دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69471
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
 •   

  لزوم مشارکت خیرین در اتمام پروژه مدرسه دوم دشت ناصر فیروزکوه

  شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در چهارمین جلسه با حضور خیرین برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در چهارمین جلسه با حضور خیرین برگزار شد. مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، با تأکید بر اهمیت این شورا، اظهار داشت: بعضی از امور و جلسات اساسی هستند؛ […]


  شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در چهارمین جلسه با حضور خیرین برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در چهارمین جلسه با حضور خیرین برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، با تأکید بر اهمیت این شورا، اظهار داشت: بعضی از امور و جلسات اساسی هستند؛ به این معنا که اگر تصمیماتی که در جلسه شورای آموزش و پرورش اتخاذ می شود به خوبی هدایت شوند، تأثیر بسزایی در بخش های مختلف جامعه خواهد داشت.

  وی افزود: آموزش می تواند پاسخگوی بسیاری از مسائل باشد؛ در این جلسه باید توجه ویژه ای به کارآفرینی، ایجاد اشتغال و مباحث دیگری که امروزه به عنوان معضلات جامعه هستند، شود؛ باید تلاش کنیم تا نسلی را پرورش دهیم که خودباور، مسلط به دانش روز و مسئولیت پذیر باشند تا بتوانند آینده ای روشن را برای کشور رقم بزنند.

  رئیس جلسه شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در ادامه تصریح کرد: مسیر ارزشمندی به رهبری معمار کبیر انقلاب آغاز کرده ایم که بنا بر عزت و سربلندی ایران به همراه رفاه و آسایش و توسعه یافتگی و تبلور ارزش ها و باورها داریم، تا به دنیا نشان دهیم حکومت جمهوری اسلامی تمام ساختار های استاندارد جهانی را دارد؛ باید به محرومین و اقشار مختلف توجه داشته باشیم و عدالت را در سطح جامعه برقرار سازیم تا الگوی شایسته تری از حکومت را در جهان ارائه دهیم.

  این مقام مسئول هم چنین بیان کرد: کشور ما از گذشته مفاخر بسیاری داشته است؛ لذا برای استفاده از این ظرفیت باید با آموزش و پرورش، همدلی و همکاری بخش دولتی و خصوصی و خیرین شرایط را در سطح کشور و شهرستان فراهم سازیم تا تمام دانش آموزان و جوانان از امکانات بهره مند شوند تا بتوانیم شاهد درخشش آنها در آینده باشیم.

  در ادامه محمد علی بیگی، معاون مشارکت مردمی اداره توسعه و نوسازی مدارس استان، اذعان داشت: با توجه به اینکه در منطقه دشت ناصر فیروزکوه  پروژه مسکن مهر شهرستان  با ۳۰۰۰ واحد مسکونی در آن، تنها یک مدرسه دوره اول وجود دارد و دانش آموزان دختر و پسر همزمان در حال تحصیل در آن هستند، نیاز به رسیدگی و تأمین اعتبار به منظور ساخت تعداد بیشتر مدرسه و کلاس درس است؛ ولی  اعتبار اداره کل توسعه و نوسازی مدارس استان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است؛ لذا نیاز به مشارکت خیرین و مردم جهت تکمیل پروژه های نیمه کاره افزایش یافته چرا که گذر زمان می تواند هزینه های بیشتری را برای این پروژه ها به دنبال داشته باشد.

  وی در خصوص منطقه دشت ناصر فیروزکوه خاطرنشان کرد: پروژه مدرسه دوم این منطقه از سال ۹۱ در مساحت ۲۰۰۰ متر مربع آغاز شده و تا کنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و جهت تکمیل ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و روند احداث این پروژه به دلیل عدم وجود اعتبارات دولتی متوقف شده است.

  فرماندار فیروزکوه ضمن تأکید در خصوص احداث این مدرسه، بیان داشت: با توجه به موقعیت دشت ناصر که در منطقه شهری، استان تهران واقع شده و شرایط سنی دانش آموزان، مشترک بودن مدرسه دخترانه و پسرانه زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست، لذا باید توجه ویژه ای به احداث مدرسه دوم در این منطقه وجود داشته باشد.

  وی اظهار امیدواری کرد تا با تسریع در امور شاهد پیشرفت بخشی از آن تا مهر ماه و اتمام پروژه تا پایان سال جاری باشیم.

  در پایان، مسئولین و خیرین از این پروژه بازدید کردند و مقرر شد، اعتبار مورد نیاز با مشارکت ۵۰ درصدی اداره توسعه و نوسازی مدارس استان تهران و سایر از خیرین، فرمانداری و شورای اسلامی شهر تأمین شود.

  قابل ذکر است شهرستان فیروزکوه با ۴۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۵۰۶۵ دانش آموز و ۵۷ مرکز آموزشی دولتی و غیر دولتی شهری و روستایی، در شمال شرقی تهران واقع شده است.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :