دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69324
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
 •   

  ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان زمینه ظهور و بروز استعدادهای نو در مدیریت کشور است/در موضوع جوانان باید به بخش انجام نشده ها بیشتر نگریست

  فرماندار فیروزکوه در جلسه ساماندهی امور جوانان گفت: ما باید با اعتماد به جوانان زمینه را برای پرورش این استعدادها و پذیرش مسئولیت آماده کنیم اما این پذیرش مسئولیت باید همراه با تجربه حداقلی نیز باشد که شورای مشورتی جوانان بستری است تا جوانان با حوزه های مختلف کاری و مسائل مرتبط با شهرستان آشنا شوند. […]


  فرماندار فیروزکوه در جلسه ساماندهی امور جوانان گفت: ما باید با اعتماد به جوانان زمینه را برای پرورش این استعدادها و پذیرش مسئولیت آماده کنیم اما این پذیرش مسئولیت باید همراه با تجربه حداقلی نیز باشد که شورای مشورتی جوانان بستری است تا جوانان با حوزه های مختلف کاری و مسائل مرتبط با شهرستان آشنا شوند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،  جلسه ساماندهی امور جوانان روز سه شنبه ۹ مرداد ماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فیروزکوه به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مسئولین ادارات و کارشناسان مرتبط برگزار شد.

  در ابتدای جلسه مصوبات گذشته و دستور جلسه بررسی شد؛ در این نشست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، یکی از مهم ترین موضوعات جامعه را رسیدگی به مسائل جوانان دانست و گفت: امروز کارهای زیادی برای جوانان باید انجام داد و در این جلسه باید از نظرات کارگروه های تخصصی شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه استفاده کرد.

  وی با مثبت دانستن مصوبه اخیر مجلس در خصوص ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان آن را زمینه ظهور و بروز استعدادهای نو در مدیریت کشور دانست و گفت: ما باید با اعتماد به جوانان زمینه را برای پرورش این استعدادها و پذیرش مسئولیت آماده کنیم اما این پذیرش مسئولیت باید همراه با تجربه حداقلی نیز باشد که شورای مشورتی جوانان بستری است تا جوانان با حوزه های مختلف کاری و مسائل مرتبط با شهرستان آشنا شوند.

  فرماندار فیروزکوه در ادامه افزود: مشارکت در فرآیند تصمیم سازی و شناسایی افراد شاخص و توانمند و ارزیابی آنها در این شورا محقق خواهد شد و در صورت استفاده از این جوانان اهمیت این شورا دوچندان می شود.

  وی با تاکید بر این که جوانان می‌توانند ذخیره خوبی برای شهرستان باشند، تصریح کرد: با مشارکت در مباحث اجرایی و اداری شهرستان خود را برای پذیرش مسئولیت های آینده آماده می کنند و این آماده سازی و آموزش افراد در گذشته کمتر مشاهده شده است و افراد به فراخور توانمندی های شخصی اموری را فرا گرفتند و رشد کردند؛ ظرفیت سازی برای مدیریت آینده از جمله مهم ترین کارهایی است که باید برای مدیریت و رشد آن انجام داد و جوانان از هر نظر نیروهای مناسبی هستند که می‌توانند در آینده مسئولیت های مدیریتی را با این فرآیند آموخته و با تجربه کسب شده بپذیرند.

  یوسفی جمارانی تاکید کرد: جوانان با ایده های جدیدی که می دهند تلاش می کنند تا آن ایده به ثمر نشسته و فواید و نتایج آن محقق گردد و اجرایی کردن این ایده ها و نظرات در شهرستان و واگذاری آن به خود جوانان از اثرات شورای مشورتی خواهد بود.

  وی با اشاره به اهمیت تجربه در کنار ایده پردازی بیان داشت: تلفیق تجربیات ما و ایده‌های آنها در جلسات آتی ساماندهی امور جوانان، زمینه‌ساز آن خواهد بود که خود جوانان پیگیر مطالبات شان باشند و ما با رسیدگی به مشکلات جوانان و خواسته های آنها و حفظ حضور جوانان در این جلسات، فعالیت‌های مناسبی در خور جوانان انجام دهیم.

  این مقام مسئول هم چنین گفت: دیدمان را در خصوص مسائل مختلف تغییر دهیم و بدانیم صرفاً با ارائه گزارشات نمی توان مسائل و مشکلات اساسی را رفع کرد و این تغییر در دیدگاه شامل این باشد که مسائل و آنچه انجام شده و آنچه انجام نشده است، همه بیان شده و صرفاً به داشته ها و انجام شده ها اکتفا نکنیم و این را بدانیم باید برای حل مشکلات با واقعیت مسائل روبرو شد.

  یوسفی جمارانی با اشاره به اهمیت جایگاه مدیریت افزود: هنر مدیر این است که به جایگاه خود واقف بوده و بداند با وجود این موانع و مسائل، چه مشکلاتی را حل کرده است و ما باید قبل از این که دیگران از ما حساب بکشند خودمان بررسی کنیم و ببینیم که چه کرده ایم و آیا با کارهایی که انجام داده‌ایم، گره ای باز شده است و رضایت مردم حاصل شده است یا خیر و بدانیم که رضایت مردم، رضایت خالق را به دنبال خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: در موضوع جوانان باید به بخش انجام نشده ها بیشتر نگریست و با بحث و بررسی و در میان گذاشتن آن مشکلات و دغدغه‌ها، با جدیت به دنبال رفع آن بود؛ بی صبرانه منتظر ارائه نتایج و جمع‌بندی کارگروه‌های تخصصی شورای مشورتی جوانان در این جلسه هستم، چرا که بتوانیم با شنیدن نظرات آنها، مواردی که زمینه اجرایی دارد را تصویب و آن مطالبه را با مشارکت همه ادارات شهرستان پیگیری کنیم و تا فرصت آن را داریم کاری را که می‌توانیم برای مردم علی الخصوص جوانان انجام بدهیم.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها