دیمه نیوز
امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 69595
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مرداد, ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
 •   

  تجربیات دوران دفاع مقدس در شرایط فعلی جامعه می تواند کارآمد باشد

  جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه با حضور مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران و مشاورز استاندار تهران در این حوزه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روز گذشته یاوند عباسی، مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران و محمدرضا همتی فر، مشاور استاندار تهران در امور ایثارگران به منظور دیدار با خانواده معظم شهدا، […]


  جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه با حضور مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران و مشاورز استاندار تهران در این حوزه برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روز گذشته یاوند عباسی، مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران و محمدرضا همتی فر، مشاور استاندار تهران در امور ایثارگران به منظور دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران به شهرستان فیروزکوه سفر کردند.

  طی این جلسه، عباسی با تاکید بر اهمیت اجرای به موقع قوانین ایثارگران بیان داشت: بهترین روش تکریم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اجرای به موقع قوانین ایثارگران است؛ امور این قشر باید به گونه ای پیگیری شود که هیچ یک از آنها در ادارات، به دنبال علت عدم پیشروی کار خود نباشند.

  وی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: وظیفه بزرگی بر دوش ما ایثارگران است؛ بهترین روش برای ترویج این فرهنگ مهم، عملکرد ایثارگران در سمت های مختلف است؛ ایثارگران باید در قبال مسئولیتی که بر عهده آنهاست به خوبی عمل کنند چرا که عملکرد آنها مورد قضاوت قرار می گیرد و عدم اجرای وظایف آنها می تواند به فرهنگ ایثار در میان مردم لطمه وارد کند.

  مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: با توجه به تغییراتی که پیرو قانون جدید مجلس در خصوص عدم به کارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی اجرا خواهد شد، به وزیر کشور پیشنهاد شده است تا بار دیگر به ایثارگران اعتماد کنیم و مدیران را از میان آنها انتخاب کنیم.

  این مقام مسئول هم چنین خاطرنشان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته، ۲۶ درصد پرسنل در وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری ها ایثارگر هستند و به نسبت جمعیت آنها، اکثریت مسئولیت پست های مدیریتی بر عهده این قشر است و این نشان دهنده توانمند بودن آنهاست چرا که هیچ برنامه ریزی در این حوزه انجام نشده بود؛ حوزه کاری ما عمدتآ بر ۳ محور فرهنگ ایثار و شهادت، خدمات رسانی به ایثارگران و مناسب سازی معابر و اماکن عمومی قرار دارد؛ باید بتوانیم معارف فرهنگ ایثار و شهادت را وارد جامعه کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه امروزه نیازمند احیا و نوسازی فرهنگ ایثار و شهادت هستیم، بیان داشت: با توجه به شرایط کشور و وجود تحریم ها، تجربیات دوران دفاع مقدس می تواند خیلی کارآمد باشد؛ نقطه مقابل ایثار، دنیا طلبی است؛ سازمان های مردم نهاد باید با مراقبت از آفت ها در جمع ها حضور پیدا کنند و با بیان خاطرات و فداکاری ها این فرهنگ را ترویج دهند؛ دفاع مقدس ما با جنگ و پایداری تفاوت داشته است چرا که جنگ به معنای ویرانی، خشونت و خونریزی و پایداری در تمام کشورهای اسلامی و غیر اسلامی اتفاق می افتد؛ دفاع مقدس خاص است، چرا که از یک سو ویرانی وجود دارد اما بعد دیگر آن انسجام، سرزندگی و خلق حماسه هاست.

  عباسی در ادامه تاکید کرد: اگر فرهنگ ایثار و فداکاری در خانواده ها، اهدا عضو، فرهنگ ترافیک و … نفوذ کند قطعاً شاهد نتایج مثبتی خواهیم بود.

  وی در ادامه با اشاره به مناسب سازی معابر، اظهار داشت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی باید از دیدگاه جدیدی مورد توجه قرار بگیرد؛ باید اقدامات موثری توسط ادارات جهت تسهیل رفت و آمد برای جانبازان و معلولین جسمی، حرکتی صورت بگیرد؛ هم چنین مسئولین باید توجه داشته باشند تا در صورت مقدور بودن، اولویت های خاصی را برای این قشر در حوزه های مختلف در نظر بگیرند و به آنها اعلام کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه نیز در ادامه جلسه بیان داشت: باید با عملکرد خود پاسدار خون شهدا باشیم؛ ما مسئولین وظیفه داریم به دیدار خانواده معظم شهدا برویم و مسائل اداری آنها را پیگیری و برطرف کنیم.

  این مقام مسئول تاکید کرد: مسئولین باید وظیفه شناسی داشته باشند و حق نظام را ادا کنند؛ طرز تفکر همه ما باید جهادی باشد چرا که اگر مانند دفاع مقدس، از حریم خود دفاع نکنیم، دشمن به خانه هایمان هجوم خواهد آورد.

  در ادامه مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اهمیت شورای هماهنگی امور ایثارگران بیان داشت: مسائل ایثارگران باید در اولویت کاری دستگاه ها قرار بگیرد و ضمن تکریم همه مراجعین، تکریم این قشر ارجمند که وارثان اصلی انقلاب اسلامی هستند، مورد توجه ویژه قرار بگیرد؛ خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران کسانی هستند که بیشترین حق را بر گردن آحاد مردم و بالاخص مدیران اجرایی دارند و کم توقع ترین قشر نیز هستند.

  فراندار فیروزکوه اظهار داشت: خانواده معظم شهدا،  عزیزترین سرمایه های خود را تقدیم انقلاب کردند تا کشورمان از شر دشمنان حفظ شود؛ امروزه شاهد نتایج مثبت آن در جامعه هستیم و همه آزادی خواهان دنیا چشم امید به انقلاب دارند و مرجع و پناهگاه تمام مظلومین جهان هستیم؛ امروزه جایگاهی که جمهوری اسلامی ایران به آن دست یافته است مدیون شهدا و ایثارگری جانبازان و دلاورمردانی است که در طول این ۴۰ سال تلاش کرده اند.

  وی در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه در شرایط فعلی کشور، بیش از هر زمانی نیاز است تا به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت اسطوره های کشورمان توجه شود؛ هر تمدنی نیازمند اسطوره های خود جهت الگوسازی است تا گفتمان قالب فرهنگ کشور خود را ترویج دهد؛ همه ما موظف هستیم تا در امر حضور مشاوران امور ایثارگران در مجموعه های اداری تلاش کنیم و در راستای تقویت آن بکوشیم.

  پس از پایان جلسه مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران به همراه امام جمعه و فرماندار شهرستان با خانواده ایثارگر شریفی ادب دیدار کردند.

  قابل ذکر است شهرستان فیروزکوه با ۴۰ هزار نفر جمعیت، ۱۳۲ پرونده ثبت شده در بنیاد شهید، ۷۸۰ نفر جانباز و ۱۱ نفر آزاده، در شمال شرقی تهران واقع شده است.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها