دیمه نیوز
امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 68821
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
 •   

  هورالعظیم همچنان می‌سوزد/دود سه شهرستان خوزستان را تعطیل کرد

  ادارات و دستگاه های دولتی شهرهای حمیدیه، سوسنگرد و هویزه به دلیل دود غلیظ ناشی از سوختن نیزارهای هورالعظیم تعطیل شدند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تالاب بزرگ هورالعظیم در خوزستان همچنان می‌سوزد و از بامداد امروز شهرستان اهواز و برخی شهرهای همجوار در هاله‌ای از دود غلیظ قرار گرفته است. غلظت دود و غبار […]


  ادارات و دستگاه های دولتی شهرهای حمیدیه، سوسنگرد و هویزه به دلیل دود غلیظ ناشی از سوختن نیزارهای هورالعظیم تعطیل شدند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تالاب بزرگ هورالعظیم در خوزستان همچنان می‌سوزد و از بامداد امروز شهرستان اهواز و برخی شهرهای همجوار در هاله‌ای از دود غلیظ قرار گرفته است.

  غلظت دود و غبار ناشی از سوختن نیزارها به حدی است که موجب شد ادارات و دستگاه‌های دولتی سه شهرستان حمیدیه، سوسنگرد و هویزه امروز تعطیل شدند.

  در پی وقوع مشکلات پیش آمده برای مردم این سه شهرستان مراکز امدادی در حالت آماده‌باش هستند.

   

   

  بنابراین گزارش، آتشی که از حدود ۲ هفته پیش به جان تالاب هورالعظیم افتاده، از بخش عراقی تالاب آغاز شده و دود غلیظ ناشی از این آتش سوزی، چندین شهر و روستای خوزستان را درگیر کرده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده است. علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی سازمان محیط زیست استان خوزستان، آتش همچنان در حال پیشروی است و این چهارمین بار در تابستان جاری است که تالاب هورالعظیم دچار آتش‌سوزی می‌شود.

  به گفته سید عادل مولا، معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، نبود امکانات کافی برای خاموش کردن آتش، تالابی بودن زمین و نبود امکان تردد و همچنین وزش بادهای موسمی شرقی بر شدت آتش افزوده است. وی با بیان اینکه حقابه تالاب هورالعظیم تامین نشده و ورودی آب از رودخانه کرخه به این تالاب به صفر رسیده است، گفت: این مسائل علاوه بر خشک شدن تالاب، مرگ و میر ماهی ها را نیز به دنبال داشته و تا زمان تامین نشدن سهمیه آب شاهد این آتش سوزی‌ها خواهیم بود.

  از حدود ۴ روز پیش اطفا حریق از طریق بالگرد در قسمت ایرانی هورالعظیم آغاز شده است اما عملیات اطفاء حریق در بخش عراقی تالاب در انتظار مجوز دولت این کشور است.

  احمدرضا لاهیجان زاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود: در شرایط فعلی تنها راهکار خاموش کردن آتش در این تالاب، استفاده از بالگرد آبپاش است؛ البته این روش نیز یک راهکار سعی و خطا به شمار می رود، زیرا تجربه اطفاء حریق در تالاب با استفاده از بالگرد آبپاش در کشور سابقه ندارد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها