دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 70119
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
 •   

  نخستین گردهمایی فرهیختگان فیروزکوه برگزار شد

  نخستین گردهمایی فرهیختگان شهرستان فیروزکوه با حضور مسئولین اداری، نظامی و انتظامی، نخبگان و فرهیختگان این شهرستان صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نخستین گردهمایی فرهیختگان شهرستان فیروزکوه با حضور مسئولین اداری، نظامی و انتظامی، نخبگان و فرهیختگان این شهرستان صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه […]


  نخستین گردهمایی فرهیختگان شهرستان فیروزکوه با حضور مسئولین اداری، نظامی و انتظامی، نخبگان و فرهیختگان این شهرستان صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نخستین گردهمایی فرهیختگان شهرستان فیروزکوه با حضور مسئولین اداری، نظامی و انتظامی، نخبگان و فرهیختگان این شهرستان صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار شد.

  در این مراسم ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان در زمینه گیاهان دارویی، گردشگری، طبیعت گردی، منطقه ویژه اقتصادی توسط محققین و پژوهشگران این دانشگاه ارائه شد و پیشنهادات لازم در استفاده و بهره‌گیری حداکثری از این ظرفیت ارائه شد؛ هم چنین در این مراسم هر یک از سخنران ها در زمینه های مختلف به ضعف ها و نقاط مثبت شهرستان، نقاط ضعف مدیریتی، مشکلات موجود در شهرستان اشاره شد و راهکارهایی برای رفع مشکلات ارائه شد.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با اشاره به اهداف برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: از زمان ورودم به این شهرستان مکرر شنیده ام که شهرداری فیروزکوه با شهرداری تبریز برابری می‌کند و این برای ما بسیار سنگین است و در پشت این حرف مطالب عمیقی وجود دارد؛ از آن روز برای برگزاری این همایش تلاش شد و جلسات متعددی در این راستا برگزار شد، این همایش محصول تلاش ۸-۷ ماهه است و مطلبی که بیان کردم برای ما سوال برانگیز بود.

  وی در ادامه با تاکید بر این که همه مسئول هستند، تصریح کرد: سرمایه‌های فکری، نخبگی، موقعیتی، جغرافیایی فراوان در این شهرستان وجود دارد و اگر این ظرفیت‌ها استفاده نشود باید پاسخگو باشید؛ چرا تاکنون فرهیختگان و نخبگان نتوانستند گردهم آیند و مسائل و مشکلات و ظرفیت های این شهرستان را بررسی کنند؟! امروز دعوت از همه فرهیختگان شده و در این دعوت هیچ نگاه جناحی، حزبی، گروهی و سیاسی وجود ندارد؛ هدف خدمت به شهروندان فیروزکوه است.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: ما آماده هستیم هر چه فرهیختگان بگویند دیکته کنیم؛ امیدواریم به نتایج خوبی در حوزه صنعت، گردشگری، بهداشت، کشاورزی و … برسیم؛ از مسئولین و نخبگان و فرهیختگان مدد می طلبیم تا بتوانیم در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان قدم برداریم.

  تاج الدین، مشاور معاونت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های طبیعی و انسانی در جمهوری اسلامی تاکید کرد: حمهوری اسلامی جزو ده کشور بزرگ دنیا است و تقریبا هیچ کشوری نمی تواند به کشور ما تجاوز کنند.
  وی در ادامه با اشاره به آسیب ها و مشکلات جامعه ایران اذعان داشت: اگر بخواهم سیاهه آسیب های اجتماعی را تک تک نام ببرم باعث آزرده خاطری خواهد شد، سوال این است که ما سرمایه در این کشور کم داریم؟ بحث دینی و مذهبی در این جامعه ضعیف است؟ نیروی انسانی در جامعه ایران کم است؟ این کمبودها و ضعف ها در کشور ما کم نیست؛ ما از ظرفیت ها و نیروهای انسانی خود به خوبی بهره نمی‌گیریم؛ یکی از مشکلاتی که ما داریم خارج از مرزها است که دستی در آن نداریم، البته اینها راه حل دارد؛ بخشی از مشکلات مربوط به مسئولین است، مسئولین ما آزمون و خطا بسیار کردند و هزینه این آزمون و خطا را مردم پرداخت کردند؛ نا هماهنگی ها در کشور بسیار به کشور ضربه وارد می کند.
  تاج الدینی با ارائه‌ چند راهکار بیان داشت: یک راه حل هماهنگی بین نهادها و ارگان ها است، ما تفاهم نامه هم بین نهادها نداریم؛ باید مشاغل حمایتی در این کشور راه اندازیم، کاری که انگلستان و آمریکا انجام دادند و موفق شدند.

  محبوبی راد، مسئول  برگزاری همایش، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص برگزاری این همایش گفت: از سال های قبل همشهریان درصدد این بودند گردهمایی داشته باشیم و از توان نیروهای منطقه و کسانی که در مناطق مختلف کشور مستقر هستند، فرهیخته فرهنگی، فرهیخته نظامی، فرهیخته سیاسی و اجتماعی هستند و در این کشور منشا اثر هستند، استفاده شود و بتوانیم از ظرفیت های این افراد برای توسعه و رشد شهرستان بهره گیریم.

  وی در خصوص اهداف برگزاری این همایش خاطر نشان کرد: قصد داشتیم ظرفیت های فیروزکوه را نشان دهیم؛ هم چنین از این افراد بخواهیم برای توسعه شهرستان اقدام کنند؛ این افراد کسانی هستند که می توانند در حوزه صنعت، کشاوری، فرهنگی، سیاسی، سرمایه گذاری، اقتصادی و غیره تاثیرگذار باشند؛ شهرستان فیروزکوه پتانسیل قوی دارد و می تواند یکی از شهرستان برچسته استان باشد ولی تاکنون این امر ظهور و بروز نکرده است.

  مسئول برگزاری همایش فرهیختگان اذعان داشت: قرار است من بعد با دبیرخانه دائمی که تشکیل شد جلسات تخصصی برگزار کنیم؛ ما پنج کارگروه تخصصی اعم از فرهنگی، بهداشت و درمان و سلامت، کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و سرمایه گذاری تشکیل دادیم؛ فرهیختگان شهرستان می توانند در یکی از این کارگروه ها فعال باشند تا از وجود و نقطه نظرات آنها در رشد و توسعه شهرستان استفاده کنیم.

  وی در خصوص تاثیر این چنین همایش ها در رشد و توسعه شهرستان، گفت: ما می خواهیم تلفیقی از توان نیروهای منطقه و ظرفیت های شهرستان را در یک جا جمع کنیم؛ قصد این است که نشان دهیم فیروزکوه این میزان توان و این میزان نیروی انسانی موثر دارد که می توان از فکر، اندیشه، اثرگذاری این افراد برای بهبود این شهرستان، برای معیشت مردم، برای فرهنگ و صنعت و غیره مردم استفاده کرد؛ در طول سال با این عزیزن ارتباط خواهیم داشت و جلسات تخصصی برگزار می کنیم؛ در این جلسات راهکارهایی ارائه می شود و ممکن است این راهکارها به طرح و پروژه تبدیل شود؛ این طرح ها به دبیرخانه خواهد آمد و آن مواردی که قابلیت اجرایی دارد را به مراجع ذی صلاح در سطح استان و کشور ارجاع خواهد داد تا اجرایی شود؛ به طور مثال عزیزی طرحی در خصوص گردشگری دارد، این فرد را کمک می کنیم تا طرح او اجرایی شود.

  انتهای پیام/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها