پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71831
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
 •   

  امر به معروف و نهی از منکر منجر به امنیت اعتقادی و فرهنگی جامعه می شود/از جنگ رسانه ای در کنار جنگ اقتصادی غافل نشوید!

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: همه وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش مسئولین می اندازند؛ همه باید در میدان حاضر شویم وگرنه مردم در شهر امنیت اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی نخواهند داشت. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های اول […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: همه وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش مسئولین می اندازند؛ همه باید در میدان حاضر شویم وگرنه مردم در شهر امنیت اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی نخواهند داشت.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های اول نماز عبادی – سیاسی جمعه گفت: انسان باتقوا جز صلح و آشتی نمی شناسد، انسانی که دست به بدی می زند انسان فاجر و بزهکار است؛ اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر رواج داشته باشد خوب است، اگر برخی انسان ها راه هدایت را نپذیرند راه گناه را انتخاب کرده اند، بنابراین جا دارد در جامعه امر به معروف و نهی از منکر تداوم داشته باشد و همگان این فریضه الهی را انجام دهند.

  وی افزود: برای جامعه اسلامی و شیعی بد است که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را تنها بر مسئولین واگذار کنیم؛ اگر کسی مرتکب منکر شد، اگر اولین کس به او تذکر دهد این امر رواج نمی یابد، همه این وظیفه را بر دوش مسئولین می اندازند؛ همه باید در این میدان حاضر شویم وگرنه مردم در شهر امنیت اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی نخواهند داشت.

  امام جمعه فیروزکوه با تاکید بر این که امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، بیان داشت: عمل امام حسین (ع) را به عنوان سرلوحه زندگی خود کنید تا زندگی معنوی و دینی و پر از آرامش داشته باشیم.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه تصریح کرد: توجه به درس‌های عاشورا برای همه هیئات مذهبی باید در اولویت باشد؛ درسی که حسین (ع) داد درس مبارزه با استکبار و از خود گذشتگی است؛ باید تاکید کنم که هیئات مذهبی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی رعایت شرایط را داشته باشند؛ این نکته را توجه کنید که از نماز غافل نشوید؛ به بهانه عزاداری نماز را به تعویق نیندازید چرا که امام حسین (ع) در عاشورا به شهادت رسیدند تا نماز و دین احیا شود.

  وی در ادامه با اشاره به جنگ رسانه ای، اذعان داشت: امروزه جنگ رسانه ای و روانی در کنار جنگ اقتصادی است؛ این جنگ مورد غفلت بسیاری است، هدف از این جنگ این است که مردم را مایوس کنند و بگویند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ناکارآمد است؛ مردم را به سکولاریسم هدایت می کنند که این در زمان طاغوت هم وجود داشت، می گفتند روحانیون به سیاست کاری نداشته باشند و به نماز و روزه خود بپردازند؛ با این تبلیغات سعی در مایوس کردن مردم دارند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به حمله به کنسولگری ایران در بصره گفت: هدف این است ایرانیان را در کشورهای دیگر منزوی کنند؛ ایران امروز در عراق و سوریه کار مستشاری می کند، قصد منزوی کردن ایران را دارند و سعی دارند بین ایران و عراق فاصله و اختلاف ایجاد کنند؛ ما می توانیم در عراق جای پایی داشته باشیم؛ امروز بحث کنسولگری و دیروز بحث زائران عراقی و فساد اخلاقی را مطرح کنند و باید تاکید کرد قطعا اجازه نخواهیم داد دشمن به اهداف خود برسد.

  وی با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه تاکید کرد: دولت در بحث بسته های حمایتی خود به وعده ها عمل کند، انبارها احتکار را کشف و کالاها را در بازار وارد کنند و هم چنین قوه قضائیه با این محتکرین باید شجاعانه و مقتدرانه برخورد کند؛ همان کاری که دشمن در جنگ سخت انجام دادند، محتکرین در جنگ اقتصادی می کنند، کار آنها خیانت است؛ باید قوه قضائیه مجازات سنگین برای محتکرین تعیین کند.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز