دیمه نیوز
امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 70089
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
 •   

  هیچ میدان مشترک انرژی جز با جمهوری آذربایجان نداریم/هنوز وارد تعیین حق سهم دریای خزر نشده‌ایم

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در دریای خزر هم نفت و گاز در حدود حق سهم خود داریم و به‌جز منطقه نفتی البرز با جمهوری آذربایجان هیچ میدان مشترک انرژی نداریم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سیدعلی ادیانی اظهار کرد: هنوز هیچ‌کدام از کشورهای حوزه دریای خزر در مورد رژیم حقوقی این دریا […]


  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در دریای خزر هم نفت و گاز در حدود حق سهم خود داریم و به‌جز منطقه نفتی البرز با جمهوری آذربایجان هیچ میدان مشترک انرژی نداریم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،سیدعلی ادیانی اظهار کرد: هنوز هیچ‌کدام از کشورهای حوزه دریای خزر در مورد رژیم حقوقی این دریا به جمع‌بندی نرسیده‌اند.

  وی با بیان اینکه هجمه‌هایی که در مورد دریای خزر علیه دولت به راه افتاده صحت ندارد تصریح کرد: مردم به این شایعات توجه نکنند زیرا هنوز کشورها وارد تعیین حق سهم دریای خزر نشده‌اند اما حدود عرفی وجود دارد.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به منابع انرژی در دریای خزر اشاره کرد و گفت: در دریای خزر هم نفت و گاز در حدود حق سهم خود داریم و به‌جز منطقه نفتی البرز با جمهوری آذربایجان هیچ میدان مشترک انرژی نداریم.

  نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در برابر تحریم‌های دشمن پیروزیم و از این معبر به سلامت عبور می‌کنیم، اضافه کرد: بزرگ‌تر از ترامپ بر سر راه ملت ما سنگ‌اندازی کردند ولی با تدبیر رهبری و هوشمندی مردم همان سنگ به صورت دشمن کوبیده شد.

  این مسؤول ادامه داد: تحریم دشمن به ما زحمت می‌دهد ولی حذفمان نمی‌کند چراکه مدیرانی داریم که در دور زدن تحریم‌ها، کارکشته هستند.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه فروش نفت باید در چارچوب منافع ملی و به اقتضای مقطع زمانی کشور انجام شود، افزود: این موضوع به معنای این نیست که چوب حراج به نفت کشور بزنیم، بلکه در تحریم دهه ۹۰ یعنی سال های ۹۱ و ۹۲ نیز فروش نفت در کشور رخ داد و این امر در شرایط تحریم عادی است.

  وی با بیان اینکه ایران در بحث فروش نفت علاوه بر مشتریان ثابت باید به دنبال جذب مشتریان جدید باشد، گفت: افراد حقیقی و حقوقی در درون کشور می توانند مشتری نفت باشند؛ اما باید خودشان نفت را به مشتریانشان تحویل دهند، البته عرضه فرآورده نفتی و نفت در بورس در این شرایط می تواند به کشور کمک کند.

  انتهای پیام/

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها