مردی که اخلاق نداشته باشند ایمان هم ندارند، مرد و یا زنی که نسبت به همسر خود گفتار بد دارد نماز و روزه اش باطل است؛ زبانی که فحاشی می‌کند بهشت را نخواهد دید.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در اشاره به مردانی که خانواده خود را اذیت می‌کنند، تصریح داشت: این چنین مردی روی بهشت را نخواهد دید و نباید به خود مسلمان بگوید، ولی زن هم باید جهاد کند؛ جهاد زن این است که غیرت تقوایی، غیرت معنوی داشته باشد.

  وی در خطبه‌های دوم با اشاره به توطئه دشمن علیه ملت و حکومت ایران اسلامی بیان داشت: دشمن هر روز مردم را برای ریختن در خیابان‌ها، آتش زدن مساجد و غیره تحریک می‌کند؛ غافل از این که مردم ایران اسلامی با بصیرت هستند و هدف این دشمنی‌ها را می دانند البته مدیران باید مراقبت و مواظبت کنند، هر جایی مشکل است باید در رفع آن اقدام کنند قبل از آن که مردم لب به گلایه باز کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به شرایط بدی که در کشور در حوزه صنعت و اقتصاد ایجاد شد، بیان داشت: مردم نسبت به هم حس انسان دوستی داشته باشند، بازاریان هم از این وضع برای احتکار اجناس استفاده نکنند، باید با مفسدین اقتصادی و احتکار کنندگان برخورد قانونی شود، باید با کسانی که در این شرایط شایعه پراکنی در جهت کمبود اجناس و سوخت می‌کنند، مقابله شود.

  وی در ادامه افزود: مسئولین و مدیران باید روزنه های خلاف را باز نگذارند، ایجاد نگرانی برای مردم خیانت به کشور است؛ برخی از دولتمردان خود باعث بسیاری از گرانی‌ها و آشفتگی ها در بازار ارز و دلار و خودرو هستند؛ امروز هیچ تدبیری در بحث نقدینگی، سکه و ارز نیست؛ دولت باید بداند با یک تغییر در بانک مرکزی شرایط بهبود نمی یابد؛ باید تمام تیم اقتصادی که برنامه و تدبیری برای این شرایط ندارند تغییر کنند؛ باید تفکر لیبرالی از کشور برداشته شود، نگاه باید اسلامی شود؛ تا این نگاه عوض نشود ولی همه وزرا تغییر کنند، مشکلات اقتصادی حل نخواهد شد.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه به پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: ما ملت مذاکره و گفت و گو هستیم، این آمریکا بود که از برجام خارج شد و اکنون پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط می دهد؛ شرط ایران اسلامی این است که آمریکا به برجام بازگردد و تعهدات خود را اجرا کند.

  وی با اشاره به تعمدی بودن برخی اتفاقات در کشور، تاکید کرد: روشنفکرانی که دم از سازش می زنند، باید بدانند ۸۰ درصد مشکلات کشور مربوط به بی دغدغدگی مدیران و روحیه جهادی نداشتن مدیران است؛ ما نگران بیرون نیستیم، باید نگران داخل بود؛ مدیران ما باید چشم خود را باز کنند تا بتوانند مردم را از نگرانی درآورند.

  انتهای پیام/

   


  لینک کوتاه :



  برچسب ها :