دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 72293
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
 •   

  انقلاب اسلامی که نشات گرفته از قیام امام حسین (ع) است، هم جنبه دینی و هم جنبه سیاسی دارد

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: امروز جنگ عقاید است و می خواهند ما را بی هویت کنند؛ چالش ها بسیار بزرگ است و باید با ابزار قوی و تکنولوژی وسیع تری حرکت کنیم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه گفت: […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: امروز جنگ عقاید است و می خواهند ما را بی هویت کنند؛ چالش ها بسیار بزرگ است و باید با ابزار قوی و تکنولوژی وسیع تری حرکت کنیم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه گفت: یکی از ماه های مهم برای کسب فضیلت ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا است؛ فلسفه قیام عاشورای امام حسین (ع) چه بوده است؟! خداوند برای هدایت بشر و کمال انسان ها پیامبرانی فرستاد؛ در کنار آنها کتبی برای هدایت بشر فرستاد؛ هر پیغمبری که آمد امر به معروف و نهی از منکر را در پیش گرفت؛ وظیفه ارشاد و هدایت است و کسی را به زور نمی توان به بهشت و جهنم برد، کسی را به زور نمی توان مسلمان کرد و کسی را هم نمی توان به زور کافر کرد؛ کسانی هواپرست و دنیاپرستان بودند با اراده و آگاهی در مقابل کلمات وحی ایستادند؛ کار به جایی رسید که مسیر را بد رفتند و علی (ع) را کنار گذاشتند و در دستورات و احکام مردم را گمراه کردند و از حقیقت اسلام دور کردند.

  وی با تاکید بر این که همه باید خواهان صلح باشیم، اذعان داشت: امام حسین (ع) به دلیل مصلح بودن راه پیامبر را دنبال کرد؛ امام حسین (ع) مقابل دنیا پرستان ایستاد و سفارش هم پیامبر و هم پدر و بالاتر از این سفارش خدا را گرفت؛ همه ما رسالت و تکلیف داریم مردم را هدایت کنیم؛ خداوند در کنار هر موجودی هدایت را قرار داده است؛ پس بر ما روشن شد فلسفه قیام عاشورا از باب هدایت است؛ این هدایت گاهی با یک نشست، یک مذاکره، یک سخنرانی انجام می شود و گاهی با قیام و دفاع انجام می شود؛ امام حسین (ع) اگر می دانست آنها با مذاکره هدایت می شوند چنین می کرد ولی ایشان می دانستند آنها عزم بر ایستادن و جنگ با آنها دارند؛ با شهادت امام و یارانش امروز حقیقت دین بر ما روشن است.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه با اشاره به اهمیت تقوای الهی خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مظاهر تقوا است؛ به دنبال زادوتوشه باشید و تنها به نماز جمعه و نماز جماعت قناعت نکنید.

  وی افزود: امروز جنگ عقاید است و می خواهند ما را بی هویت کنند؛ چالش ها بسیار بزرگ است و باید با ابزار قوی و تکنولوژی وسیع تری حرکت کنیم.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در ادامه تاکید کرد: معنویتی که. با حضور در مراسم عزاداری کسب کردید را حفظ کنید؛ قیام امام حسین (ع) تنها قیام دینی نبود، ایشان بنای تشکیل حکومت اسلامی داشتند، جان خود را برای برقراری حکومت اسلامی دادند؛ اگر قرار بود تنها جنبه دینی داشته باشد و نماز جماعت بخوانند و احکام اسلامی را رعایت کنند کسی کاری با آنها نداشت؛ اگر امروز در مقابل ایران اسلامی می ایستد به دلیل جنبه های سیاسی و تشکیل حکومت اسلامی است؛ قبل از انقلاب مردم دین خود را داشتند، چه شده که امروز آمریکا علیه انقلاب اسلامی ایستاده است؟! دلیل این است که کار ما تنها دینی نیست، بلکه نهضت ما که نشات گرفته از قیام امام حسین (ع) است، جنبه سیاسی هم دارد.

  وی تصریح کرد: اسلام هم دین معنوی و هم دین سیاسی است؛ مخالفان نظام و حکومت اسلامی نگاه سکولاریسم دارند و این خیانت به نظام جمهوری اسلامی است.

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به هفته دفاع مقدس بیان داشت: شعار راهبردی ما این است که برده هیچ حکومتی نیستیم و از روز اول انقلاب شعار استقلال و آزادی را سر دادیم؛ این قابل دگرگونی نیست؛ به برکت خون شهدا امروز کشور قدرتمند در منطقه هستیم؛ به همین دلیل دشمن جنگ اقتصادی، جنگ روانی و رسانه ای علیه ملت ایران به راه انداخته است؛ امروز ما کسی هستیم که در عرصه های مختلف حرف برای گفتن داریم؛ دشمن در ۸ سال دفاع مقدس نتوانست کاری کند، در جنگ اقتصادی نتوانست مردم را ناامید کند و امروز جنگ رسانه ای راه انداخته است تا مردم را مایوس و ناامید کند؛ باید نخبگان و مردم بدانند در برهه ای حساس آگاهی و بصیرت داشته باشند تا این پیچ تاریخی را به سلامت عبور کنیم.

  وی تاکید کرد: برخی در داخل هم سخن دشمنان را تکرار می کنند؛ امروز در عرصه ای هستیم که نیاز به حمایت از دولت واجب است، کمک به دولت کمک به نظام است؛ امروز جا دارد دولت را کمک کنیم و از چیزهایی که باعث کدورت و ناراحتی می شود دوری کنیم که این غیرمسئولانه است.

  حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها گفت: یکی از جاهایی که منشا اطلاع رسانی است، آموزش و پرورش و دانشگاه ها است؛ دشمن سعی دارد از هر طریقی مردم را ناامید کند تا به دوران جاهلیت طاغوتی بازگردند؛ بسیاری از دانش آموزان هستند که نتوانستند کیف و کفش تهیه کنند و خیرین محترم این افراد را دریابند؛ کسی که حسینی است از مال خود برای رضای خدا به راحتی می گذرد.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :