دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71173
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
 •   

  بسیجیان ۹ استان کشور پای کار آمدند/ دوشنبه ۱۲ شهریور؛ خدمت و اقتدار به البرز و مرکزی رسید+تصاویر

  تا به امروز استان‌های قم، کهکیلویه و بویر احمد، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، زنجان، قزوین، مرکزی و البرز در رزمایش خدمت شرکت کرده و طی روزهای آینده نیز بسیجیان سایر استان‌های کشور به رزمایش خدمت و اقتدار می‌پیوندند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ رزمایش خدمت تحت عنوان رزمایش اقتدار محمد رسول‌الله ۲ توسط گردان […]


  تا به امروز استان‌های قم، کهکیلویه و بویر احمد، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، زنجان، قزوین، مرکزی و البرز در رزمایش خدمت شرکت کرده و طی روزهای آینده نیز بسیجیان سایر استان‌های کشور به رزمایش خدمت و اقتدار می‌پیوندند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ رزمایش خدمت تحت عنوان رزمایش اقتدار محمد رسول‌الله ۲ توسط گردان های بیت‌المقدس سراسر کشور از روز جمعه آغاز شد و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

  در این رزمایش که با حضور بیش از ۷۰۰ هزار از نیروهای داوطلب بسیجی در استان های سراسر کشور برگزار می شود، قرار است اقدامات جهادی مختلفی در سطح شهرها و روستاهای محروم و دورافتاده انجام گیرد.

  در حال حاضر و تا به امروز ۹ استان قم، کهکیلویه و بویر احمد، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، زنجان، قزوین، البرز و مرکزی در این رزمایش شرکت کرده و طی روزهای آینده نیز بسیجیان سایر استان های کشور به رزمایش خدمت و اقتدار می پیوندند.

  دوشنبه؛ ۱۲ شهریور
  مرکزی
  با حضور گردان‌های بیت‌المقدس استان مرکزی صورت گرفت؛

  نمایش توان و اقتدار بسیجیان استان مرکزی در رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)

  «بسیج» یعنی مقاومت، پایداری، فداکاری، گذشت، جوانمردی و… بدون شک این تمامی معانی و کارکردهای بسیج نیست. هر گاه انقلاب نیازمند به بسیج بوده، بسیج در آن عرصه حاضر شده و پیروزی و افتخار برای کشورمان به ارمغان آورده است.

  امروزه آنان که در نقاط محروم و دورافتاده کشورمان زندگی می‌کنند، از معنای بسیج مفاهیم تازه‌ای را می‌فهمند؛ اگر به مناطق محروم کشور سفر کنیم و پای صحبت زنان و مردان و پیران و کودکان آن مناطق بنشینیم، بی‌شک به درک بهتری از عظمت تلاش بسیجیان دست پیدا می‌کنیم و کلمه «بسیج» را با خدمت رسانی و عدالت خواهی قرین و عجین می‌بینیم.

  امام خمینی(ره) محصول تفکر بسیجی را یقین و عشق‌ورزی می‌دانستند و در این راستا فرمودند که بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

  امروز بسیج پدیده‌ای پویا و همیشه در صحنه است و در میدان‌های مختلف نظامی، فرهنگی، اقتصادی، سازندگی و محرومیت‌زدایی، علمی، اجتماعی، اعتقادی و امنیتی حضوری درخشان در کارنامه خود دارد.

  تفکر بسیجی امروز به عنوان تفکری پویا و بالنده و پیشرو در عرصه‌های ملی و بین المللی است.

  صبح امروز مرحله نخست رزمایش بزرگ عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله(ص) ۲ با رمز «یا رسول‌الله(ص)» و با حضور پررنگ بسیجیان استان مرکزی در قالب ۱۹ گردان بیت‌المقدس بار دیگر توان و اقتدار این لشکر مخلص خدا را در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش می‌گذارد.

   

   

  کمیجان

  سرهنگ پاسدار رشید اکبری، فرمانده سپاه ناحیه کمیجان از برگزاری رزمایش بزرگ عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ از امروز دوشنبه ۱۲ شهریورماه با رمز «یا رسول الله» در شهرستان کمیجان خبر داد و افزود: این رزمایش سراسری با عنوان عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله ۲ در سراسر کشور از نهم تا ۲۹ شهریور‌ماه برگزار می شود.

  اکبری تصریح کرد: مرحله اصلی این رزمایش از امروز با شرکت گردان‌ بیت المقدس و اجرای برنامه‌های رزمی و فرهنگی از ساعت ۸ صبح در کمیجان آغاز و تا بعد از نماز مغرب و عشاء با رزم شبانه پایان می‌یابد.

  وی در ادامه به تجمع بزرگ بسیجیان شهرستان اشاره کرد و گفت: نخستین بخش رزمایش ستون‌کشی و حرکت حماسی بسیجیان در سطح شهر انجام شد و تجمع بزرگ بسیجیان شهرستان کمیجان در حاشیه این رزمایش، در مدرسه شبانه روزی قمر بنی هاشم(ع) کمیجان برگزار و بسیجیان با تجمع، اقتدار و عظمت ملت ایران را به دنیا نشان دادند.

  اکبری با اشاره به اعزام گروه های جهادی به مناطق جهت خدمت رسانی گفت: این بخش از رزمایش شامل اعزام همزمان گروه‌های جهادی در قالب گروه های مختلف در بخش میلاجرد و مرکزی است که طی آن گروه های جهادی در عرصه های مختلف بهداشتی، عمرانی و فرهنگی به مناطق محروم و کمتر برخوردار جهت خدمت رسانی و محرومیت زدایی اعزام می شوند.

  فرمانده سپاه ناحیه کمیجان تصریح کرد: هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ اقتدار عاشوراییان در کشور، امید بخشی به مردم، مأیوس ساختن دشمن و کمک به دستگاه هایی است که نیازمند کمک بسیج هستند.

  وی افزود: باتوجه به این که دشمنان جمهوری اسلامی ایران درصدد جنگ اقتصادی علیه ایران هستند و برای انجام نقشه های خرابکارانه در منطقه وارد شدند، ما با این حرکت اتحاد، اقتدار و انسجام ملت ایران و نیروهای امنیتی، نظامی و بسیجی را نشان می دهیم و به جهانیان ثابت خواهیم کرد همچنان در صحنه هستیم و از نظام مقدس اسلامی دفاع می کنیم.

  دلیجان

  آغاز رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) در دلیجان

  سرهنگ پاسدار نباتی، فرمانده سپاه دلیجان گفت: رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه هم‌زمان با سراسر استان مرکزی در منطقه عمومی شهرستان دلیجان(سینقان) برگزار شد.

  نباتی اظهار کرد: از شهرستان دلیجان یک گردان بیت المقدس و ۸ گروه جهادی در این رزمایش حضور دارند و از ساعت ۸ صبح با حرکت به سمت منطقه عمومی فعالیت های خود را آغاز کردند.

  فرمانده سپاه دلیجان بیان کرد: گروه های جهادی با اعزام به مناطق محروم و حاشیه شهر خدمات مختلف در حوزه های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، آموزشی و … را ارائه می کنند.

  نباتی نمایش اقتدار بسیجیان، حفظ انسجام، محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم را از اهداف برگزاری این رزمایش عنوان کرد.

  فراهان

  سرهنگ پاسدار رضایی، فرمانده سپاه شهرستان فراهان با اشاره به اینکه رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در قالب دو قرارگاه برگزار می‌شود، گفت: قرارگاه امام هادی(ع) ماموریت برگزاری رزمایش را به عهده دارد و قرارگاه محرومیت‌زدایی ماموریت دارد گروه های جهادی را به مناطق محروم شهرستان اعزام و درعرصه های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب های اجتماعی به همشهریان خدمات رسانی خواهند کرد.

  رضایی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله دو در شهرستان فراهان به کار گرفته شده است، افزود: با برگزاری این رزمایش اتحاد و همدلی و اقتدار ملت ایران به دنیا نشان داده می شود.

  وی ادامه داد: مرحله اصلی این رزمایش امروز دوشنبه ۱۲ شهریورماه با شرکت گردان‌های بیت المقدس و اجرای برنامه‌های رزمی و فرهنگی در فرمهین آغاز شد و در نخستین بخش رزمایش ستون‌کشی و حرکت حماسی بسیجیان در سطح شهر انجام  شد.

  فرمانده سپاه شهرستان فراهان با بیان اینکه بسیجیان با تجمع، اقتدار و عظمت ملت ایران را به دنیا نشان خواهند داد گفت: دشمنان و استکبار جهانی با ترفند‌های مختلف در صدد ضربه زدن به نظام و تضعیف جامعه هستند که با وحدت و همدلی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان به یاس و ناامیدی تبدیل می‌شود.

  رضایی بیان کرد: بسیجیان شهرستان فراهان در عرصه‌های مختلف پیشگام بوده و این بار نیز با توجه به توطئه‌های دشمنان به صحنه آمده و با نمایش اقتدار و عظمت این توطئه‌ها را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند.

  رضایی نقش رسانه‌ها و خبرنگاران را در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان مهم برشمرد و بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی با ترفند‌های مختلف در قالب جنگ نرم در صدد تضعیف نظام هستند که رسانه‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند.

  فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی در استان مرکزی خبر داد

  سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از برگزاری رزمایش بزرگ عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ در روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه با رمز «یا رسول الله» به صورت سراسری در شهرستان های مختلف استان مرکزی خبر داد و گفت: این رزمایش نشانگر اتحاد، همدلی و اقتدار ملت ایران به جهانیان است و بار دیگر بسیجیان در سراسر استان با تجمع بزرگ خود اقتدار ایران اسلامی را به دنیا نشان خواهند داد.

  وی با بیان اینکه نیروی مقاومت مردمی بسیج در همه عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و سازندگی حضور فعال دارد، افزود: دشمن شبانه‌روز خواب را بر خود حرام کرده و دشمنی خود را در عرصه‌های مختلف امتحان کرده است اما بسیجیان این بار نیز با توجه به توطئه‌های دشمنان به صحنه آمده و با نمایش اقتدار، این توطئه‌ها را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند.

  فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی هدف از این اقدام فرهنگی_ رزمی را نمایش قدرت، انسجام و اقتدار بسیج همانند ایام دفاع مقدس دانست و گفت: بر اساس تصمیمات فرماندهی کل سپاه پاسداران رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲، در سه مقطع زمانی و با حضور نیروهای گردان‌های بیت‌ المقدس در عرصه‌های مختلف برگزار می‌شود.

  کریمی با بیان اینکه در مرحله نخست این رزمایش تعدادی از نیروهای مردمی بسیج در قالب گردان حضور دارند، ادامه داد: ۱۹ گردان بیت‌المقدس در سراسر استان مرکزی از حوزه‌های مقاومت بسیج در قالب رزمایش بزرگ عاشورائیان پس از برگزاری صبحگاه مشترک به سمت محل‌های تعیین شده اعزام و از آنجا به منطقه رزمایش ستون‌کشی می‌کنند.

  فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در مرحله دوم این رزمایش که در بازه زمانی ۹ تا ۲۹ شهریور برگزار خواهد شد، ۲۵۰ گروه جهادی بسیج سازندگی به منظور ارائه خدمات عام‌المنفعه به حاشیه شهرهای استان اعزام می‌شوند.

  کریمی به مرحله سوم این رزمایش اشاره و تصریح کرد: این مرحله از رزمایش تحت عنوان همایش بزرگ عاشورائیان، در هفته دفاع مقدس و با حضور تمامی سازمان‌های بسیج از قبیل گردان‌های عاشورا، الزهرا، بیت‌المقدس و امام علی(ع) برگزار خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه بسیجیان با حضور در این رزمایش ها اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در برابر دشمنان به نمایش می گذارند، افزود: اگر در روزگار جبهه و جنگ حضور رزمندگان بسیجی مانع از نفوذ دشمن به خاک وطن شد امروز هم فعالیت بسیج در امتداد راه شهیدان و حفظ و حراست از دستاوردهای مقدس شهدا بوده و این اقدامات باعث شادی و خوشحالی دوستان و یأس و نا امیدی دشمنان و تجدید پیمان مجدد با امام(ره) و رهبر معظم انقلاب خواهد شد.

  فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امید بخشی مردمی،‌ مأیوس سازی دشمن و‌ اعلام تعامل بسیج با دستگاه هایی اجرایی را از اهداف این رزمایش بزرگ عنوان کرد.

  البرز
  مدیر گروه‌های جهادی استان البرز: پیش‌بینی اعزام ۱۱۰ گروه جهادی به مناطق محروم البرز/ تقویت مطالبه گری مردم، پاکسازی مواد مخدر و اشتغالزایی ۳ هدف جهادگران است

   مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی البرز در گفتگو با تیتریک گفت: توانسته ایم ۷۳ گروه جهادی را تا پایان شهریور ماه سازماندهی کنیم تا در عرصه های جهادی، عمرانی، بهداشت و درمان، آموزشی و فرهنگی فعالیت داشته باشند.

  میلاد بوئینی با اشاره به اینکه پیش بینی ما افزایش آمار مذکور تا ۱۱۰ گروه جهادی است افزود: ۹۰ درصد ظرفیت اردوهای جهادی ما طی دو ماه گذشته در البرز اجرا شده است و گروه های جهادی که فعال هستند پیش از این یک دوره ۱۰ روزه در یکی از نقاط استان طرح جهادی خود را اجرا کرده بودند.

  وی اظهار داشت: طی دو روز گذشته ۱۲ گروه جهادی ما مشغول به کار شده اند و ساخت ۴ خانه محروم نکته برجسته ای است که در خدمت رسانی جهادگران مشاهده می شود و در حال انجام است و توسط گروه جهادی خواهران دوره های سبک زندگی برگزار می شود.

  بوئینی به ارائه آموزش های طب اسلامی، ارائه خدمات پزشکی و ساخت سوله اشتغال زایی اشاره و تصریح کرد: گروه های تخصصی به حاشیه شهر درباره طرح اشتغال زایی اعزام می شوند تا توانمندسازی و اشتغال زایی را با شناسایی ظرفیت های منطقه و آموزش های لازم به ثمر برسانند.

  وی گفت: ۳ گروه جهادی تخصصی تجمیع شده و ۱۳ منطقه حاشیه نشین، آلوده، ضعیف و کم برخوردار البرز را تحت پوشش قرار خواهند داد تا با برگزاری کلاس های اقتصاد مقاومتی زمینه ساز ایجاد اشتغال شوند.

  بوئینی افزود: به تمامی گروه های جهادی اعلام شد که اولویت با طرح کرامت است که در واقع این طرح همان مناطق آلوده را در بر می گیرد و در حال حاضر دو گروه جهادی در روستای سید جمال الدین نظرآباد اجرای طرح کرامت را بر عهده دارند.

  وی با اشاره به اعزام یک گروه جهادی به سهرابیه فردیس، حصارک پائین و مالک اشتر اظهار داشت: در طرح کرامت آسیب هایی همانند مواد مخدر، طلاق، توانمندسازی خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست، شهرسازی و بهداشت ظاهر مناطق و … دنبال می شود.

  پیش بینی اعزام 110 گروه جهادی به مناطق محروم البرز/ تقویت مطالبه گری مردم، پاکسازی مواد مخدر و اشتغالزایی 3 هدف جهادگران است

  بوئینی تصریح کرد: هدف اصلی گروه های جهادی در اجرای طرح کرامت مناطق کم توسعه استان البرز ایجاد روحیه مطالبه گری در مردم است چرا که غالب آسیب های این مناطق به واسطه نبود همبستگی و سواد پیگیری مشکلات خواهد بود.

  وی گفت: مطالبه گری، پاکسازی مواد مخدر و ایجاد اشتغال سه هدف اصلی جهادگران در طرح کرامت بوده و همچنین خدمات رسانی و محرومیت زدایی نیز در دستور کار گروه های جهادی مدیر گروه های جهادی استان البرز قرار دارد.

  بوئینی افزود: در منطقه سهرابیه ۲۷ واحد یا منزل فروش مواد مخدر پلمب شد، ۷۳ سرپرست خانواده معتاد به کمپ های ترک اعتیاد با ۶۰ درصد تخفیف معرفی شده اند و همایش پیشگیری از اعتیاد در مدارس و … برگزار شد.

  مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی البرز در خاتمه اظهار داشت: گروه های جهادی محبوبیت خوبی در منطقه سهرابیه کسب کرده اند.

  مسئول گروه جهادی شهدای اقتدار فردیس: انجام رایگان پروژه ۳۰۰ میلیونی آب رسانی روستای گونی توسط جهادگران فردیس/ ساختمان بهزیستی شهرک وحدت توسط ۲۲ جهادگر در حال ساخت است

   مسئول گروه جهادی شهدای اقتدار شهرستان فردیس فعالیت های عمرانی ساختمان بهزیستی شهرک وحدت این شهرستان و پروژه آب رسانی اخترآباد، روستای گونی از توابع ساوه را دو برنامه ویژه این گروه اعلام کرد و گفت: ساختمان بهزیستی ۸ اتاق، ۴ سرویس و یک آشپزخانه دارد که صفر تا ۱۰۰ فعالیت های عمرانی آن را جهادگران انجام داده اند.

  احمد مصطفوی افزود: دیوار کشی و آهن کشی ساختمان انجام شده است و در حال حاضر مشغول ساخت سرویس ها هستیم، از ۴۵ روز گذشته فعالیت جهادگران در این پروژه آغاز شده است و ۲۲ نیروی آقا عهده دار ساخت این مجموعه هستند.

  وی اظهار داشت: ۱۶ نیروی جهادی عملیات آب رسانی در روستای گونی را انجام می دهند و ۸ خیر ما را همراهی می کنند و توسط بیل مکانیکی پروژه دنبال شده و ۳ چشمه تا کنون حفر شده است.

  مصطفوی با اشاره به اینکه مرحله آخر طرح مذکور لوله گذاری برای اتصال آب به روستای گونی است تصریح کرد: بدون شک مردم شخصی را که برای رضای خدا فعالیت می کنند دوست دارند و جهادگران نیز از این مهم مستثنی نیستند.

  وی گفت: با حضور در روستای اخترآباد، مردم نذور خود را برای ما قربانی کردند، غالب جمعیت روستا عشایر بوده و در حال حاضر در جاده چالوس سکونت داشته و ۳۰ روز دیگر به منطقه خود بازخواهند گشت.

  مصطفوی افزود: پروژه آب رسانی ۸ ماه پیش آغاز شده است و مراحل انتهایی کار را سپری می کند، ۱۷۰۰ متر لوله گذاری باید به منبع آب ده وصل شود.

  وی در خاتمه با اشاره به اینکه طرح آب رسان با هزینه دولتی قریب به ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داشت اذعان داشت: جهادگران بدون هیچگونه هزینه ای و صرفا با همراهی خیرین آن را به ثمر رسانده اند.

  انجام رایگان پروژه 300 میلیونی آب رسانی روستای گونی توسط جهادگران فردیس/ ساختمان بهزیستی شهرک وحدت توسط 22 جهادگر در حال ساخت است
  انجام رایگان پروژه 300 میلیونی آب رسانی روستای گونی توسط جهادگران فردیس/ ساختمان بهزیستی شهرک وحدت توسط 22 جهادگر در حال ساخت است
  انجام رایگان پروژه 300 میلیونی آب رسانی روستای گونی توسط جهادگران فردیس/ ساختمان بهزیستی شهرک وحدت توسط 22 جهادگر در حال ساخت است
  انجام رایگان پروژه 300 میلیونی آب رسانی روستای گونی توسط جهادگران فردیس/ ساختمان بهزیستی شهرک وحدت توسط 22 جهادگر در حال ساخت است

  قزوین

  فرمانده سپاه شهرستان قزوین: اتحاد مستحکمی بین سپاه و دولت وجود دارد/ ارائه خدمات محرومیت‌زدایی در #رزمایش_خدمت

  سرهنگ داود بهرامی،  اظهار کرد: اولین رزمایش خدمت در سال ۶۱ به واسطه اقتدار جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه برگزار شد و مرحله دوم آن در ۱۱ شهریور ماه سال ۹۷ به دستور سردار غیب پرور، رئیس سازمان بسیج در حال اجراست.
  وی افزود: رزمایش محمد رسول الله(ص) با دو هدف خدمات رسانی و نمایش اقتدار بسیجیان به منظور دفاع همه جانبه نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی با سه گردان رزمی الی بیت المقدس در حال اجراست.
  فرمانده سپاه امام حسن(ع) عنوان کرد: ماموریت و هدف دوم این رزمایش که خدمات رسانی به مردم و مناطق کمتر توسعه یافته در غالب فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و تمام خدمات مورد نیاز آن منطقه است.
  این مسئول اذعان کرد: ما اروز گذشتهبا تجمع در میدان میرعماد ابتدا اقتدار بسیجیان را به نشان گذاشتیم و به مردم نشان می‌دهیم که در تمام لحاظ همراه آنها هستیم و با امام و مقام معظم رهبری بیعت می‌بندیم.
  وی مطرح کرد: امیدواریم که با این اقتدار بتوانیم نور امید را در دل مردم زنده نگه داریم و به مردم اعلام کنیم که بسیجیان تا پای جان جهت دفاع از جان مردم، امت اسلامی و دستاورد‌های انقلاب ایستاده اند و هوشیار هستند و در بحث دفاع از کیان اسلامی و خدمت رسانی همیشه آماده و خدمت آحاد مردم هستند.
  بهرامی با اشاره به نقش سپاه در حمایت دولت بیان کرد: سپاه بعد از تاسیس تاکنون با دولت همه نوع همکاری داشته و همواره پشتیبان دولت است و دولت هم در عرصه‌های مختلف از ظرفیت سپاه استفاده کرده است و یک اتحاد قوی بین سپاه و دولت وجود داشته و ادامه خواهد یافت.
  فرمانده سپاه قزوین در پایان گفت: ما تا زمانی که زنده ایم و توان داریم جهت دفاع از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران  تمام توان خود را به حجم می‌دهیم و این دفاع کردن گاهی در مرز‌ها لازم است و گاهی به صورت داخلی است ‌و ما همیشه در خدمت مردم هستیم.

  ۱۷۰گروه جهادی آمده‌اند تا رنگ‌و بوی امید در مناطق محروم زنده شود/ بسیج امید ملت و پشتیبان دولت

  رزمایش گردان‌های بیت المقدس با رمز “محمد رسول الله” از روز گذشته(یکشنبه) با حضور نیروهای بسیجی در قزوین آغاز شد.

  طی این رزمایش که با هدف ارتقای سطح دفاعی بسیجیان، تقویت انسجام ملی، تضعیف دشمنان و نمایش توانمندی نیروهای بسیجی، نشان دادن اقتدار و عظمت و توانمندی نیروهای مسلح به دشمنان و آمادگی و ساماندهی نیروهای نظامی برگزار می‌شود؛ نیروهای بسیجی به سمت میدان میرعماد حرکت کردند و اجتماع باشکوهی در این مکان برگزار شد.
  در #رزمایش_خدمت همه آمده اند، پیر و جوان، نوجوان و دانش آموز، معلم و استاد، همه اقشار آمده اند تا بگویند پشتیبان ملت و دولت خود هستند.
  با تعدادی از بسیجیان حاضر در رزمایش دو روزه استان قزوین گفت‌وگویی صورت گرفته که در ذیل آمده است.
  ابوالفضل احمدی یکی از بسیجیان حاضر در رزمایش هدف از حضور در این حرکت عظیم را، حفظ نظام و تبعیت و پشتیبانی از فرامین رهبری و نشان دادن اقتدار کشور به دشمنان ذکر می‌کند.
  وی معتقد است: بدون شک این رزمایش که با نیت خالصانه نیروهای همیشه در صحنه بسیجیان برگزار می‌شود، موجب دلگرمی دولت و مردم می‌شود.
  این نیروی بسیجی می‌گوید: سپاه در حفظ ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام راحل همواره نقش فعالی داشته که امیدوارم همیشه پایدار باشند.
  میلاد برزگر از حوزه بسیج شهید پرویز قزوین اظهار می‌کند: در این رزمایش شرکت کردم تا به دشمنان بگویم ما همیشه برای دفاع از کشور و نظام در صحنه هستیم.
  وی می‌افزاید: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون سپاه و بسیج در حمایت از نظام و کشور نقش برجسته‌ای داشته و همه همت خود را در این زمینه به کار بسته است.
  محمد عسگری بسیجی ۶۱ ساله قزوینی هدف از حضور خود در رزمایش را نشان دادن اقتدار و عظمت نیروهای بسیجی عنوان کرده و می‌گوید: همانطور که بسیجیان در ۸ سال جنگ تحمیلی نقش تاثیرگذار و پر رنگی داشتند؛ پس از جنگ نیز در در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی حضور فعال داشته و دارند.
  وی ادامه داد: عزت و عظمت امروز ایران اسلامی حاصل حماسه سازی و دلاوری بسیجیان در عرصه‌های مختلف بوده است.
  احمد باقری از پایگاه ابوترابی قزوین بیان می‌کند: در راستای تبعیت از رهبری در این رزمایش شرکت کردم و معتقدم وحدت بین مردم و دولت و حضور فعال جوانان بسیجی در دفاع از این مرزوبوم، موجب ترس و واهمه دشمنان می‌شود.
  وی اضافه می‌کند: این رزمایش ضمن ارتقای توان نظامی نیروهای شرکت کننده، نقش مثبتی در نشان دادن عزت و اقتدار کشور دارد؛ چراکه نیروهای بسیجی همچون زنجیری محکم به هم پیوسته بوده و هرگز از هم جدا نمی‌شوند.
  علی کریمی از قشر بسیج محلات  می‌گوید: هدف از برگزاری رزمایش، نمایش اقتدار کشور و مشت محکم بر دهان دشمنان و یاوه گویانی است که همواره به دنبال ایجاد تفرقه بین نیروهای بسیجی و دولت در کشور هستند.
  وی ادامه می‌دهد: بزرگترین تاثیر این رزمایش این است که آحاد جامعه متوجه می‌شوند ما با خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمن علیه ایران اسلامی، در همه مراحل همراه ملت بوده و امنیت کشور را حفظ می‌کنیم.
  کریمی با تاکید براینکه بسیجیان همیشه در مقابل دشمنان محکم و استوار ایستاده‌اند؛ عنوان می‌کند: بسیج همیشه و در همه مراحل حامی دولت بوده است و از ابتدای انقلاب تا به امروز سپاه و بسیج پشتیبان رهبری و نظام بوده و موجب زنده نگه داشتن انقلاب شده‌اند.
  پویا محمدی از دیگر بسیجیان حاضر در رزمایش می‌گوید: بدون شک عدم حضور فعال نیروهای بسیج و سپاه برای مهار داعش در سوریه و عراق، موجب نفوذ نیروهای داعش و تروریست در کشور شده و ایران ما نیز همچون برخی کشورهای منطقه دچار ناامنی و بحران می‌شد.
  یکی از فرماندهان گردان‌های حاضر در رزمایش اظهار می‌کند: این رزمایش در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن که خدمت رسانی است از ۹ شهریورماه شروع شده و تا ۲۹ شهریور ماه ادامه دارد و در قالب ۱۵۰ گروه جهادی در راستای ارائه خدمات مختلف به حاشیه شهرهای استان اعزام می‌شوند.
  وی ادامه می‌دهد: هدف از اجرای این مرحله از رزمایش ایجاد امید در دل مردمی است که به نوعی تحت فشار بوده و آسیب دیده‌اند و همچنین ایستادگی در مقابل استکبار و توطئه‌های دشمنان است.
  این فرمانده گردان عنوان می‌کند: مرحله دوم رزمایش نظامی بوده و شامل تمرینات تاکتیکی، ایجاد آمادگی‌های جسمانی، تاکتیکی و نظامی برای گردان بیت المقدس است که در قالب ۱۶ گردان امروز در سراسر استان شرکت دارند.
  وی با اشاره به اینکه پیام رزمایش خدمت صادقانه به مردم محروم و آسیب دیده جامعه است؛ تاکید می‌کند: هدف اصلی از اجرای رزمایش در واقع ایجاد امید در دل مردم و رعب و وحشت در دل دشمنان و به ویژه استکبار و صهیونیست‌ها در منطقه است.
  این مسئول می‌گوید: قطعا برگزاری این رزمایش امنیت کشور را تقویت می‌کند که پایه همه کارها در زمینه‌های علمی و تکنولوژی و در بحث بازسازی و عمران بوده و به طور کلی برای اداره کشور و ادامه خدمات رسانی به مردم لازم است.
  رضا اکبری فرمانده گردان بیت‌المقدس حوزه مقاومت نبی اکرم(ص)  می‌گوید: رزمایش محمد رسول الله ضمن نمایش اقتدار بسیج به بیگانگان، موجب امیدآفرینی در دل مردم می‌شود.
  وی می‌افزاید: اقشار مختلف مردم و بسیج با حضور فعال خود در رزمایش خدمت در واقع به نوعی کم و کاستی‌های دولت در بحث سازندگی و موارد مختلف را جبران می‌کنند.
  اکبری با بیان اینکه بسیج استوانه نظام و حافظ منافع انقلاب است، عنوان می‌کند: بسیج همواره بارها ثابت کرده که در مواقع مورد نیاز در بخش‌های مختلف حامی و پشتیبان نظام و دولت بوده است.
  علی امینی از قشر بسیج محلات می‌گوید: برگزاری رزمایش محمد رسول الله از لحاظ داخلی موجب تضمین امنیت و اقتدار کشور می‌شود و همچنین مشت محکمی بر دهان کسانی است که به بعضی مسائل داخلی امیدوار شده‌اند.
  وی ادامه می‌دهد: دشمنان بدانند بسیج هنوز زنده است و تا زمانی که سپاه و بسیج زنده است، انقلاب ما نیز پابرجا خواهد ماند.
  امینی در پایان با تاکید برحضور فعال بسیجیان در عرصه‌های مختلف عنوان می‌کند: بسیجیان از ابتدای انقلاب تاکنون همواره پشتیبان انقلاب، رهبر و دولت بوده و در همه امور فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی نقش فعالیت داشتند و یار و یاور رهبر و همکار دولت هستند.
  گفتنی است؛ همزمان با این رزمایش گروه‌های جهادی بسیج سازندگی قزوین از ۹ تا ۲۹ شهریورماه با برگزاری اردوی یک روزه، سه روزه، پنج روزه و ۱۰ روزه به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای، محرومیت‌زدایی، فرهنگی و عقیدتی، پزشکی، پشتیبانی و مطالبه‌گری و میز خدمت در مناطق محروم حضور خواهند داشت.
  ۱۷۰ گروه جهادی برای حضور در رزمایش خدمت در استان قزوین سازماندهی شده‌اند که متشکل از بسیج محلات و دانشجویی و ۳۰ گروه اقشار بوده و جهت خدمت رسانی در حاشیه شهرها اعزام شده اند.

  یکشنبه؛ یازدهم شهریور

   

  مرکزی

  ۴ گردان بیت‌المقدس در اراک در رزمایش محمدرسول الله (ص) حضور دارند

   سرهنگ محمدرضا عسگری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در اراک گفت: این رزمایش در شهرستان اراک فردا دوشنبه از ساعت ۸ صبح شروع می شود.

  عسگری اظهار کرد: در قالب این رزمایش ۴ گردان بیت‌المقدس در اراک با تجمع در مقابله ناحیه مقاومت بسیج به صورت ستون کشی به منظور نمایش اقتدار و حضور در صبحگاه مشترک به سمت ستاد فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی حرکت می کنند.

  وی ادامه داد: این گردان ها از چهار منطقه شامل خیابان های قائم مقام فراهانی، خیابان مشهد، خیابان آیت الله غفاری و خیابان جهاد به سمت ستاد فرماندهی سپاه روح الله حرکت می کنند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک گفت: رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) با هدف افزایش روح حماسی، امیدآفرینی، ایجاد یاس در دشمنان و سازماندهی و فراخوانی نیروهای بسیج و به یاد اعزام‌های بزرگ دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود.

  وی اضافه کرد: در مرحله دوم این رزمایش که در بازه زمانی ۹ تا ۲۹ شهریور برگزار خواهد شد، گروه های جهادی بسیج سازندگی به منظور ارائه خدمات عام‌المنفعه به حاشیه شهر اراک اعزام می‌شوند.

  عسگری خاطرنشان کرد: در مرحله سوم  رزمایش تحت عنوان همایش بزرگ عاشورائیان، در هفته دفاع مقدس با حضور تمامی سازمان‌های بسیج برگزار خواهد شد.

  خراسان شمالی

  فرمانده سپاه شهرستان مانه و سملقان خبر داد: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) ۲ در مانه و سملقان

   فرمانده ناحیه مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به رزمایش اقتدار بسیج اظهار کرد: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) ۲ طی ۲۴ ساعت از صبح دهم شهریورماه تا صبح یازدهم شهریور ماه برگزار می شود.

  روح الله محمدی با بیان این که این رزمایش در دو سطح برگزار خواهد شد، گفت: رزمایش اقتدار با حضور ۴۵۰ نیروی بسیجی گردان بیت المقدس و ۱۵ گروه جهادی ۳۰۰ نفره در قالب رزمایش های نظامی و خدمت رسانی به عرصه های محروم شهرستان اجرا می شود.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان با اشاره به اهداف این رزمایش و ستون کشی در سطح شهر و شهرستان، عنوان کرد: ناامید کردن دشمنان نظام و انقلاب با حضور مقتدرانه بسیجیان، به دشمنان اثبات می کنیم که مردم، بسیجیان و مسئولان پای آرمان های انقلاب هستند.

  وی در ادامه افزود: در پی رجز خوانی آمریکایی ها، فشارهای اقتصادی و کم توجهی مسئولان، رزمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان سبب تقویت روحیه ملی و مایه ی امید دوستداران انقلاب و رعب و وحشت دشمنان نظام می شود.

  روح الله محمدی مکان رزمایش گردان های بیت المقدس را در منطقه عمومی روستای رسالت (قلعه خان) اعلام و بیان کرد: راهپیمایی شبانه، آموزش های نظامی، آزمون تربیت بدنی و آمادگی جسمانی، دوره های امنیتی، دفاعی و امداد و نجات از برنامه های این رزمایش هستند.

  وی اظهار کرد: گروه های جهادی نیز خدمات رسانی به عرصه های محروم، بازسازی خانه های نیازمندان، خدمات مشاوره ای و پزشکی نیز در حاشیه شهر را در راستای محرومیت زدایی انجام می دهند.

  سمنان

   سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در آغاز رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ با اشاره به طرح دوگانه «جنگ-مذاکره» از سوی رئیس‌جهور آمریکا اظهار کرد: مقامات آمریکا گمان نمی‌کردند که رهبر انقلاب در برابر این دوگانه چنین موضع قاطعی را اتخاذ و تصریح کنند که جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.

  حسن‌زاده موضع‌گیری قاطع رهبر انقلاب در برابر اظهارات مقامات آمریکایی را آغازگر موج جدیدی علیه استکبار آمریکا عنوان کرد گفت: دشمنان القاء می‌کردند که مردم ایران به دلیل درگیری با مسائل معیشتی به خواسته‌های آنان تن خواهند داد اما رفتار آمریکا با موج جدیدی از استکبارستیزی مواجه شده است.

  وی افزود: اگرچه بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به تهدیدات دشمنان مربوط می‌شود اما بخش عمده‌ای از مشکلات با مدیریت داخلی کشور ارتباط دارد و با رفع سوءمدیریت‌ها، این مشکلات نیز حل خواهد شد.

  فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان مقامات آمریکایی را به بازخوانی تجربیات گذشته از رویارویی با ایران فراخواند و گفت: مقامات آمریکا باید بررسی کنند که کسانی که در سال‌های گذشته تلاش کردند تا در عرصه‌های مختلف به ایران اسلامی و ملت عزیز ما لطمه بزنند به چه نتیجه‌ای رسیده‌اند.

  حسن‌زاده گفت: آمریکایی‌ها و دیگر مستکبران در طول هشت‌سال دفاع مقدس از صدام حمایت کردند اما آن حمایت‌ها به تقویت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران منجر شد؛ به گونه‌ای که امروز احدی از دشمنان، جرأت تعرض و حمله به ایران را ندارد.

  استنکاف سعودی‌ها از رویارویی نظامی با ایران

  وی با بیان این که آمریکایی‌ها با کمک برخی از رژیم‌های وابسته منطقه قصد داشتند در کوتاه‌مدت کار ایران را تمام کنند گفت: آمریکایی‌ها و برخی از دولت‌های اروپایی از عربستان سعودی درخواست کردند که به ایران حمله کند و تعهد کردند که از او حمایت خواهند کرد اما عربستان به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها پاسخ داد که ما هنوز نتوانسته‌ایم از منجلابی که در یمن برایمان ایجاد شده خارج شویم و اگرچه به حمله به ایران علاقه‌مندیم اما اگر شما این کار را به عهده بگیرید ما از شما حمایت خواهیم کرد!

  فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در استان سمنان گفت: نقطه اوج این رزمایش در هفته دفاع مقدس اتفاق خواهد افتاد و تجمعات ۲۰، ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در اقصی‌نقاط کشور پاسخی است به مقامات آمریکا تا تصور نکنند که جوانان ایرانی عرصه مبارزه را خالی می‌کنند.

   

  شهدای مدافع حرم؛ باطل‌السحر اقدامات ضدفرهنگی دشمنان

  حسن‌زاده با یادآوری سلحشوری‌ها و دلاوری‌های شهیدان مدافع حرم، طحان، حمزه، دانشگر و علیزاده گفت: پس از گذشت سال‌ها از اقدامات ضدفرهنگی دشمنان در قالب تهاجم فرهنگی، مدافعان حرم، راه شهدای هشت‌سال دفاع مقدس را پی گرفتند و درس خوبی به دشمنان ایران دادند.

  وی افزود: علاوه بر عرصه‌های فرهنگی، دشمنان در عرصه‌های سیاسی نیز در سال‌های ۸۸ و ۹۶ شکست خوردند.

  فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در بخش‌ دیگری از سخنان خود با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب از تمامی مسئولان درخواست کرد که از تمام توان خود برای رفع مشکلات کشور استفاده کنند.

  حسن‌زاده در پایان گفت: رزمایش ۱۵ هزار نفری سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در کنار محرومیت‌زدایی و اردوهای جهادی، جلوه‌ای از اقتدار جمهوری اسلامی است.

  قزوین

  فرمانده سپاه استان قزوین خبرداد: حضور ۱۷۰گروه جهادی در رزمایش خدمت/ استفاده از ظرفیت بسیج، قفل‌های اقتصادی کشور را باز می‌کند

  سردار محمد شاهرخی ظهر امروز در حاشیه برگزاری رزمایش محمد رسول الله(ص) ۲ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول الله()۲ امروز(یکشنبه) با حضور بسیجیان استان قزوین آغاز شد، این رزمایش با هدف نمایش اقتدار ملی و انسجام مردمی ما با ۲ کارکرد درحال برگزاری است.
  وی افزود: اولین کارکرد این رزمایش نمایش اقتدار مردم و رزمندگان و بسیجیان استان قزوین است که آمادگی خود را برای دفاع از امنیت و تمامیت ارضی و باورها اعلام می‌کنند.
  فرمانده سپاه استان قزوین اذعان کرد: همانطور که بسیج طی ۴ دهه در صحنه‌های مختلف حضور داشته است، امروز این آمادگی پرقدرت تر و بانشاط تر و با بصیرت‌تر وجود دارد و امروز گوشه ای از این اقتدار را شاهد بودیم که به نمایش گذاشته شد.
  وی ابراز کرد: هدف دیگر این رزمایش اعلام آمادگی بسیج برای خدمت صادقانه به مردم است زیرا توانمندی بسیج در عرصه‌های مختلف فوق العاده است.
  این مسئول نظامی بیان کرد: ۱۷۰ گروه بسیجی امروز در گوشه و کنار استان در قالب گروه‌های جهادی حضور پیدا می‌کنند و در عرصه‌های مختلف نشان خواهند داد که بدون ادعا می‌توان خدمت صادقانه انجام داد.
  فرمانده سپاه استان قزوین عنوان کرد: ما به مسئولان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اعلام می‌کنیم ظرفیت بسیج، بسیار کارا و اثربخی است که مسیر باز شدن قفل‌های اقتصادی و گره‌های معیشتی کشور، استفاده از ظرفیت بسیج است.
  شاهرخی گفت: ظرفیت بسیج بدون هیچ ادعای مادی با کسب نظر حضرت حق وارد عرصه خدمت رسانی شده و همانطور که در عرصه‌های مختلف مثمرثمر بوده است در این مقطع زمانی هم می‌تواند در حوزه اقتصادی تاثیرگذار باشد.
  وی درباره تهدیدات رئیس جمهور امریکا تصریح کرد: ما همچنان که برای به دست آوردن استقلال و آزادی طی ۳۹ گذشته مقابل زورگویی‌های استکبار جهانی ایستادگی کرده ایم و اجازه نداده ایم آنها نقش آفرینی داشته باشند، پس از این هم در دوره کنونی از استقلال و آرمان‌های و آرزوهای بلند خود دفاع می‌کنیم و از هر هزینه ای در این راه دریغ نکرده و یقین داریم امریکا به اهداف خود نخواهد رسید.
  فرمانده سپاه استان قزوین اذعان کرد: همانطور که بسیج طی ۴ دهه در صحنه‌های مختلف حضور داشته است، امروز این آمادگی پرقدرت تر و بانشاط تر و با بصیرت‌تر وجود دارد و امروز گوشه ای از این اقتدار را شاهد بودیم که به نمایش گذاشته شد.
  وی ابراز کرد: هدف دیگر این رزمایش اعلام آمادگی بسیج برای خدمت صادقانه به مردم است زیرا توانمندی بسیج در عرصه‌های مختلف فوق العاده است.
  این مسئول نظامی بیان کرد: ۱۷۰ گروه بسیجی امروز در گوشه و کنار استان در قالب گروه‌های جهادی حضور پیدا می‌کنند و در عرصه‌های مختلف نشان خواهند داد که بدون ادعا می‌توان خدمت صادقانه انجام داد.
  وی عنوان کرد: ما به مسئولان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اعلام می‌کنیم ظرفیت بسیج، بسیار کارا و اثربخی است که مسیر باز شدن قفل‌های اقتصادی و گره‌های معیشتی کشور، استفاده از ظرفیت بسیج است.
  شاهرخی گفت: ظرفیت بسیج بدون هیچ ادعای مادی با کسب نظر حضرت حق وارد عرصه خدمت رسانی شده و همانطور که در عرصه‌های مختلف مثمرثمر بوده است در این مقطع زمانی هم می‌تواند در حوزه اقتصادی تاثیرگذار باشد.
  وی درباره تهدیدات رئیس جمهور امریکا تصریح کرد: ما همچنان که برای به دست آوردن استقلال و آزادی طی ۳۹ گذشته مقابل زورگویی‌های استکبار جهانی ایستادگی کرده‌ایم و اجازه نداده ایم آنها نقش آفرینی داشته باشند، پس از این هم در دوره کنونی از استقلال و آرمان‌های و آرزوهای بلند خود دفاع می‌کنیم و از هر هزینه ای در این راه دریغ نکرده و یقین داریم امریکا به اهداف خود نخواهد رسید.
  چهارمحال و بختیاری
  فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارحال و بختیاری: برگزاری رزمایش محمد رسول الله (ص) ۲ در سراسر چهارمحال و بختیاری/ ۱۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام می‌شود

  سردار علی‌محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارحال و بختیاری  اظهار کرد: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) ۲ از نهم شهریور در بیشتر نقاط کشور آغاز شده است.

  وی با بیان اینکه این رزمایش ۱۴ شهریورماه در سراسر استان چهارمحال و بختیاری نیز برگزار می‌شود، افزود: هدف از برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار مدافعان حریم ولایت و کیان اسلامی در سراسر استان می‌باشد و نشان‌دهنده اتحاد، همدلی و اقتدار ملت بزرگ ایران به جهانیان است.

  سردار اکبری خاطرنشان کرد: در رزمایش محمد رسول الله (ص) ۲، ۲۰ گردان بیت‌المقدس بسیج حضور دارند و اجتماع ۲۰ هزار نفری بسیجیان نیز در این استان در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری از اعزام ۱۵۰ گروه جهادی هم‌زمان با برگزاری این رزمایش برای ارائه خدمات رایگان خبر داد و یادآور شد: این گروه‌ها خدمات خود را در عرصه‌های آموزشی، فرهنگی، عمرانی، مشاوره‌ای، پزشکی، و…، به مناطق محروم چهارمحال و بختیاری ارائه می‌دهند.

  وی در انتها گفت: محرورمیت‌زدایی از مهم‌ترین اهداف گروه‌های جهادی است و اعزام این گروه‌های با اولویت حاشیه شهرهای استان صورت می‌پذیرد.

  شنبه؛ دهم شهریور
  رئیس سازمان بسیج خبر داد: مرحله اول رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج آغاز شد/ ۲ نامه اقتصادی به رئیس‌جمهور نوشتم/ نامه ها پاراف هم شد اما تا امروز اقدامی جدی انجام نشده است

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج «سپاهیان حضرت محمد رسول الله۲»، گفت: ۳۸ سال از دوران دفاع مقدس گذشت و امسال هفته دفاع مقدس را در چهلمین سال  پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌کنیم.

  وی ادامه داد: این انقلاب یک روز را بدون دشمنی مستکبران سپری نکرده است و در مقابل همه خطوط باطل یک نه محکم گفته و پای آن ایستاده است.
  رییس سازمان بسیج با بیان اینکه بنا شد در چهلمین سال انقلاب «بسیج» یک کار فوق العاده و نو انجام دهد، اظهار داشت: عملیات بزرگ بسیج از دیروز آغاز شده و مرحله اول آن تا ۲۹ شهریور ادامه می‌یابد و مرحله دوم هم در هفته دفاع مقدس انجام می‌گیرد.
  غیب پرور به اهداف این رزمایش اشاره کرد و گفت: اهداف این کار بزرگ کشوری، امید بخشی مردمی و‌ مایوس سازی دشمن و‌اعلام تعامل با همه دستگاه هایی است که خواستار همکاری با بسیج هستند.
  وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس یک اوج‌ اعزام رزمندگان داشتیم‌ به اسم‌ اعزام رزمندگان سپاهیان محمد رسول الله؛ لذا تصمیم گرفتیم نام این رزمایش «سپاهیان محمد رسول الله ۲» باشد.
  رییس سازمان بسیج افزود: در یک بخش رزمایش ۷هزار و ۱۴ گروه جهادی به استعداد ۱۵۰ هزار نفر به سراسر کشور اعزام کرده ایم‌که کار جهادی خود را آغاز کرده‌اند و اعزام همزمان این‌ گروه‌ها یک هماهنگی سراسری لازم داشت که به خوبی انجام شد.
  نتیجه تصویری برای غیب پرور
  غیب پرور تصریح کرد: از طرف دیگر رزمایش همزمان هزار گردان بیت المقدس در جهت امنیت درونی کشور و در سراسر کشور آغاز شده که تا روز ۲۹ شهریور ادامه خواهد داشت.
  رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بعد از ۲۹ شهریور یک‌ توقف چهار روزه به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و‌ رژه ۳۱ شهریور خواهیم داشت و در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس اجتماع بزرگ سازماندهی شده ۷۰۰ هزار نیروی بسیجی را در مراکز بزرگ شهرها خواهیم داشت.
  وی با بیان اینکه اوج این تجمع در تهران خواهد بود، گفت: این  تجمع صدهزار نفری از بسیجیان سازمان یافته است که یک بارقه امید و نقطه قوت برای نظام خواهد بود و شعار این رزمایش وحدت و پیشرفت است تا بگوییم زمانی که پای ناملایمات و تهدیدات از سوی بیگانگان باشد صرف نظر از نگاه سیاسی همه ید واحده و پشت سر رهبری از نظام دفاع می‌کنیم.
  غیب پرور «بسیج » را یک دنیای پر از ظرفیت دانست و ادامه داد: دوستان ما در بخش صنعت و کشاورزی و مهندسی عمران و پزشکی دارای حرف هستند؛ ما در حال حاضر  ۹۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم و امسال هم با وزارت صنعت درخصوص ۳۱ هزار پانصد واحد صنعتی تفاهم نامه داشتیم و ظرفیت بسیج پای کار آمده و امیدواریم که مسیر هموارتر شود و ظرفیت بسیج باور شود. مهار ریزگردها و کمک به زلزله زدگان  و ایجاد راه های روستایی از جمله حوزه هایی است که بسیج اقشار در آن فعالیت می‌کند.
  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه رژیم جعلی اسراییل عملکردش نسبت به انقلاب اسلامی و‌مردم مظلوم‌ منطقه کاملا روشن است گفت: اگر می‌گوییم آنها کودک کش هستند و ما کمر بسته ایم که این رژیم را نابود کنیم سند و ادله داریم؛ حالا اگر کسی می‌گوید ما تهدید برای منطقه هستیم می‌تواند شواهد را بررسی کند. اسناد جنایات رژیم صهیونیستی را همه می‌دانند.
  وی تصریح کرد: ما در رسیدن به اهدافمان کوتاه نمی آییم و شهدای ما گواه روشنی برای حرفهایمان هستند؛ مردم ما و منطقه و حتی خود دشمنان می‌دانند که تهدید اصلی کیست و کجاست اما امروز عملیات روانی سلاح برانی است، ما باید واقعیات را به سمع و نظر مردم برسانیم.
  غیب پرور گفت: در جنگ اقتصادی از حدود چهار هفته قبل دوستان ما درخصوص مقابله با محتکران به میدان آمدند و من هم از بسیجیان درخواست کردم و در سراسر کشور لبیک گفتند و
  ۱۱۷۱ میلیارد تومان حجم کالاهای احتکار شده کشف شده توسط بسیج است که آهن آلات و فلزات و بعد خوراکی و بهداشتی و بعد لوازم خانگی و … از جمله این کشفیات است.
  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این کالاها باید با تدبیر مسئولین به بازار بیاید و به دست مردم برسد گفت: ما نه ادعای حل همه مشکلات اقتصادی را داریم و ادعای تصدی گری داریم بلکه می‌خواهیم بگوییم با روش های جهادی می‌توان کارها را انجام داد.
  وی با بیان اینکه طرح های ائتلای بسیج را آغاز کردیم که یکی از آن طرح ها راه اندازی گشت‌های محله محور بسیج است گفت: هشت ماه است این طرح راه‌اندازی شده و این گشتها به نظر ما ایست‌های بازرسی را پوشش می‌دهد؛ ایست‌های بازرسی شاید برخی نگرانی ها را برای بعضی ایجاد می‌کرد البته ما ایست را کاملا تعطیل نکردیم اما معتقدیم که تاثیر گشت‌های محله محور بیشتر از ایست های بازرسی است،این گشت‌های محله محور بسیج «شبکه بزرگ رضویون» نام گرفته است.
  غیب پرور به یگان فاتحین اشاره کرد و گفت: این یگان بسیجیان داوطلب و شهادت طلب هستند که برای مقابل تهدیدات سخت آموزش های ویژه ای دیده‌اند.
  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان اظهار داشت: من دو نامه به رییس جمهور در خصوص مسائل اقتصادی نوشتم و‌‌ پاراف هم شده اما متاسفانه روی آن اقدام نشده و ما منتظریم تا ستاد اقتصادی از ما بخواهد تا برنامه هایمان را ارایه دهیم.
  البرز
  فرمانده سپاه البرز: برگزاری رزمایش عاشورایی با حضور ۱۹ گردان بیت المقدس در البرز/ ۶۰ گروه جهادی بسیج به مناطق ۱۰ گانه استان اعزام می شوند/ اجرای ۱۴ پروژه محرومیت زدایی کلان در مناطق کمتر توسعه یافته

  به گزارش تیتریک، فرمانده سپاه استان البرز شنبه ۱۰ شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی با اشاره به اینکه این رزمایش به نام محمد رسوال الله (۲) یا سپاهیان محمد (ص) به تاسی از سپاهیان محمد (ص) سال ۱۳۶۵ زمان جنگ نامگذاری شده است، گفت: با تمام توان سپاه، بسیج و دیگر رده ها این مهم انجام می شود.سردار سید یوسف مولایی با اشاره به اینکه کارهای آغازین این رزمایش از امروز آغاز خواهد شد، افزود: در مناطق مختلف البرز عملکرد عناصر رزمایش و برنامه هایی که طرح ریزی شده است را عموم مشاهده خواهند کرد، لذا اولین هدف تقویت و حمایت از نظام و مردم است.

  وی اثبات حمایت مردم از نظام و ولایت و همچنین حمایت سپاه از مردم را از جمله اهداف دیگر این رزمایش عنوان کرد و اظهار داشت: سپاه در سنوات گذشته تا کنون فعالیت های خود را در قالب خدمات رسانی به مردم انجام داده است.

  سردار مولایی تصریح کرد: پس از جنگ در هر بخشی که دولت نیاز داشت، سپاه وارد عمل شد که از جمله می توان به اجرای بزرگترین عملیات واکسیناسیون کشور توسط وزارت بهداشت با ارائه خدمات و تجهیزات توسط سپاه و بسیج اشاره کرد.

  وی گفت: در حوزه های سازندگی، اقتصاد، کشاورزی و … سپاه و بسیج خدماتی از ابتدای انقلاب تا کنون ارائه کرده است و این هدف را در ادامه دنبال خواهد کرد اما گروه های جهادی در رزمایش شهریور ماه البرز با رویکردی جدید سازمان دهی شده اند تا بر اساس نیاز مناطق در قالب گروه های جهادی اعزام شوند.

  سردار مولایی انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی و خدمات رسانی را از جمله اهداف گروه های جهادی برشمرد و افزود: همزمان با سراسر کشور، رزمایش روزانه در یک استان برگزار می شود و اگر چه رزمایش از نهم آغاز به کار کرده است اما البرز رزمایش خود را از امروز آغاز کرده و بخش دیگر آن از دوازدهم کلید خواهد خورد.

  وی اظهار داشت: با توجه به مسائل اقتصادی و خدماتی موجود تصمیم گرفتیم با تعداد زیادی از جهادگران و در حوزه های متفاوت تری وارد خدمات رسانی شویم چرا که بخشی از نیازهای مردم ممکن است با سخت یک پل، جاده، لوله کشی آب روستا، سخت و تعمیر مسجد و مدرسه مرتفع شود.

  برگزاری رزمایش عاشورایی با حضور 19 گردان بیت المقدس در البرز/ 60 گروه جهادی به مناطق 10 گانه استان اعزام می شوند/ اجرای 14 پروژه محرومیت زدایی کلان در مناطق کمتر توسعه یافته

  سردار مولایی تصریح کرد: به تناسب نیاز و شناسایی، ارزیابی و اولیت بندی رزمایش از امروز کلید خواهد کرد چرا که بزرگترین مبارزه با دشمن خدمات رسانی به مردم است لذا فرماندهان، مسئولین، استانداران و فرماندهان باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

  وی گفت: دشمن می خواهد خدمتی به مردم صورت نگرفته و در عسر و حرج و فشار اقتصادی قرار گیرند لذا سپاه و بسیج به عنوان نگهبان و مولود انقلاب اسلامی خود را موظف می داند در هر زمان و عرصه ای با توجه به فلسفه وجودی آن ماموریت خود را به درستی انجام دهند. 

  سردار مولایی به اعزام منسجم و متمرکز گروه های جهادی و سازندگی در قالب بسیج دانشجویی، محلات و اقشار به مناطق مختلف البرز اشاره کرد و افزود: روز دوازدهم شهریور در استان البرز رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد (ص) ۲ با حضور ۱۹ گردان بیت المقدس بسیج برگزار خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه پس از رزمایش رزمی – فرهنگی نیروها برای اجرای ماموریت خود به مناطق مختلف اعزام می شوند اظهار داشت: روز ۵ مهر ماه ماموریت جمعی و کشوری برگزار می شود که سراسر کشور کلیه نیروهای بسیجی به مناسبت دفاع مقدس و رزمایش فوق اجتماع خواهند کرد.

  سردار مولایی تصریح کرد: در شرایطی که تهدید به سمت کشوری علنی می شود بهترین اقدام شکل گیری انسجام ملی است تا ملت کارامدتر شود لذا ۶۰ گروه جهادی به مناطق ۱۰ گانه استان البرز اعزام می شوند.

  وی به ساخت مراکز خدمات – درمانی، سالن ورزشی، کارگاه های اشتغال زایی در مناطق روستایی و دسترسی به معلم در مناطق محروم در قالب امور فرهنگی، سبک زندگی و درمان های سنتی اشاره کرد و گفت: غربال گری بیماری های عفونی، قلبی، دیابتی و … توسط رده های متولی انجام شده و به مسئولین این آمارها را ارجاع خواهند داد.

  همچنین رئیس بسیج سازندگی استان البرز به فعالیت ۷۰۱۴ گروه جهادی در کشور و انجام فعالیت های جهادی توسط ۳ هزار جهادگر در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۸۴ پروژه را در قالب پل، راه، آب رسانی، کارگاه اشتغال، مراکز فرهنگی و ورزشی در سه ویژگی کوتاه مدت، عام المنفع و زود بازده به ثمر رساندیم.

  علی ترکاشوند افزود: با کمک قرارگاه کوثر و معاونت محرومیت زدایی امسال نیز ۱۴ پروژه های کلان در مناطق کمتر توسعه یافته با کمک خیرین در قالب طرح کرامت در ۱۰ محله انجام می شود.

  وی اظهار داشت: امسال حجم فعالیت های جهادی با همان اعتبار گذشته به دو برابر و ۲۰۰ برابر خواهد رسید و در حال حاضر ۲۰۰ گروه جهادی در البرز فعالیت دارند اما در طرح اعتلای جهادی که امسال ابلاغ شد پس از پالایش و سطح بندی جغرافیای هدف مشخص شد تا محرومیت ها برطرف شود.

  در خاتمه سردار مولایی گفت: ۱۵ هزار نفر شرکت کننده به جز برنامه رزمی و جهادی فعالیت دارند، ۶۰ گروه سازندگی با هر گروه ۲۵ نیرو و ۱۹ گردان نیز در قالب ۳۵۰۰ نفر برای طرح جامع استان البرز برنامه ریزی شده است اما این آمار تقریبی بوده و قطعی نیست.

   

  اردبیل

  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اعضای گردان های بیت المقدس برای روز های سخت آماده شده اند و تا آخرین قطره خون پای کار انقلاب ایستاده اند،بسیجیان با این همه فشار ها و تحریم های اقتصادی از سوی دشمنان در مقابل دشمنان ایستاده اند.

  وی با بیان اهداف دشمنان افزود:هدف آمریکا و دشمنان نابودی اسلام و ایران است ولی این بسیجیان سرافراز و غیور به آنها اجازه نخواهند داد تا به اهدافشان دست یابند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان اردبیل با اشاره به اینکه از سال ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی پیروز شده است،آمریکا و دیگر دشمنان ما به جز نابودی اسلام و انقلاب اسلامی هدف دیگری نداشته اند، افزود: با اتحاد و انسجام از بحران کنونی کشور به خوبی عبور خواهیم کرد.

  حسین زاده با اشاره به آمادگی بسیجیان بیان کرد:بسیجیان غیور ما آماده اند و منتظر کوچکترین فرمانی از سوی مقام معظم رهبری جهت نابودی دشمنان اسلام هستند.

  وی با اشاره به انقلاب اسلامی گفت: کشور ایران توانسته است،رئیس جمهور آمریکا را به زانو درآورد،تازمانی که در مقابل این دشمن محکم نایستیم،جلو خواهند آمد.

  وی ادامه داد:اگر دشمن نتوانسته است در عرض این چهل سال عمر انقلاب اسلامی به کشور ما کوچکترین نگاه چپ کند به برکت وجود بسیجیان است.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان اردبیل با اشاره به ایثارگری های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد:رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با ایثارگری ها و جان فشانی و تا آخرین قطره خون در مقابل دشمنان ایستاده اند.

  سرهنگ حسین حسین زاده ضمن اشاره به رزمایش بزرگ محمد رسول الله افزود: رزمایش بزرگ محمد رسول الله تا ۲۹ شهریور ماه اجرا خواهد شد،باکوچکترین فراخوانی اعضای گردان های بیت المقدس و بسیجیان برای اجرای رزمایش آماده و به صحنه می آیند.

  وی با بیان اینکه امروزه مشکلات اقتصادی داریم گفت:امروزه مشکلات اقتصادی داریم ولی ما بزگترین نعمت به عنوان امنیت را داریم،مردم ایران با روحیه جهادی در مقابل تحریم های اقتصادی ایستاده اند.

  حسین زاده با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور خواهد شد اظهار داشت:امروزه دشمنان از هر ترفندی برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دریغ نمی کنند ولی باز هم جوانان در مقابل دشمنان ایستاده اند.

   

   

  مارش آغاز رزمایش بزرگ اقتدار محمد رسول الله(ص) در کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد/دلدادگان رزمایش خدمت به خط شدند

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مرحله اول رزمایش و همایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(۲) با شرکت گردان‌های بیت‌المقدس در سراسر استان به منظور ارتقای توان رزمی و فرهنگی در قالب ۲ قرارگاه آغاز شد.

  این رزمایش روز جمعه و شنبه  ۹ و ۱۰ شهریور برگزار می‌شود که مرحله اصلی آن صبح روز شنبه در مرکز آموزش امام جعفر صادق (ع) یاسوج برگزار می‌شود.

   

  خراسان شمالی

   فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی: رزمایش محمد رسول الله(ص) نمایش اقتدار و خدمت بسیجیان است

  به گزارش عصر اترک، سردار سید حسن مرتضوی فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی صبح امروز در نشست خبری در حضور خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار کرد: رزمایش بسیجیان خراسان شمالی در قالب ۱۶ گردان بیت المقدس و کوثر با رمز یا رسول الله آغاز شد.

  سردار مرتضوی افزود: این رزمایش مانور حضور ۲۰۰ گروه جهادی و خدمت رسانی بسیجیان در مناطق محروم و از پیش تعین شده در حواشی شهر های استان است که به تشخیص گروه های جهادی و تا مرتفع کردن محرومیت ها در نقاط مشخص شده تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: بسیجیان خراسان شمالی این بار نیز به میدان آمده اند تا بار دیگر تاکتیک ها و آمادگی های مهارتی خود را تمرین کنند و به نمایش بگذارند و همچنین به رسالت رفع محرومیت ها بپردازند.

  وی اضافه کرد: این رزمایش مانوری برای آمادگی جهت اجرای مرحله دوم رزمایش در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس است که مقرر شده به استعداد ۲۰ هزار بسیجی در قالب ۶۰۰ گروه جهادی و گردان های بیت المقدس و کوثر همزمان با سراسر کشور برگزار شود.

  فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی ادامه داد: در ۴۰ سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد، نظام دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است و امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قله اقتدار و افتخار هستیم و توانسته ایم بسیاری از معادلات سیاسی جهان نقش داشته و تاثیر گذار باشیم.

  سردار مرتضوی ادامه داد: تلاش دشمنان و اعیادی استکبار و نظام سلطه این است که شیرینی چهل سالگی را به تلخی تبدیل کند و چهل سالگی را پایان عمر انقلاب اسلامی  می دانند.

  وی تاکید کرد: امروز به حدی از قدرت بازدارندگی رسیدیم که هم توان و هم اراده برای اعمال قدرت به دست آورده ایم و توان نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران در حد و اندازه ای متراکم و متنوع است که هیچ خلایی وجود ندارد و همه حرکات دشمنان اشرافیت و تسلط کامل داریم.

  سردار مرتضوی تصریح کرد: راهبرد سپاه پاسداران مردم یاری و مردم دوستی است و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

  وی گفت: رفع محرومیت ها در محرومترین نقاط استان، احیا روستاها و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف بسیج است که در این راستا طرح های اعتلا در حال اجرا است.

  وی با تأکید بر ضرورت هم‌افزایی و هم‌دلی میان دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی و همه نهادهای انقلابی گفت: بایستی حمایت لازم از دولت مستقر به عمل آید تا دشمن احساس نکند که فاصله و شکافی بین مردم و دولت ایجادشده است.

  سردار مرتضوی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات ریشه در نوع مدیریت دارد افزود: این‌گونه مسائل داخلی است و با همدلی و تلاش قابل‌حل شدن است.

  وی افزود: از ابتدای انقلاب نیروهای مسلح همچون بسیج و سپاه کمک‌حال و یاریگر دولت‌ها بوده‌اند و امروز همه بضاعت و تجربیات بسیج و امکانت آن برای حمایت از دولت و برای خدمت به مردم و رفع محرومیت‌ها کشور آماده است که امیدواریم دولت این فرصت را مغتنم بشمارد و از این لحظات طلایی حداکثر استفاده را برای عبور از شرایط فعلی داشته باشد.

   موج جدید از اقتدار و خدمت بسیجیان در خراسان شمالی+ تصاویر,

  به گزارش عصر اترک، این رزمایش که امروز ۱۰ شهریور ماه آغاز شده مانور حضور ۲۰۰ گروه جهادی و خدمت رسانی بسیجیان در مناطق محروم و از پیش تعین شده در حواشی شهر های استان است که به تشخیص گروه های جهادی و تا مرتفع کردن محرومیت ها در نقاط مشخص شده تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

   

  هشتگ # رزمایش_ خدمت داغ شد

  به گزارش عصر اترک، از صبح امروز که رزمایش محمد رسول الله در خراسان شمالی با استفاده از ظرفیت گردان های بیت المقدس و کوثر در قالب ۲۰۰ گروه جهادی به منظور خدمات رسانی به مناطق محروم و حاشیه شهر ها شروع شده بسیاری از کاربران فضای مجازی این رزمایش را مورد توجه قرار داده اند و با انتشار توئیت هایی از آن استقبال کرده اند.

  برخی پست های کاربران را مشاهده می کنید:

   

  500

   

   

  با حضور ۱۶گردان بیت المقدس و کوثر؛ رزمایش محمد رسول الله ۲ در خراسان شمالی آغاز شده است

  به گزارش عصر اترک، رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ۲ از ۹ الی ۲۹ شهریور ماه در تمامی استانهای کشور برگزار می‌شود که در استان  خراسان شمالی نیز این رزمایش امروز آغاز شده و  به مدت ۲۴ ساعت ادامه خواهد داشت.

  همچنین ۲۰۰ گروه جهادی به مدت ۱۰ روز به مناطق محروم و حواشی شهرها که از قبل تعیین شده اند، اعزام شدند و اقدام به انجام خدمات محرومیت زدایی کردند.

   رزمایش بسیجیان خراسان شمالی در قالب ۱۶ گردان بیت المقدس و کوثر با رمز یا رسول الله صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

  در این رزمایش ۲۰۰ گروه جهادی و خدمت رسانی بسیجیان در مناطق محروم و از پیش تعین شده در حواشی شهر های استان حضور دارند و خدمات رسانی تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

   بسیجیان خراسان شمالی این بار نیز به میدان آمده اند تا بار دیگر تاکتیک ها و آمادگی های مهارتی خود را تمرین کنند و به نمایش بگذارند و همچنین به رسالت رفع محرومیت ها بپردازند.

  این رزمایش مانوری برای آمادگی جهت اجرای مرحله دوم رزمایش در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس است که مقرر شده به استعداد ۲۰ هزار بسیجی در قالب ۶۰۰ گروه جهادی و گردان های بیت المقدس و کوثر همزمان با سراسر کشور برگزار شود.

  رزمایش اقتدار بسیجیان گردان های بیت المقدس در قالب گردان های بسیجیان محمد رسول الله در شهرستان های بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان ، اسفراین و شیروان در حال برگزاری است.

  از جمله برنامه های این رزمایش ، پیاده روی بسیجیان ، حضور در منطقه رزمایش و رژه خودرویی و خدمات رسانی به مناطق محروم شهرستان ها است.

  زنجان

  فرمانده سپاه استان زنجان: آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲ در زنجان/ دشمن نمی‌تواند روحیه شهید حججی‌ها را از ملت ایران بگیرد

  سردار جهانبخش کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲ در زنجان اظهار کرد: این رزمایش از امروز در زنجان آغاز می‌شود.

  وی با بیان اینکه این رزمایش به صورت ستون کشی در همه شهرها آغاز خواهد شد، ابراز کرد: این رزمایش در نهایت با آمادگی و تمرینات تاکتیکی و دفاعی گردانهای بسیج خاتمه خواهد یافت.

  فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان بیان کرد: گردانهای بیت المقدس، امام حسین(ع)، امام علی(ع)، گردانهای عاشورا و سایر گردانهای بسیج آماده مقابله با هرگونه تهدیدات و فتنه دشمنان هستند.

  وی با بیان اینکه بخش دیگر این رزمایش خدمات رسانی به مردم مناطق محروم است، خاطرنشان کرد: ۱۱۵ گروه جهادی از امروز تا آخر شهریور ماه در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرها به مردم شهید پرور خدمات رسانی خواهند کرد.

  سردار کرمی افزود: این خدمات رسانی در زمینه های عمرانی، علمی، فرهنگی، مشاوره‌ای، ویزیت و درمان رایگان و غیره خواهد بود.

  رزمایش اقتدار عاشورایی با حضور جمع کثیری از بسیجیان استان زنجان با رمز یا محمد رسول الله در زنجان برگزار شد.

  با حضور آحاد بسیجیان و با رمز یا رسول الله رزمایش اقتدار عاشورایی در زنجان آغاز به کار کرد.این رزمایش از دو نقطه میدان ارتش و مزار بالای زنجان آغاز شد.

  بسیجیان زنجانی با حرکت از این دو نقطه در مزار شهدای پایین زنجان برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای گرانقدر نظام اسلامی گرد هم آمده و با آرمان های شهدا بیعت کردند.

  این رزمایش با هدف حفظ و ارتقای سطح آمادگی دفاعی بسیجیان استان با حضور گردان‌های مختلف بسیجی از صبح امروز دهم شهریور ماه برگزار شد.

  حضور در تیپ سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان از دیگر برنامه های این رزمایش بود،همچنین ۱۱۵ گروه جهادی در قالب این رزمایش برای خدمات رسانی به مردم محروم به مناطق مختلف استان اعزام شدند.

  این رزمایش با هدف نمایش انسجام و اقتدار بسیج،کمک به کار آمدی نظام،ایجاد فرهنگ جهاد در جامعه ،تداعی رزمایش عظیم محمد رسوالله در زمان اعزام رزمندگان به جبهه های حق علیه باطل برگزار شده است تا تا نسل جدید  و بسیجیان آمادگی کافی را برای انجام عملیات های مختلف در زمان های بحرانی و نیاز کشور داشته باشند.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان در این رزمایش،اظهار داشت: غدیر واقعه مهم تاریخ اسلام است چرا که پیامبر گرامی اسلام برای بعد از خود تکلیف امامت و ولایت را در جامعه اسلامی را مشخص کرده و گفتند علی وصی و امام بعد از من برای امت اسلامی است.

  سردار جهانبخش کرمی با بیان اینکه ۱۲۰ هزار نفر در واقعه غدیر حاضر بودند و با امام علی (ع) بیعت کردند،افزود: اما پس از مدتی بیعت خود را شکسته و دچار نفاق شدند.

  وی ادامه داد: اما امروز ملت شهید پرور، نجیب، شجاع، ولایی و انقلابی ایران اسلامی کاری کردند که امام خمینی (ره) فرمود:” در عصر رسول الله از این ملت نبود” و مقام معظم رهبری فرمودند:”همه مردم بسیجی هستند”

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: در این ماه امام حسین (ع) با قمر بنی هاشم،حضرت علی اکبر و علی اصغر با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر و ایستادگی در برابر قدرت ظالمان و یزیدیان زمان، به قربانگاه می رود.

  سردار کرمی با بیان اینکه احیای دین و اصلاح امور جامعه هدف قیام امام حسین (ع) بود،افزود: مسیر حضرت سید الشهدا صراط مستقیم و عاشورا روز بصیرت بود، وقتی امان نامه آوردند قمر بنی هاشم فرمودند همه دنیا را بدهید من یک تار موی مولایم را به همه شما نمی دهم.

  وی امروز را روز امتحان الهی عنوان کرد و گفت: باید در مقابل یزدید زمان سربلند و سرافراز ایستادگی کنیم،همانطور که استکبار در کربلا جمع شدند و همه اهل بیت را شهید کنند امروز استکبار و یزیدیان زمان برای خاموش کردن نور اسلام تلاش می کنند.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به دیدگاه امام خمینی (ره) در خصوص بسیجیان، گفت: امام فرمود:”من دست و بازوی شما پیشکوستان بسیجی را می بوسم و به این بوسه افتخار می کنم،همانگونه که مقام معظم نیز فرمود بسیجیان آیات الهی هستند.

  سردار کرمی تحمیل جنگ هشت ساله را از توطئه های آمریکا با همکاری کشورهای جهان علیه نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: هدف دشمن اشغال ایران در ۱۰ روز بود اما ملت ایرانی کاری کردند دشمن از ادامه روند پیشروی بازماند.

  وی با بیان اینکه سرتاسر دوران دفاع مقدس پیروزی،سربلندی و عزت بود،افزود: صحنه های دفاع مقدس زیباترین صحنه های تاریخ بود که توسط ملت ایران ثبت شد.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: پس از دوران دفاع مقدس نیز جبهه استکبار ساکت نشد و به جنگ نرم و نفوذ روی آورد تا روحیه سلیمانی ها، فهمیده ها و حججی ها را از ملت ایران بگیرد.

  سردار کرمی با اشاره به شکست مفتضحانه استکبار جهانی در جنگ های منطقه ای از جمله جنگ های ۳۲ و ۲۲ و ۸۰ و سه روزه،گفت: استکبار هر چه تلاش کرد نتوانست در عراق،یمن، فلسطین و لبنان در مقابل جبهه مقاومت، قد علم کند.

  وی ایجاد فتنه در داخل کشور را از توطئه های شیطان بزرگ در نظام اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: فکر می کردند می توانند با صلح نامه و دستکش مخملی کار خود را انجام دهند.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: دشمن با همه توان برای ضربه زدن به نظام اسلامی اقدام کرده و ۳۹ سال با شکست مواجهه شده است، تکلیف همه رزمندگان و بسیجیان گوش به فرمان امام و رهبری بودن است.

  سردار کرمی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری بسیجیان از اقشار مختلف در صحنه علم، صنعت، اقتصاد، عمران و آبادی، امنیت و دفاعی در صحنه آماده هستند.

  وی با بیان اینکه صهیونیست و آمریکایی ها ارزش های انقلاب اسلامی را هدف قرار داده و علیه نهادهای ارزشی اقدام کرده و برای اسلام زدایی و قرآن زدایی تلاش می کنند،افزود:باید گوش به فرمان رهبری برای گذر را مشکلات بود.

  این مسئول با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی در سراسر کشور،بیان داشت: این رزمایش با نام مقدس پیامبر اکرم با دو هدف برگزار شد.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان آمادگی برای دفاع از انقلاب اسلامی، دین خدا و ادامه راه سید الشهد را از اهداف این رزمایش عنوان کرد و گفت: بسیجیان دست،پا و سری که به نظام اسلامی دراز شود را کوتاه می کنند.

   

  صبح امروز؛ با رمز یا رسول الله رزمایش عاشورایی در زنجان آغاز به کار کرد/ رزمایش محمد رسول الله پاسخی به تهدیدات و فتنه های دشمنان است

  به گزارش موج رسا; سردار جهانبخش کرمی در مراسم آغاز رزمایش عاشورایی محمد رسول الله در مزار شهدای پایین زنجان، اظهار داشت : به لطف خداوند متعال رزمایش عاشورایی محمد رسول الله از نهم شهریور ماه آغاز شده و تا ۲۹ شهریور در سراسر کشور برگزار می شود.

  وی ادامه داد: این رزمایش با نام مقدس پیامبر اسلام از مزار شهدا برای نشان دادن آمادگی بسیجیان، مردم و جوانان استان زنجان برگزار می شود.

  فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه این رزمایش به منظور پاسخگویی به تهدیدات و فتنه های دشمن اسلام برگزار شده است، افزود: در این رزمایش اعلام می کنیم که همه رزمندگان اسلام گوش به فرمان ولایت هستند.

  سردار کرمی با اشاره به برگزاری این رزمایش در دو بخش عملیات نظامی و تاکتیکی و خدمات رسانی،افزود: در بخش نظامی بسیجیان به تمرین حرکات تکنیکی و نشان دادن آمادگی خود مبادرت می کنند.

  وی با اشاره به اعزام ۱۱۵ گروه جهادی از امروز تا پایان شهریور در مناطق محروم و حاشیه شهرها،خاطرنشان کرد: این گروه ها در بخش های مختلف به مردم خدمات رسانی می کنند.

  گفتنی است، صبح امروز با رمز یا رسول الله رزمایش محمد رسول الله در زنجان برگزار شد.

  رزمایش بسیج در زنجان

  رزمایش بسیج در زنجان

  رزمایش بسیج در زنجان

  قزوین

  جانشین فرماندهی سپاه استان قزوین: رزمایش بزرگ “محمدرسول الله” در قزوین برگزار می‌شود

  به گزارش صبح قزوین؛ سرهنگ عباس برزگر، ظهر امروز(شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات ساختمان سپاه سابق اظهار کرد: کشور ما در شرایط کنونی دچار مشکلات زیادی به خصوص در حوزه اقتصادی است که هرکس در هر حوزه ای که در حال فعالیت است باید در مسیر حل مشکلات قدم بردارد.

  وی افزود: در سال ۱۳۶۵اولین رزمایش محمدرسول الله با هدف اعزام نیروها به مناطق جنگی انجام شد و در سال جاری ما دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله را در سراسر کشور برگزار خواهیم کرد.

  این مسئول بیان کرد: با توجه به ماموریت‌های نیروهای مسلح که آمادگی نظامی در فضاهای مختلف است تا اقتدار و عظمت آن برای روزهای سخت به نمایش گذاشته شود، دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله برگزار می‌شود.
  وی عنوان کرد: از ۹ شهریورماه رزمایش کشوری گردان‌های بیت المقدس با رمز یا “محمد رسول الله” آغاز شده است که این رزمایش در استان قزوین صبح فردا(یکشنبه) به مدت ۲ روز آغاز شده و تا پایان شهریورماه در کل کشور ادامه دارد.
  جانشین فرماندهی سپاه استان قزوین با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس تجمع بزرگی به صورت هماهنگ کشوری انجام می‌گیرد، گفت: دشمن ۱۶ تریلیون تومان در منطقه هزینه کرد اما نتوانسته است مقابل نفوذ انقلاب اسلامی ایستادگی کند و به اهداف مدنظر خود در کشورهای خاورمیانه دست پیدا کند.
  وی ادامه داد: صبح فردا(یکشنبه) فراخوان رزمایش به مقرهای گردان اعلام می‌شود و ظهر در ادوگاه‌ها مستقر شده و طی ۲ روز ماموریت‌های دفاعی امنیتی و خدماتی انجام می‌گیرد.
  برزگر اذعان کرد: ارتقای سطح دفاعی بسیجیان، تقویت انسجام ملی، تضعیف دشمنان و نمایش توانمندی نیروهای بسیجی، نشان دادن اقتدار و عظمت و توانمندی نیروهای مسلح به دشمنان، آمادگی و ساماندهی نیروهای نظامی از اهداف این رزمایش است.

  وی گفت: همزمان گروه‌های جهادی دانشجو طلبه فرهنگی دانش آموزی با تخصص و استعدادهای مختلف در کل استان و مناطق محروم اعزام می‌شوند و به مدت یک ماه محرومیت زدایی خواهند داشت.

  حضور ۱۶ گردان بیت‌المقدس رزمایش

  این مسئول بیان کرد: مرحله سوم رزمایش در هفته دفاع مقدس به صورت تجمع در یک زمان مشخص در کل کشور برگزار می‌شود که تجمع بسیجیان استان قزوین در ورزشگاه سردار آزادگان انجام می‌گیرد.
  وی اظهار کرد: ۱۶ گردان بیت المقدس در این رزمایش حضور خواهند داشت که هر گردان ۲۳۶ نفر عضو دارد، رزمایش ما به صورت پراکنده در شهرستان‌های البرز و تاکستان و آبیک و قزوین برگزار می‌شود.
  جانشین فرماندهی سپاه استان قزوین بیان کرد: رزمایش‌های ما در گردان‌ها با موضوعاتی چون امدادی، عملیاتی، نظامی و رزمی و آموزشی و امنیتی صورت می‌گیرد و ۱۵۰ تا ۱۷۵ گروه جهادی در حوزه پزشکی فرهنگی سازندگی و خدمات رسانی در شهرستان‌های مختلف حضور خواهند داشت و ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف دارند.
  وی گفت: یکی از اهداف اصلی ما نشان دادن توانمندی کشور در مقابل دشمن است، این نکته در طول یک ماه نیروهای غیرموظفی و مردمی در حوزه دفاعی توانمندی خود را به رخ دشمن می‌کشند این موضوع در دل دشمن هراس ایجاد خواهد کرد.
  برزگر در پایان ابراز کرد: هرکس به انقلاب و قانون اساسی اعتقاد دارد و علاقه‌مندان به نظام است و در شرایط سخت پای دفاع و پشتیبانی از نظام و انقلاب خود حضور خواهند داشت و این حضور همراه با وحدت و اقتدار و عظمت ملت ایران در مقابل آن شکست دشمنان است.

  فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین: رزمایش محمد رسوالله(ص) با حضور بسیجیان اقبالیه برگزار می‌شود

  مهدی صادق‌پور در گفت‌وگو با  صبح قزوین از برگزاری رزمایش بزرگ نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) خبر داد و اظهار کرد: این رزمایش با هدف نمایش انسجام و اقتدار بسیج در روز یکشنبه ۱۱ شهریورماه با حضور بسیجیان این ناحیه در شهر اقبالیه برگزار می‌شود.

  وی افزود: در این رزمایش دو گردان بیت المقدس حوزه‌های مقاومت بسیج برادران ابوذر محمود آباد نمونه و سیدالشهدا (ع) شهر اقبالیه شرکت می‌کنند.

  فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین اذعان کرد: همزمان با بکارگیری گردان‌های بیت المقدس در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص)، قرارگاه خدمت رسانی با برپایی اردوی‌های جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریور ماه با هدف خدمت رسانی، ایجاد امید و انگیزه، کمک به کار آمدی نظام و ایجاد فرهنگ جهاد در بین بسیجیان در سطح شهرستان قزوین برگزار خواهد می‌شود.

  وی بیان کرد: هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ تداعی رزمایش عظیم محمد رسوالله در زمان اعزام رزمندگان به جبهه‌های حق علیه باطل بود تا نسل جدید و بسیجیان ما آمادگی کافی برای انجام عملیات‌های مختلف در زمان‌های بحرانی و نیاز کشور را داشته باشند.

  صادق‌پور یادآور شد: تمرین و تقویت اقتدار و انسجام بسیجیان از جمله اهداف دیگر این رزمایش است، امروز استکبار جهانی با ترکیبی از جنگ نرم، جنگ نیمه سخت و سخت تلاش می‌کند تا فشارهای همه جانبه خود را برملت ایران تحمیل کند که باید ملت ایران در این زمینه آگاه باشند.

   

  جانشین فرمانده سپاه آبیک: رزمایش خدمت‌ با شرکت ۲۰ گروه جهادی برگزار می‌شود

  به گزارش صبح قزوین؛ سرگرد عباس درزی جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در نشست خبری که ظهر امروز(یکشنبه) به منظور تشریح برنامه‌های رزمایش محمد رسول الله برگزار شد، اظهار کرد: بسیج در عرصه‌های مختلف در جهت خدمت رسانی به جامعه تلاش می‌کند.

  وی افزود: از جمله موضوعات خدمت رسانی که با همت بسیج سازندگی در راستای کمک به مردم انجام می‌شود، بحث اردوهای جهادی است که کار جهادی ویژه‌ای در اردوهای جهادی انجام خواهد شد.

  جانشین فرمانده سپاه آبیک تصریح کرد: این اردوی جهادی در قالب رزمایش خدمت از تاریخ ۱۶ شهریور ماه به مدت ۱۵ روز با همکاری ۲۰ گروه جهادی متشکل از خواهران و برادران و همچنین نیروهای کادر سپاه برگزار می‌شود.

  وی عنوان کرد: عرصه فعالیت اردوهای جهادی در شهرهای نزدیک به شهرستان آبیک است؛ البته اردوهای جهادی در روستاها و مناطق محروم انجام می‌شد اما این برنامه ویژه در شهرهایی که نیازمند مساعدت هستند در زمینه عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اعتقادی انجام می‌شود.

  درزی اضافه کرد: این اردوها حداقل در طی ۳ روز انجام می‌شود به عبارتی در بازه زمانی ۳ تا ۸ روز بنا به نیاز منطقه در عرصه‌های مختلف فعالیت‌هایی اجرا می‌شود.

  این مسئول با اشاره به اجرای رزمایش خدمت رسانی در قالب گروه‌های جهادی بسیجی در ۵ نقطه شهری شهرستان آبیک گفت: اردوی جهادی در شهرهای زیاران، خاکعلی، قشلاق و شهرک مهدیه بر اساس نیازمندی‌هایی که در جامعه احصا می‌شود به ویژه در موضوعات اجتماعی و فرهنگی انجام می‌شود.

  وی ادامه داد: در این اردوها علاوه بر حضور نیروهای بسیجی، گروه‌های مردمی و جوانان هم در زمینه خدمات رسانی مشارکت دارند.

  جانشین فرمانده سپاه آبیک عنوان کرد: رزمایش عاشورایی محمدرسول الله با حضور گردان‌های بیت المقدس شهرستان آبیک در منطقه آبیک در روزهای یکشنبه و دوشنبه با هدف نمایش اقتدار بسیجیان و نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

  وی تصریح کرد: نمایش اقتدار بسیجیان و نیروهای مسلح به ارتقای روحیه جهادی و ایثارگری در جامعه کمک می‌کند و نشان می‌دهد که نسل‌های سوم و چهارم انقلاب نیز در صحنه حضور دارند و با تمام امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارند بخشی از توان نیروهای مسلح را در سطح شهرستان به نمایش می‌گذارند.

  درزی در ادامه از برگزاری کنگره شهدای شهرستان آبیک خبر داد و گفت: کنگره شهدای آبیک با همکاری همه دستگاه‌هایی که در ستاد اجرایی برنامه هستند برگزار می‌شود.

  این مسئول در پایان عنوان کرد: این مراسم روز پنج شنبه ۱۵ شهریور ماه از نماز مغرب و عشاء در جوار شهدای گمنام پارک شهید رجایی آبیک با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و مردم شهیدپرور آبیک برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین: رزمایش بزرگ “محمد رسول‌الله ۲” در قزوین آغاز شد

  سردار محمد شاهرخی در گفت‌وگو با صبح قزوین؛ درباره “محمدرسول‌الله ۲” اظهار کرد: در سال ۱۳۶۵ اولین رزمایش محمدرسول الله(ص) با هدف اعزام نیروها به مناطق جنگی انجام شد و در سال جاری ما دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله را در استان قزوین همزمان با سراسر کشور برگزار خواهیم کرد.
  وی افزود: با توجه به ماموریت‌های نیروهای مسلح که آمادگی نظامی در فضاهای مختلف است تا اقتدار و عظمت آن برای روزهای سخت به نمایش گذاشته شود، دومین رزمایش بزرگ محمدرسول الله برگزار می‌شود.
  فرمانده سپاه استان قزوین عنوان کرد: از ۹ شهریورماه رزمایش کشوری گردان‌های بیت المقدس با رمز یا “محمد رسول الله” آغاز شده است که این رزمایش در استان قزوین صبح امروز(یکشنبه) به مدت ۲ روز آغاز شده و تا پایان شهریورماه در کل کشور ادامه دارد.
  وی ادامه داد: صبح امروز فراخوان رزمایش به مقرهای گردان اعلام شده است و این نیروهای بسیجی در سه منطقه از شهر قزوین حضور خواهند داشت و به سمت میدان میرعماد حرکت می‌کنند و ظهر در ادوگاه‌ها مستقر شده و طی ۲ روز ماموریت‌های دفاعی امنیتی و خدماتی انجام می‌گیرد.
  این مقام مسئول اذعان کرد: ارتقای سطح دفاعی بسیجیان، تقویت انسجام ملی، تضعیف دشمنان و نمایش توانمندی نیروهای بسیجی، نشان دادن اقتدار و عظمت و توانمندی نیروهای مسلح به دشمنان، آمادگی و ساماندهی نیروهای نظامی از اهداف این رزمایش است.
  وی گفت: همزمان گروه‌های جهادی دانشجو طلبه فرهنگی دانش آموزی با تخصص و استعدادهای مختلف در کل استان و مناطق محروم اعزام می‌شوند و به مدت یک ماه محرومیت زدایی خواهند داشت.

  شاهرخی بیان کرد: ۱۶ گردان بیت المقدس در این رزمایش حضور خواهند داشت که هر گردان ۲۳۶ نفر عضو دارد، رزمایش ما به صورت پراکنده در شهرستان‌های البرز و تاکستان و آبیک و قزوین برگزار می‌شود.

  وی عنوان کرد: رزمایش‌های ما در گردان‌ها با موضوعاتی چون امدادی، عملیاتی، نظامی و رزمی و آموزشی و امنیتی صورت می‌گیرد و ۱۵۰ تا ۱۷۵ گروه جهادی در حوزه پزشکی فرهنگی سازندگی و خدمات رسانی در شهرستان‌های مختلف حضور خواهند داشت و ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف دارند.

  فرمانده سپاه استان قزوین در پایان گفت: #رزمایش_خدمت صبح امروز(یکشنبه) با رمز “محمد رسول‌الله” با حضور بسیجیان همیشه درصحنه استان قزوین آغاز شد.

   

  به بهانه برگزاری رزمایش خدمت؛ ۸ گروه جهادی دانشجویی به شهرستان آوج اعزام می‌شوند

  محمدرضا خلج در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در اولین روز از رزمایش خدمت، ۸ گروه جهادی متشکل از بسیجیان دانشجوی استان به مناطقی در شهرستان آوج اعزام خواهند شد.

  وی افزود: این گروه‌های جهادی در مناطق آوج، شهیدآباد و شهر آبگرم در قالب رزمایش خدمت محمد رسول‌الله ۲ به مردم مناطق حاشیه شهرها خدمات ارائه خواهند داد.

  مسئول اردوهای جهادی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین تاکید کرد: این گروه‌های جهادی در مدت ۱۰ روز حضور خود، خدمات جهادی پزشکی، عمرانی، آموزشی و فرهنگی به مناطق حاشیه شهرها ارائه خواهند کرد.

  وی اذعان کرد: رزمایش خدمت محمد رسول الله(ص)۲ از امروز ۹ شهریور آغاز و تا ۲۹ شهریور ادامه خواهد داشت.

  کهگیلویه و بویراحمد

  نوجوانان کهگیلویه و بویراحمدی در نقش فهمیده های خمینی/نسل چهارم انقلاب برای خدمت به پاخاست

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در جبهه ۸ سال دفاع مقدس ایرانی ها از پیر و جوان و کوچ و بزرگ برای دفاع از مهین خود راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل شدند تا دشمن نتواند به خاک مادری تجاوز کند.

  آن روزها اینترنت و شبکه های اجتماعی وجود نداشت که صحنه های ناب و باور نکردنی را ثبت کند!

  تصاویری که حضور نوجوانان و کودکان و پیرمرد و کهنسال در کنار هم دست در دست هم از خاک عزیز کشورمان را دفاع کردند.

  امروز هم کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمدی در قالب گردان های بیت المقدس دور هم جمع شده اند تا با حضور مقتدرانه خود در مرحله اول رزمایش محمد رسول الله (ص) عزم و اراده خود برای دفاع از خاک این سرزمین و آرمان های امام و رهبری را به رخ جهانیان به خصوص استکبار جهانی بکشانند.

  آری این کودکان و نوجوانان از نسل همان افرادی هستند که در روزگاری نه چندان دور، به فرمان امامشان لبیک گفتند و در دفاع از این خاک جان خود را نثار کردند و اکنون فرزندان همان انسان های بزرگ، قد علم کرده اند و می خواهند ثابت کنند راه سربازان خمینی کبیر همچنان ادامه دارد.

  در ادامه تصاویری از حضور نسل سوم و چهارم انقلاب در رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) در استان کهگیلویه و بویراحمد را ملاحظه می کنید:

  در دومین روز از رزمایش اقتدار و خدمت: تفکر بسیجی مردم سرزمین عراق و شامات را از خواب غفلت بیدار کرد/آمریکا به دنبال اخراج نیروهای ایرانی از سوریه است

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،جلال محمدپور از فرماندهان جبهه مقاومت سوریه درجمع بسیجیان رزمایش محمد رسوال الله (ص)گچساران گفت:ما هر چه افتخار و عزت داریم از غدیرداریم و هر چه از اسلام شناخت و معرفتی نیز پیدا کرده ایم از غدیر است.

  وی افزود:فرهنگ بسیجی نشات گرفته از فرهنگ غدیر و عاشوراست ،در عرصه های دفاع مقدس طایفه های لر زبان و ترک زبان به عنوان شیعیان این سرزمین هرچه افتخار آفریدند به عشق امیرالمومنین علیه السلام بوده است.

  محمدپور تصریح کرد:امروز شهدای ما ناظر و شاهد اعمال ما هستند و اگر در دنیا عزت و افتخاری داریم ، اگر به عنوان یک قطب مهم در این دنیا حرفی برای گفتن داریم بواسطه حضور حماسی شما بسیجیان در تمامی عرصه ها بوده است.

  این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه گفت:حضرت امام(ره) بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برای تداوم و بقای انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج عمومی را دادند ،همان بسیجی که امتحانش را در دوران دفاع مقدس و در تمامی عرصه های ۴۰سال گذشته انقلاب به خوبی پس داده است.

  وی درادامه افزود:بسیج درعرصه سازندگی ودر خدمت رسانی به مردم در سراسر این سرزمین و بدون هیچ گونه چشم داشتی از دولتمردان ،هرکجا که بحران و نیاز شد به خوبی حاضر شد و فی سبیل الله خدمت کرد و سربلند هم بیرون آمده است.

  محمدپور گفت:بسیج در بحران ها ،سازندگی و حوادث غیرمترقبه نقش کلیدی ایفا کرده است، در زلزله کرمانشاه که همین الان خیلی ها رها کرده اند اما بسیجیان مانده اند و پا به پای مردم با کمترین امکانات به سازندگی روستاها و شهر ادامه می دهند.

  این فرمانده جبهه مقاومت در سوریه اظهارکرد:اگر بسیج نبود باید فاتحه انقلاب را می خواندیم، بسیج نه بدنبال پول و زر است و نه بدنبال امتیاز ،بلکه به عشق ولایت و شهداء در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی حاضر و گوش به فرمان ولایت است .

  محمدپور تصریح کرد:تفکر بسیجی است که امروز خواب دشمنان را آشفته کرده است و معادلات دنیا را برهم زده است ،همین تفکر بسیجی است که مردم سرزمین عراق و شامات را از خواب غفلت بیدار کرد که اگر مردم عراق و شامات از ستم داعش نجات پیدا کردند از همین نقش فرهنگ بسیجی بوده است.

  وی افزود:امروز به لطف خداوند در سرزمین شامات بیش از ۸۰هزار بسیجی جبهه مقاومت پا به میدان و رزم دیده آماده جانفشانی و ایثار هستند و نه تنها تا بلندی های جولان بلکه تا قلب بیت المقدس را اگر دستور بگیرند، پیش خواهند رفت.

  این فرمانده جبهه مقاومت گفت:اگر مردم عراق از ستم و ظلم گروهای تکفیری رهایی یافتندجز به لطف خداوند و همت بسیجیانی که از فرهنگ عاشورایی ما نشات گرفته بودند،نیست و  امروزآن اقتدار به لطف تفکر بسیجی در آن سرزمین حاکم شده است .

  محمدپور اظهارکرد: آن مسئله ای که امام بزرگوار انتظارش را داشتند و فرمودند” که یک روز این فرهنگ عاشورایی ما باید در دنیا گسترش پیدا کند”، امروز آمریکایی ها دست و پا می زند که جمهوری اسلامی باید از سوریه بیرون برود که باید گفت جمهوری اسلامی تفکرعاشورایی را ۵سال پیش در سرزمین شامات پیاده کرده است.

  وی تصریح کرد:امروز لبنان ،لبنان ۲۰سال پیش نیست و در هرکوچه و بازارش بسیجیانی هم فکر و  هم عقیده بسیجیان ما آماده رزم هستندو امروز در سرزمین شامات و عراق هم بسیجیانی هستند که فرهنگ عاشورایی ما را به آنها القا کرده اند و آماده فرمان ولایت هستندتا علیه دشمن مبارزه کنند.

  این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه اظهارکرد:امروز آخرین پایگاه دشمن در سرزمین شامات در محاصره ودر حال سقوط است و دشمن به هر در و دیواری می زند تا از این وضعیت خلاص شودو سناریوی شیمیایی را مطرح می کنند تا خود را از این گودال و این منجلابی که خود عاملش بودند،نجات دهند.

  محمدپور درادامه اظهارکرد:امروز عزت و اقتدار بسیج ما در تمام خاورمیانه و حتی بیشتر از آن چنان است که همچون دفاع مقدس در برابر دنیا با دست خالی ایستادگی و مقاومت کردیم ،چرا که ایمان به خداوند داشتیم.

  وی افزد:فرهنگ یک بسیجی باید فرهنگ غدیر و عاشورایی باشد امروز در آستانه هفته دولت هستیم که باید یادی از شهیدان رجایی و باهنر داشته باشیم و یادی کنیم از کسانی که جانشان را نثار این انقلاب کرده اند.

  این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه تصریح کرد:بخشی از امانت شهداء امروز دست کسانی است که نااهل هستند ،کسانی که خوب امتحان پس نداده اند و لیاقتش را هم ندارند، اما ای مسئولین اگر می خواهید مملکت ما از این بن بست و از این گرفتاری و نابسامانی ها نجات پیدا کندباید از مدیران انقلابی و مدیرانی که تفکر بسیجی دارند استفاده شود.

  محمدپور گفت:امروز در مملکت هیچ چیزی کم نداریم هم سرمایه انسانی خوبی داریم و هم منابع ارزشمندی داریم و مردم نیز مسئولان و مدیران اصیل ، کارآمد و با تفکر انقلابی می خواهند و بسیج امروز این آمادگی و توان را دارد که در هرکجای مملکت که لازم باشدحضور مستمر و فعال داشته باشند.

  این مدافع حرم تصریح کرد:امروز باید شعار ۵۰میلیون بسیجی آماده را سر دهیم و هر کسی در این نظام دلش با ارزشها و آرمان های انقلاب است خود یک بسیجی است .

  این فرمانده جبهه مقامت درسوریه اظهارکرد:امروز پیام امام راحل و شهداء در غدیر خلاصه می شود و تبعیت محض از ولایت فقیه ،وحدت و انسجام و همدلی و نیز آمادگی رزمی و فکری همراه با بصیرت از پیام های مهم غدیر است.

  محمدپور افزود:امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با تمام امکانات به میدان آماده است که بال و پر ولایت و ارزش های نظام را هدف قرار دهند که آمادگی و هوشیاری تک تک آحاد جامعه همراه با بصیرت دراین خصوص لازم و ضروری است.

  رزمایش بزرگ محمدرسول الله(ص) در روز دوم؛ نمایش اقتدار و توان بسیجیان کهگیلویه و بویراحمدی در رزمایش خدمت/تفکری که دنیا را از خواب غفلت بیدار می کند

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مرحله اول رزمایش و همایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(۲) با شرکت گردان‌های بیت‌المقدس در سراسر استان به منظور ارتقای توان رزمی و فرهنگی در قالب ۲ قرارگاه آغاز شد.

  این رزمایش روز جمعه و شنبه  ۹ و ۱۰ شهریور برگزار می‌شود که مرحله اصلی آن صبح روز شنبه در مرکز آموزش امام جعفر صادق (ع) یاسوج برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در اجتماع بزرگ گردانهای بیت المقدس در رزمایش محمد رسول الله(ص) به قدرت برتر نظامی هر کشور اشاره کرد و گفت:کشورهایی که به دنبال نشان دادن قدرت خود و پایمال کردن حق دیگران هستند، تلاش می کنند کشورهای دیگر را زیر سلطه خود قرار دهند، که این کار به هیچ وجه پذیرفته نیست.

   سردار یدالله بوعلی به لفاظی و سخنان گنده تر از دهان برخی از رؤسای جمهور کشورهای غربی علیه ایران و جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: آنها اگر قدرت داشتند می توانستند جبهه پر فروغ جهان اسلام در لبنان و همچنین مردم مظلوم غزه که با سنگ در جلوی آنها ایستاده اند را شکست دهند.

  وی با بیان اینکه تهدید های سران کشورهای غربی علیه جبهه مقاومت و ایران اسلامی یک طبل تو خالی است، اظهار کرد: آنها که امروز سخنان گنده تر از دهانشان را بیان می کنند حتی نتوانستند کشورهایی که به زور وارد خاک آنهاشدند همانند ملت مظلوم یمن که حتی قوت و خوراک روزانه خودشان را هم ندارند، شکست دهند و حتی در سوریه و عراق شکست خوردند، پس این  چه قدرت جهانی است که آنها ادعا می کنند و می گویند ما قادر هستیم که تمام جهان را زیر سیطره خود نگه داریم.

  سردار بوعلی در ادامه به عرصه جنگ جدید دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: اگر امروز دشمن به صورت متمرکز به جنگ در عرصه اقتصادی علیه این مردم و اعمال فشار به این ملت پرداخته است، از سر ناچاری و ناتوانی است که نشان می دهد آنان توان مقابله با  این کشور در میدان رزم را ندارند.

  فرمانده سپاه فتح استان با بیان اینکه آمریکا حتی امروز هم نتوانسته است در برابر کشورهای با حداقل جمعیت و گروه های مبارز پیروز شود، گفت: امروز آمریکایی ها می دانند که نمی توانند هیچ گونه تعرض حتی هیچ تأملی علیه این کشور داشته باشند.

  سردار بوعلی با اشاره به اینکه حضور سپاه پاسداران و بسیجیان همیشه در صحنه در کنار مردم باعث آرامش جامعه شده است، افزود: امروز ما خادمان سبز پوش سپاه پاسداران و بسیجیان همیشه قهرمان وطن به مردم عزیز این کشور اسلامی می گوییم که قادر هستیم در هر شرایطی از این نظام مقدس دفاع کنیم و حاضر هستیم در عرصه میدان ثابت کنیم مرد میدان جنگ و نبرد هستیم و مطمئناً  هیچ کدام از دشمنان قادر نخواهند بود که این ملت را تضعیف کنند و به این  ملت هجمه ای داشته باشند.

  وی به سخنان گرانبها از امام علی (ع) در مورد دفاع از کیان مرز و بوم اشاره کرد و گفت: امروز ما بر اساس فرمایش مولا امیر المومنین (ع) که فرمودند: ملتی که در خانه بنشیند و بخواهد از خود دفاع کند حتما شکست خواهد خورد و ذلیل خواهد شد، در عرصه مبارزه و دفاع ایستاده ایم و هر جا که احساس کنیم قرار است از آنجا ضربه ای به مملکت وارد شود همان جا خط مقدم ماست.

  فرمانده ارشد نظامی استان به دفاع جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت در لبنان و سوریه و فلسطین اشاره کرد و گفت: توجیهی که ما برای کمک به رزمندگان مبارز مسلمان در این کشورها داریم همین است که این ها نقاط نفوذ دشمن است و ما برای دفاع از مملکت خودمان حاضریم در هر نقطه دفاع را شروع کنیم، امروز دشمن و حتی برخی از خودیها می دانند که اگر جبهه مقاومت تضعیف شود به منزله این است که این مملکت در خطر خواهد بود و امروز دفاع از جبهه مقاومت یک امر بدیهی است.

  فرمانده سپاه فتح استان با بیان اینکه امروز عصبانیت دشمن از نفوذ معنوی و نظامی ایران در منطقه است، افزود: عصبانیت آنها را می دانیم که بر همین اساس است،دشمن  قصد داشت این کشورها را تصرف و مردم آن ها را سرکوب کنند و در ادامه با ما  هم مرز بشوند و با ما مبارزه کنند، امروز ما فقط در بحث اقتصادی مشکل داریم و این چه شرط و شروطی است که برای ما می گذارند، وای به روزی که ما از لحاظ نظامی تضعیف شویم و مشکل پیدا کنیم بعداً  متوجه خواهید شد هرچند که این اتفاق هرگز با این نیروها پیش نخواهد افتاد، آن چیزی که در کشورهای دیگر و در همین همسایگی ما می بینید که دشمن چه شرط و شروطی برای آنها می گذارد.

  وی افزود: ما یک بار این را تجربه کرده ایم . در دفاع مقدس همه رزمندگان می دانند که همه دنیا در آخر جنگ علیه ما بسیج شد  ولی حرف آخر را ما زدیم، رزمندگان ما بودند که جبهه دشمن را در مرصاد شکست دادند و هجوم دشمن را در ورودی های خرمشهر و همچنین در طلائیه شکست دادند و در نقاط مختلفی که آنها به عنوان نقطه  نفوذ شکست خوردند و در نهایت مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸شدند، و گرنه  بعد از پذیرش قطعنامه توسط امام راحل، آنها بیش از ۲۵روز هجمه کردند که این ملت نشان داد اگر خطر را احساس کند با تمام توان در عرصه میدان حاضر می شود و دفاع می کند و این را ثابت کرد و اینجا بود که دشمن تن به این قطعنامه داد و امروز هم ثابت می کنیم که مرد روزهای سخت و مبارزه هستیم.

  سردار بوعلی ادامه داد:  استان کهگیلویه و بویراحمد در طول  تاریخ پرافتخار خود از جمله در دوران ستم شاهی ثابت کرد که هیچ وقت زیر بار زور نمی رود و این ظرفیت شجاعت، غیرت و تعصب را دارند که بتوانند از خود دفاع کنند و در طول دوران ۴۰ ساله انقلاب در عرصه های مختلف  ثابت کرده است که هرجا خطر احساس شده در خط مقدم این نظام بوده و هست و این حضور به معنی اعلام حضور در همه عرصه هاست.

  وی افزود: ما به رهبر عزیز و فرمانده دلهای همه بسیجیان اعلام می کنیم که بسیجیان این استان همان طور که در تاریخ گذشته خود ثابت کردند مدافع انقلاب هستند و مدافع خط  نورانی ولایت هستند، اعلام می کنیم که هر صورتی که امام ما صلاح بدانند حاضر به دفاع در میدان هستیم، ما فدایی این مردم هستیم و به کمک آنها خواهیم شتافت، در هر عرصه ای  که دولت جمهوری اسلامی ایران نیاز داشته باشد که می بایست از ظرفیت سپاه مردم و بسیج استفاده شود، سپاه با افتخار  برای کمک به مردم حاضر است  و همین طور هم هست.

  فرمانده سپاه فتح استان بیان کرد: در پروژه های  عمده و ملی و حتی پروژه های فرا ملی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم توانسته است با توان فنی،میدانی و علمی وارد میدان شود و اگر امروز سپاه بدخواهانی دارد و کسانی که در داخل این مساله را توسعه می دهند و دامن می زنند؛ می دانیم که این از سر بدخواه بودن آنها است.

  سردار بوعلی ادامه داد: سپاه از بطن همین مردم و همین بسیج است و کسانی نمی خواهند این ظرفیت مردمی را در عرصه های مختلف نشان دهد، سپاه امروز در پروژه هایی بسیار بزرگ که کشورهای صاحب صنعت و تکنولوژی در انحصار خودشان داشتند  ورود کرده و با افتخار این کشور را به جلو برده است، بعضی جاها شنیده شده است که سپاه در خیلی از کارها حضور دارد و هست ، باید گفت بله؛ این حق مردم است که از امکانات فنی و تجهیزاتی که برای سپاه خودشان  تهیه کردند و علمی که در سپاه خودشان موجود است به نفعشان استفاده شود و مردمی که این نظام را دوست دارند به این موضوع افتخار می کنند.

  وی افزود: مگر ما همان کشوری نیستیم که چند  سال پیش ما  را تهدید به  قطع صادرات بنزین به ایران می کردند و می خواستند تحریم کنند، امروز توان فنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  توانسته است کشور را در آستانه خود کفایی بنزین قرار دهد.

  فرمانده سپاه فتح استان در پایان گفت: در عرصه جاده، تونل، سد و سایر عرصه های مختلف و حتی در همین استان شاهد اجرای پروژه های متعدد توسط بسیجیان و با استفاده از ظرفیت های سپاه هستیم که این موضوع باعث افتخار است.

  جلال محمدپور از فرماندهان جبهه مقاومت سوریه درجمع بسیجیان رزمایش محمد رسوال الله (ص) ضمن تبریک عید غدیر گفت:ما هر چه افتخار و عزت داریم از غدیرداریم و هر چه از اسلام شناخت و معرفتی نیز پیدا کرده ایم از غدیر است.

  وی افزود:فرهنگ بسیجی نشات گرفته از فرهنگ غدیر و عاشوراست ،در عرصه های دفاع مقدس طایفه های لر زبان و ترک زبان به عنوان شیعیان این سرزمین هرچه افتخار آفریدند به عشق امیرالمومنین علیه السلام بوده است.

  محمدپور تصریح کرد:امروز شهدای ما ناظر و شاهد اعمال ما هستند و اگر در دنیا عزت و افتخاری داریم ، اگر به عنوان یک قطب مهم در این دنیا حرفی برای گفتن داریم بواسطه حضور حماسی شما بسیجیان در تمامی عرصه ها بوده است.

  این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه گفت:حضرت امام(ره) بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برای تداوم و بقای انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج عمومی را دادند ،همان بسیجی که امتحانش را در دوران دفاع مقدس و در تمامی عرصه های ۴۰سال گذشته انقلاب به خوبی پس داده است.
  وی درادامه افزود:بسیج درعرصه سازندگی ودر خدمت رسانی به مردم در سراسر این سرزمین و بدون هیچ گونه چشم داشتی از دولتمردان ،هرکجا که بحران و نیاز شد به خوبی حاضر شد و فی سبیل الله خدمت کرد و سربلند هم بیرون آمده است.
  محمدپور گفت:بسیج در بحران ها ،سازندگی و حوادث غیرمترقبه نقش کلیدی ایفا کرده است، در زلزله کرمانشاه که همین الان خیلی ها رها کرده اند اما بسیجیان مانده اند و پا به پای مردم با کمترین امکانات به سازندگی روستاها و شهر ادامه می دهند.

  این فرمانده جبهه مقاومت در سوریه اظهارکرد:اگر بسیج نبود باید فاتحه انقلاب را می خواندیم، بسیج نه بدنبال پول و زر است و نه بدنبال امتیاز ،بلکه به عشق ولایت و شهداء در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی حاضر و گوش به فرمان ولایت است .

  محمدپور تصریح کرد:تفکر بسیجی است که امروز خواب دشمنان را آشفته کرده است و معادلات دنیا را برهم زده است ،همین تفکر بسیجی است که مردم سرزمین عراق و شامات را از خواب غفلت بیدار کرد که اگر مردم عراق و شامات از ستم داعش نجات پیدا کردند از همین نقش فرهنگ بسیجی بوده است.

  وی افزود:امروز به لطف خداوند در سرزمین شامات بیش از ۸۰هزار بسیجی جبهه مقاومت پا به میدان و رزم دیده آماده جانفشانی و ایثار هستند و نه تنها تا بلندی های جولان بلکه تا قلب بیت المقدس را اگر دستور بگیرند، پیش خواهند رفت.

  این فرمانده جبهه مقاومت گفت:اگر مردم عراق از ستم و ظلم گروهای تکفیری رهایی یافتندجز به لطف خداوند و همت بسیجیانی که از فرهنگ عاشورایی ما نشات گرفته بودند،نیست و  امروزآن اقتدار به لطف تفکر بسیجی در آن سرزمین حاکم شده است .

  محمدپور اظهارکرد:آن مسئله ای که امام بزرگوار انتظارش را داشتند و فرمودند” که یک روز این فرهنگ عاشورایی ما باید در دنیا گسترش پیدا کند”، امروز آمریکایی ها دست و پا می زند که جمهوری اسلامی باید از سوریه بیرون برود که باید گفت جمهوری اسلامی تفکرعاشورایی را ۵سال پیش در سرزمین شامات پیاده کرده است.

  وی تصریح کرد: امروز لبنان ،لبنان ۲۰سال پیش نیست و در هرکوچه و بازارش بسیجیانی هم فکر و  هم عقیده بسیجیان ما آماده رزم هستندو امروز در سرزمین شامات و عراق هم بسیجیانی هستند که فرهنگ عاشورایی ما را به آنها القا کرده اند و آماده فرمان ولایت هستندتا علیه دشمن مبارزه کنند.

  این فرمانده جبهه مقاومت در سوریه اظهار کرد: امروز آخرین پایگاه دشمن در سرزمین شامات در محاصره ودر حال سقوط است و دشمن به هر در و دیواری می زند تا از این وضعیت خلاص شودو سناریوی شیمیایی را مطرح می کنند تا خود را از این گودال و این منجلابی که خود عاملش بودند،نجات دهند.

  محمدپور درادامه اظهارکرد:امروز عزت و اقتدار بسیج ما در تمام خاورمیانه و حتی بیشتر از آن چنان است که همچون دفاع مقدس در برابر دنیا با دست خالی ایستادگی و مقاومت کردیم ،چرا که ایمان به خداوند داشتیم.

  وی افزود: فرهنگ یک بسیجی باید فرهنگ غدیر و عاشورایی باشد امروز در آستانه هفته دولت هستیم که باید یادی از شهیدان رجایی و باهنر داشته باشیم و یادی کنیم از کسانی که جانشان را نثار این انقلاب کرده اند.

  این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه تصریح کرد:بخشی از امانت شهداء امروز دست کسانی است که نااهل هستند ،کسانی که خوب امتحان پس نداده اند و لیاقتش را هم ندارند، اما ای مسئولین اگر می خواهید مملکت ما از این بن بست و از این گرفتاری و نابسامانی ها نجات پیدا کندباید از مدیران انقلابی و مدیرانی که تفکر بسیجی دارند استفاده شود.

  محمدپور گفت:امروز در مملکت هیچ چیزی کم نداریم هم سرمایه انسانی خوبی داریم و هم منابع ارزشمندی داریم و مردم نیز مسئولان و مدیران اصیل ، کارآمد و با تفکر انقلابی می خواهند و بسیج امروز این آمادگی و توان را دارد که در هرکجای مملکت که لازم باشدحضور مستمر و فعال داشته باشند.

  این مدافع حرم تصریح کرد:امروز باید شعار ۵۰میلیون بسیجی آماده را سر دهیم و هر کسی در این نظام دلش با ارزشها و آرمان های انقلاب است خود یک بسیجی است .

  وی اظهار کرد: امروز پیام امام راحل و شهداء در غدیر خلاصه می شود و تبعیت محض از ولایت فقیه ،وحدت و انسجام و همدلی و نیز آمادگی رزمی و فکری همراه با بصیرت از پیام های مهم غدیر است.

  محمدپور افزود: امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با تمام امکانات به میدان آماده است که بال و پر ولایت و ارزش های نظام را هدف قرار دهند که آمادگی و هوشیاری تک تک آحاد جامعه همراه با بصیرت دراین خصوص لازم و ضروری است.

  شهرستان گچساران
  رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص)۲ با حضور گردان‌های بیت‌المقدس درگچساران درحال برگزاری است که سازماندهی و فراخوانی نیروهای بسیج با الگوگیری از اعزام‌های بزرگ دوران دفاع مقدس، نشان دادن آمادگی رزمی و روحی، ایجاد یأس در دشمنان افزایش روح حماسی و…. از اهداف برگزاری این رزمایش عنوان شده است.
  سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب ،فرمانده سپاه ناحیه گچساران در حاشیه برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌۲ در جمع خبرنگاران تصریح کرد: امروز کشور برای خنثی‌ کردن ترفندها و توطئه‌های استکبار بیش از هر زمان دیگری به وحدت، همدلی و اتحاد نیاز دارد که بدون شک قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی عرصه ها می تواند دشمنان انقلاب را مایوس کند.

  وی افزود:این رزمایش به یاد پشتیبانی مردمی از ۸سال دفاع مقدس با حضور گردان های بیت المقدس برگزار شده است که  تمرین فراخوانی و ستون کشی نیروهای بسیجی که همان تداعی اعزام بسیجیان به جبهه ها است، یکی از بخش های مهم این رزمایش است.

  فرمانده سپاه ناحیه گچساران تصریح کرد:نشان دادن قدرت،انسجام و صلابت نیروهای بسیج مردمی و نیز تاکید بر وحدت و اقتدار ملت بزگ ایران با پیروی از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری از اهداف برگزاری این رزمایش بزرگ در این شهرستان است.
  نورایی نسب اظهارکرد:در شرایط کنونی انقلاب اسلامی از سوی دشمنان قسم خورده نظام مورد هجمه قرار گرفته است که هوشیاری ، آمادگی روحی و روانی و نیز توان رزمی نیروهای مردمی بسیج در کنار دیگر نیروهای نظامی و انتظامی می تواند این هجمه ها را دفع کند.
  به گفته فرمانده سپاه ناحیه گچساران همزمان با رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص)۲ ، گروه های جهادی بسیج نیز با هدف محرومیت زدایی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده اند که این گروه های جهادی با حضور در مناطق محروم در عرصه های مختلف فرهنگی، بهداشت و درمان،آموزشی، اجتماعی ،عمرانی و  آبادانی خدمات رسانی خواهند کرد.
  در این رزمایش که عصر جمعه ۹شهریورماه جاری آغاز شده است، ۳گردان بیت المقدس از نیروهای عملیاتی بسیج و یک گردان امنیتی بسیج با تمرین تاکتیک ها و آموزش ها، آمادگی خود برای انجام ماموریت های محوله را به نمایش خواهند گذاشت. این رزمایش در سه مرحله تجمع و ستون کشی(راهپیمایی) آغاز شد و با استقرار گردان ها در پادگان شاهد گچساران صبح روز شنبه با قرائت دعای عهدخاتمه خواهد یافت.
  شهرستان لنده
  به منظور ارتقای سطح توانمندی بسیجیان رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) با حضور مقتدرانه و با شکوه گردان واکنش سریع الی بیت المقدس برگزارشد.

  مرحله اول رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) با حضور و بدرقه مسئولان و اعضای شورای اداری شهرستان لنده صورت گرفت که با حرکت و حفظ انسجام، ستون کشی، پیاده روی از شهر لنده تا روستای ایدنک به طول ۸کیلومترپیاده روی برگزارشد.

  شهرستان بهمئی

  رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) با حضور مقتدرانه و با شکوه گردان واکنش سریع الی بیت المقدس شهرستان بهمئی با هدف نمایش اقتدار نظام و ارتقای سطح توانمندی بسیجیان برگزارشد.

  این رزمایش ۳۶ ساعته عصر روز گذشته با ستون کشی گردان های پیاده بیت المقدس شهرستان از درب ورودی ناحیه مقاومت بسیج بهمئی آغاز شد و بسیجیان مسیر میدان مرکزی شهر لیکک تا منطقه رزمایش حاشیه شهر لیکک معروف به منطقه تیله بن را پیاده روی کردند.

  شهرستان چرام

  رزمایش ونمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان حضرت محمدرسول الله(ص)  درشهرستان چرام برگزار شد.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام گفت: رزمایش ونمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان حضرت محمدرسول الله (ص)باحضوراقشارمختلف مردم،آحادبسیجیان وگردان بیت المقدس بسیج ناحیه چرام درروز جمعه نهم شهریورماه به مدت ۲۴ساعت درمحل اردوگاه قدس برگزار شد.
  حسن رضایی هدف  ازبرگزاری این رزمایش را ارتقاء امنیت پایدار، انسجام وتقویت روحیه ملی وتغییررویکرد دشمنان نظام عنوان کرد و گفت:این رزمایش در دومرحله برگزارمی شود، مرحله اول درسطح شهرستان ومرحله دوم درمرکز استان ودرهفته دفاع مقدس برگزار شد.
  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام افزود: همزمان با این رزمایش به منظور خدمت رسانی ومحرومیت زدایی قریب به ۱۰ تیم جهادی تاپایان شهریور به مناطق محروم وحاشیه شهر چرام اعزام شد.

  جمعه؛ نهم شهریور

   

  اردبیل

  محمد رسول الله ۲ از اردبیل و دو استان دیگر استارت خورد؛ آغاز رزمایش خدمت بسیجیان اردبیل با رمز یا رسول‌الله

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،همزمان با نمایش اقتدار گردانهای بیت المقدس از نهم تا بیست و نهم شهریور ماه، ستون کشی برای خدمت رسانی هفت هزار گروه جهادی از بسیجیان به حاشیه شهرها نیز، از جمله برنامه های تدارک دیده شده ای است که با هدف ایجاد امید در بین مردم و یاس و ناامیدی در بین دشمنان، در اردبیل و سراسر کشور انجام می گیرد.

  امروز بسیجیان استان اردبیل با رمز یا رسول الله، رزمایش خدمت رسانی به مناطقی از شهرها را که نیاز به خدمت رسانی دارند آغاز کردند و بر این اساس همراه با هفت هزار گروه جهادی در سراسر کشور، اقتدار بسیج و برنامه های آن برای محرومیت زدایی و خدمت رسانی را به نمایش می گذارند.

  این رزمایش با سخنان سردار مستعد، جانشین فرماندهی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل آغاز شد: لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ سلام و درود بر ارواح طیبه و تابناک شهدای اسلام، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدا مدافع وطن و شهدای امنیت پایدار و امام شهدا ؛عرض سلام و احترام و ادب خدمت بسیجیان دریادل ومردم شریف و حسینی و ولایتمدار مردم استان اردبیل با عرض تبریک دهه ولایت و امامت و عید غدیر خم، یاد و شهدای والامقام شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشته و هفته را دولت به خدمتگازاران نظام مقدس جمهوری اسلامی تبریک عرض می کنیم.

  سردار مستعد ادامه داد: به یاد رزمندگان و ایثارگران و دفاع جانانه مردم در ۸ سال دفاع و اعزام سپاهیان حضرت محمد (ص) به جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس رزمایش و نمایش اقتدار بزرگ سپاهیان بزرگ حضرت محمد رسول الله ۲ با گردانهای سازماندهی شده بسیج در گردان های بیت المقدس را با رمز مبارک یا رسوال الله با فراخوانی بسیجیان دریا دل شروع کنید و خداوند همه شما را موفق و موید بدارد.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول الله ۲ با ستون‌کشی برای خدمت‌رسانی در اردبیل

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، همزمان با نمایش اقتدار گردانهای بیت المقدس از نهم تا بیست و نهم شهریور ماه، ستون کشی برای خدمت رسانی هفت هزار گروه جهادی از بسیجیان به حاشیه شهرها نیز، از جمله برنامه های تدارک دیده شده ای است که با هدف ایجاد امید در بین مردم و یاس و ناامیدی در بین دشمنان، در اردبیل و سراسر کشور انجام می گیرد.

  در رزمایش خدمت انجام شد؛ بازدید مسئولان استان اردبیل از محل رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ از نهم تا ۲۹ شهریور ماه در تمامی استانهای کشور بصورت باشکوه اجرا می شود.

  این رزمایش صبح امروز همزمان در سه استان کشوردر استانهای اردبیل، قم و چهارمحال بختیاری برگزار شد که تا ۲۹ شهریور ماه بصورت گسترده در سایر استانهای کشور برای خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی برگزار می شود.

  این رزمایش از صبح امروز به مدت ۲۴ ساعت با حضور گردان‌های بیت‌المقدس آغاز شده و و گردان‌های بیت المقدس با حضور خود اقتدار و عظمت ملت ایران را به دنیا نشان دادند.

  مسئولان استان اردبیل شامگاه امروز امروز بود که با خود حضور در محل اردوگاه شهدای مدافع حرم اردبیل، محل رزمایش از نزدیک در کم و کیف این رزمایش و آمادگی گردان‌های بیت‌المقدس قرار گرفتند.

  سرهنگ پاسدار شکر عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) شامگاه امروز در جریان بازدید مسئولان استان از محل رزمایش بزرگ محمد رسول الله در اردبیل اظهار داشت: بعد از شکست‌های پی در پی استکبار جهانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه٬ در دولت رئیس جمهور جدید آمریکا به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران٬ دشمن اقدامات خرابکارانه بسیاری در حوزه‌های مختلف بر علیه ایران تدوین و در حال اجرا دارد.

  وی با اشاره به لزوم حفظ آمادگی دفاعی در قالب برگزاری رزمایش‌ها٬ گفت: رزمایش بزرگ محمد رسول الله به تداعی تشکیل سپاهیان حضرت رسول الله در ۱۶ آذر سال ۶۵ است که این گروه در دوران جنگ تحمیلی موفقیت‌های بسیاری به دست آوردند و این رزمایش نیز برای حفظ آمادگی بسیجیان به صورت سراسری در استانهای سراسر کشور برگزار می‌شود.

  معاون سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل افزود: برگزاری این رزمایش‌ها با هدف صلح و دوستی بین کشورهای اسلامی بوده و پیام آمادگی نیروهای مسلح ایران را به عنوان یک عامل بازدارنده به دنبال دارد که دشمنان نظام مقدس ایران حتی فکر تعرض به ایران را در ذهن خود هم پرورش ندهند.

  عبدی تصریح کرد: مصادف با ۵ مهرماه٬ سالروز شکست حصر آبادان نیز رزمایش دیگری با حضور گردان‌های بیت المقدس٬ امام حسین(ع)٬ امام علی(ع) و بسیج اقشار با حضور ۲۰ هزار نفر در اردبیل برگزار می‌شود.

  وی بیان کرد: فعالیت گروه‌های جهادی نیز با حضور بسیجیان در حال انجام بوده و ۲۰۰ گروه جهادی در قالب تیم های ۱۵ نفر در مرکز استان ساماندهی شده و به مناطق محروم به منظور محرومیت زدایی اعزام می‌شود.

  فرمانده هماهنگی سپاه استان، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه بسیج شهرستان اردبیل، معاون سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، شهردار اردبیل، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، معاون فرماندار اردبیل،‌ رئیس پلیس امنیت عمومی و اماکن استان و سایر فرماندهان نظامی و انتظامی حضور داشتند.

   

  پاسداران و بسیجیان اقتدار و عظمت را در جنگ تحمیلی برای این نظام به ارمغان آوردند

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل در جریان این بازدید اظهار داشت: پاسداران و بسیجیان اقتدار و عظمت را در جنگ تحمیلی برای این نظام به ارمغان آوردند.

  علی واحد با اشاره به اینکه تمامی نیروهای مسلح ایران به ویژه سپاه و بسیج در تمامی عرصه‌های حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پیروز و سربلند بودند افزود: این آمادگی نیروهای مسلح و قدرت دفاعی ایران بود که دشمنان هیچ وقت جرأت تعرض به خاک مقدس کشورمان را نداشتند.

  واحد با اشاره به اینکه دشمنان ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، نقشه‌ها و توطئه‌های بسیاری را برای ضربه زدن به نظام و انقلاب برنامه‌ریزی کردند خاطرنشان کرد: به لطف خدا و به برکت خون پاک شهدای نظام مقدس ایران، تمامی تلاشهای آنان برای ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی ایران بی‌نتیجه مانده است.

  وی تصریح کرد:‌ یکی دیگر از معیارهای قدرت ایران در مقابل دشمنان و استکبار جهانی، حضور مردم همیشه در صحنه بوده و مردم ایران ثابت کردند که در تمامی دوران حساس کشور که نظام با مشکل مواجه بوده از کشور خود پاسداری و حراست کردند.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل افزود کرد: دشمنان باید بدانند که این نظام یک نظام الهی و اسلامی بوده و قطعا به خواست خدا و پشتیبانی مردم، انقلاب اسلامی هر سال پربارتر و مستحکم‌تر نسبت به سالهای گذشته در مسیر آرمانهای خود حرکت کرده و هیچ وقت در برابر ظالم تسلیم نمی‌شود.

   

  دشمنان از اتحاد و عظمت نیروهای مصلح کشور به ویژه سپاهیان هراسانند

  شهردار اردبیل در حاشیه بازدید از محل رزمایش خدمت با بیان اینکه برگزاری این رزمایش‌ها بهترین فرصت برای نمایش بخشی از قدرت نیروهای مسلح ایران است، گفت: در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر جهانیان آشکار شده و بر هیچ‌کس پوشیده نیست که گزافه‌گویی‌های دولت‌مردان آمریکا بر علیه ایران، نشان از ترس آنها از قدرت ایران دارد.

  حمید لطف‌اللهیان اظهارداشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برگزاری این رزمایش بزرگ فرصت مناسبی برای یادآوری اقتدار و قدرت دفاعی ایران به استکبار جهانی است و این در حالی بوده که تنها بخشی از قدرت دفاعی و امکانات نظامی کشور در این رزمایش‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

  وی با بیان اینکه اقتدار نظامی ایران بسیار بالاتر بوده و همه دشمنان این موضوع را به خوبی می‌دانند، افزود: در تمامی صحنه‌های حساس بعد از انقلاب اسلامی اقتدار نظام به پشتوانه مردم، محاسبات دشمن برای ضربه‌زدن به ایران را خنثی کرده و این رزمایش‌ها در مقطع کنونی نیز قطعا نشانه‌های بسیاری در عرصه‌های بین‌الملل خواهد داشت.

  شهردار اردبیل تصریح کرد: مردم در مقاطع حساس انقلاب ثابت کردند که با مسئولان خود هم دل و همراه هستند و امروز نیز مردم به خوبی این موضوع را درک کرده و اجازه نمی‌دهند دشمن از برخی مسائل بر علیه کشور سوء استفاده کرده و در صدد ضربه زدن به نظام باشد.

  رسولی گفت: در حال حاضر ۲۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی مناطق جهان فعالیت می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد، دشمنان با یک برنامه‌ریزی منسجم در راستای ضربه‌زدن به ایران با استفاده از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هستند.

   

  رزمایش محمد رسول الله (ص) ۲ اقتدار و عظمت مردم ایران را نشان داد

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل نیز اظهار داشت: اقتدار و عظمت ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است و روز به روز بر اقتدار ملت ایران افزوده می‌شود

  حسن دهقانی با اشاره به این که رزمایش سپاهیان محمد رسوال الله (ص) ۲ امروز در اردبیل و شهرهای استان برگزار شد گفت: این رزمایش به طور باشکوه در حال برگزاری است و قدرت و صلابت ملت ایران را نشان می‌دهد.

  وی تصریح کرد: مرحله نخست این رزمایش در تمامی شهرهای اردبیل آغاز شده و ادامه دارد و هدف از برگزاری این رزمایش نشان از وحدت و اقتدار ملت ایران به دنیا است چرا که دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مخلفت درصدد ضربه به نظام هستد که با هوشیاری ملت ایران نقشه‌های دشمنان به ناامیدی تبدیل شده است.

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل تصریح کرد: دشمنان در عرصه‌های مختلف به دنبال تضعیف جامعه هوشیاری ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان خنثی شده است و در حال حاضر وحدت و همدلی نیاز اساسی کشور است و با این وحدت و همدلی می‌توانیم به پیشرفت‌های همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف دست یابیم.

   

  خراسان شمالی

  نمایش اقتدار و خدمت رسانی بسیجیان خراسان شمالی

  به گزارش عصراترک، این رزمایش ساعت ۹ صبح شنبه با رمز «یا رسول الله» با حضور ۲۰۰ گروه جهادی به مدت ۲۴ ساعت حضور در حوزه های مقاومت، ساماندهی و ستون کشی پیاده به سمت نواحی مقاومت اجرایی می شود.

  هم چنین بسیجیان با اجرای صبحگاه، با ستون کشی پیاده از نواحی مقاومت به سمت مرکز شهر و سپس به سمت اردوگاه های استان حرکت می کنند و مرحله تمرینات تاکتیکی رزمایش را انجام می دهند.

  این رزمایش با هدف نمایش اقتدار، تقویت روحیه ی جهادی، ایجاد وحدت و کمک به دولت و قوای سه گانه برگزار می شود.

  برنامه های متعددی در راستای خدمت رسانی به شهروندان بخشهایی از مناطق شهری و با هدف بالا بردن روحیه امید در بین مردم و ناامید کردن دشمنان دنبال می شود.

  همچنین در مرحله بعدی بسیجیان برای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مدت ۱۰ روز به مناطق حاشیه شهر اعزام می شوند.

  کهگیلویه و بویراحمد

  شور و اشتیاق بسیجیان در آستانه برگزاری رزمایش اقتدار محمد رسول الله (ص)

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله گردان های بیت المقدس شهرستان بویراحمد و عشایر کهگیلویه و بویراحمد تا ساعاتی دیگر آغاز می شود.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد در محل برگزاری این رزمایش در گفتگو با صبح زاگرس گفت: این رزمایش به استعداد چهار گردان بیت المقدس و یک گردان بیت المقدس عشایری به مدت ۲۴ ساعت از امروز تا فردا صبح که صبحگاه اقتدار است، در محل پادگان امام جعفر صادق (ع) با هدف نمایش اقتدار و بصیرت افزایی و سازمان دهی گردان های عاشورا برگزار می شود.

  سرهنگ شاهینی بیان کرد: با توجه مقارن شدن این رزمایش با عید غدیرخم، نمایشگاهی با همین موضوع و همچنین بازسازی صحنه غدیر خم را خواهیم داشت.

  پنجشنبه؛ هشتم شهریور

   

  قم

  نمایش اقتدار و خدمت رسانی بسیجیان استان قم

  امروز رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ در استان قم از ساعت ۱۱ با شرکت ۱۴ گردان الی بیت المقدس بسیجیان استان قم برگزار شده است.

  این رزمایش با رمز «یا رسول الله» آغاز شده است که در ساعت ۱۱ صبح امروز جمعه بسیجیان با ستون کشی از میدان های شهید دستغیب، میدان توحید، میدان شهیدمطهری و میدان روح الله به سمت مصلی قدس حرکت خود را آغاز کردند.

  قرار است بعد از برگزاری نماز جمعه بسیجیان با ستون کشی اتوبوس ها به سمت اردوگاه در منطقه عمومی استان حرکت و مرحله تمرینات تاکتیکی رزمایش را انجام دهند و همچنین در مرحله بعدی هم بسیجیان برای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مدت بیست روز به حاشیه شهر اعزام شوند.

  سرهنگ رضا حافظی جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با اشاره به این رزمایش ، اظهار داشت: رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲ در قالب دو قرارگاه برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: قرارگاه امام هادی (ع) ماموریت برگزاری رزمایش را به عهده دارد و قرارگاه محرومیت‌زدایی ماموریت دارد ۸۵ گروه جهادی را به مناطق محروم استان اعزام کند.

  جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با اشاره به اینکه مرحله اصلی رزمایش امروز درحال برگزاری است، گفت: مرحله اصلی رزمایش که به منظور انجام تمرینات تاکتیکی و با هدف انسجام سازمانی، امروز با شرکت ۱۴ گردان الی بیت المقدس از نواحی مقاومت بسیج سپاه استان آغاز شده است.

  وی بیان داشت: در مرحله دوم، بیش از یک هزار نفر از جهادگران بسیجی استان به مدت بیست روز از ۹ تا ۲۹ شهریورماه جهت ارائه خدمات عام المنفعه به حاشیه شهر قم اعزام می‌شوند.
  حافظی عنوان داشت: این گروه‌ها در مجموع در قالب ۵ هزار نفر روز اردو در عرصه‌های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به همشهریان ساکن در حاشیه شهر خدمات رسانی خواهند نمود.

  وی در خاتمه یادآور شد: امروز خاکریز بسیجیان، رزمندگان و امت اسلامی، قلم‌ها، اندیشه‌ها و فضای مجازی است که در این عرصه نیز باید همانند دوران دفاع مقدس با همدلی و اتحاد در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان ایستادگی کنیم .

  اردبیل

  جلسه شورای اداری رزمایش بزرگ محمد رسول الله در شهرستان بیله سوار برگزار شد

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سرهنگ پاسدار اختری فرمانده سپاه شهرستان بیله سوار در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: رزمایش محمدرسول الله ۲ صبح روز جمعه نهم شهریورماه در قالب گردان بیت المقدس و با حضور بسیجیان شهرستان بیله سوار همزمان با سراسر سه استان کشور برگزار می شود.

  اختری بیان کرد: با انجام عملیات رزمی و فرهنگی٬ ورزشی در محل اردوگاه قدس این شهرستان برگزار نیروهای بسیجی خود را علاوه بر آمادگی کامل و تمرین برای انجام عملیات محرومیت زدایی و کمک به مردم مناطق محروم خود را برای روزهای بحرانی جامعه آماده می کنند.

  وی تصریح کرد: هدف از برگزاری رزمایش در مرحله اول ارتقاء توان و آمادگی رزم گردان بسیج٬ ایجاد امید و نشاط برای نیروهای وفادار و انقلابی و نشان دادن اقتدار بسیج و ایجاد یاس و ناامیدی برای دشمنان است.

  فرمانده سپاه بیله سوار گفت: در مرحله دوم این رزمایش گروه های جهادی بسیج سازندگی جهت کمک به مردم در عرصه های مردم یاری٬ بهداشتی و فرهنگی به مناطق محروم این شهرستان اعزام خواهند شد.

  سرهنگ اختری با اشاره به اینکه شروع رزمایش ساعت ۸صبح از سالن ورزشی ۹دی انجام خواهد شد بیان کرد: گردان پیاده با تجهیزات کامل به سمت میعادگاه نمازجمعه حرکت کرده و پس از اقامه نماز به محل اردوگاه قدس اعزام خواهند شد.

   

  بسیجیان پارس آبادی روز جمعه اقتدار خود را در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله ۲ به نمایش در می آورند

  سرهنگ پاسدار حسن نور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ظهار داشت: رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (۲) روز جمعه نهم شهریورماه همزمان با سایر شهرستان‌های استان اردبیل بصورت با شکوه و انسجام یافته در پارس آبادمغان برگزار می شود.

  وی ضمن یادآوری اینکه بسیجیان در عرصه‌های مختلف پیشگام بوده و این بار نیز با توجه به توطئه‌های دشمنان به صحنه آمده و با نمایش اقتدار، این توطئه‌ها را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند، گفت: رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) با هدف افزایش روح حماسی، امیدآفرینی، ایجاد یاس در دشمنان و سازماندهی و فراخوانی نیروهای گردان بیت المقدس و به یاد اعزام‌های بزرگ دوران دفاع مقدس انجام می شود.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پارس آباد با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله ۲ در این شهرستان به کار گرفته شده است، افزود: مرحله اصلی رزمایش با اجرای ستون کشی بزرگ بسیجیان گردان بیت المقدس از مسجد امام خمینی (ره) به طرف مصلی شهر پارس آباد انجام می شود و در ادامه بسیجیان از محل مصلی به طرف اردوگاه واقع در منطقه عمومی شهرک آیت اله غفاری حرکت خواهند کرد.

  نوری  همچنین به استفاده از توان گروه های جهادی بسیج در این رزمایش اشاره کرد و افزود: در این رزمایش گروه های جهادی بسیج سازندگی جهت کمک به مردم در عرصه های مردم یاری، بهداشتی و فرهنگی به مناطق محروم این شهرستان اعزام خواهند شد.

  در آستانه رزمایش محمدرسوالله ۲: بسیج یک اقیانوس بی کران است / مسئولان و دولتمردان از ظرفیت بسیج استفاده کنند

  سردار سرتیپ دوم محمد علی آسودی در آستانه برگزاری رزمایش محمد رسوالله ۲ در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهارداشت: امام خمینی (ره) در زمان جنگ بسیج را شناخت و با همین قدرت آمد جنگ و دفاع کرد و در واقع با همdن نیروهای مردمی بسیج بود که کنترل دفاع مقدس را به دست گرفت و پیروز شد.

  سردار آسودی با اشاره به اینکه در زمان جنگ تحمیلی تنها جنگ ما با صدام نبود بلکه یک جنگ جهانی بود خاطر نشان کرد: ما در زمان دوران هشت سال دفاع مقدس با همین قدرت بسیج که قدرت مردم و نیروهای مردمی انقلاب اسلامی بودند در مقابل طاغوتیان رژیم صدام و دشمنان اسلام مقابله کرده وایستادیم.

  وی  با بیان اینکه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با اعتماد به نیروهای مردمی بسیج در خط مقدم جنگ به پیروزی های متعدد دست یافتند، یادآور شد: بعد از بی اعتمادی بنی صدر به نیروهای مردمی و عزل بنی صدر در ۲۰ مردادماه سال ۱۳۶۰ بود که امام (ره) خود با دست گرفتن فرماندهی کل قوا به میدان آمدند و در کنار نیروهای مردمی بسیج با اعتماد به این نیروها به پیروزی های زیادی دست یافتند.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: برخی مسئولان بسیج را به قدرت بسیج نمی شناسند و به این نیورهای مردمی و انقلابی اعتمادی ندارند، که اگر این اتفاق ادامه دار شود، به نفع مردم و دولت نظام نیست و دشمن اهداف خود را در کشور به راحتی پیاده خواهد کرد که باید سریعأ با این اهداف شوم دشمن در کشور مقابله شود.

  سردار آسودی از اتحاد و همدلی قوای سه گانه نظام در کشور و دولت خبرداد و افزود: هیچ کس یا هیچ نظامی حاضر به جدایی هیچ یک از قوا یا حذف آن نیست بلکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید با درکنار هم بودن و با اعتماد به یکدیگر با اتحاد وانسجام و وحدت ملی  اقتدار و عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی را به رخ دشمنان اسلام به ویژه امریکا و اسرائیل بکشیم.

  وی با اشاره به بیانات اخیر سردار غیب پرور فرمانده بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد: این وصیت امام خمینی (ره) بودکه فرمودند از ظرفیت بسیج به خوبی استفاده کنید و همانطوری که سردار غیب پرور هم فرمود، اگر دولت راه را برای نیورهای مردمی بسیج باز کند، بسیج می تواند از ظرفیت خود همانند دفاع مقدس برای تحکیم اقتصاد و آبادانی وپیشرفت کشور گام های اساسی و بلندی را بردارد.

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رزمایش محمد رسوالله ۲ تنها یک رزمایش نیست بلکه نشان از آمادگی نیروهای مردمی بسیج همانند دوران هشت سال دفاع مقدس برای مقابله با تهدیدات دشمن اما اینبار در عرصه اقتصاد و محرومیت‌زدایی است که نشان دهیم تحریم ها برای ما یک تهدید نیست بلکه یک فرصتی برای آبادانی و پیشرفت کشور است.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله ۲ در اردبیل برگزار می‌شود

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به گفته سردار فرهنگ مستعد حصاری جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل این رزمایش تا ۲۹ شهریور ماه سال ۹۷ با اجرا در سایر استان های کشور اجرا خواهد شد.

  فرمانده گردان بیت المقدس بیله سوار: فردا سپاهیان نسل سومی برای نشان دادن اقتدار و قدرت خود می آیند

  ابراهیم فداکار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهارداشت: بسیجیان شهرستان مرزی و مبارز بیله سوار اقتدار و آمادگی رزمی و روحیه جهادی خودرا در رزمایش بزرگ محمد رسوالله(ص)۲ به رخ دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهند کشید.

  وی بیان کرد: فردا سپاهیان نسل سومی اقتدار و عظمت خود را به به نمایش خواهند گذاشت تا دشمنان مستکبر اسلام بدانند بسیجیان ایران اسلامی همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس روحیه شهادت طلبی خودرا حفظ کرده اند و هریک از بسیجیان همچون شهید باکری ها و بالازاده ها آماده نبرد هستند.

  فداکار افزود: شروع رزمایش ساعت ۸صبح از سالن ورزشی ۹دی خواهد بود و گردان پیاده با تجهیزات کامل به سمت میعادگاه نمازجمعه حرکت کرده و پس از اقامه نماز به محل اردوگاه قدس اعزام می شوند.

  فرمانده گردان بیت المقدس شهرستان بیله سوار با اشاره به اینکه امروز این رزمایش برای دشمنان اشداء علی‌‌الکفار است، افزود: پیام این رزمایش برای دوستان آرامش و امنیت و برای دشمنان هشدار و اخطار بزرگی است.

   

  چهار‎شنبه؛ هفتم شهریور

   

  قم

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رضا حافظی؛ جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) قم گفت: دشمن شبانه‌روز خواب را بر خود حرام کرده و دشمنی خود را در عرصه‌های مختلف امتحان کرده است، اما این را بداند که ما فولاد آب‌دیده هستیم و نقاط قوت زیادی داریم.

  وی ابراز داشت: دشمنان و استکبار جهانی با ترفند‌های مختلف در صدد ضربه زدن به نظام و تضعیف انقلاب اسلامی ایران هستند که مطمئنا مانند ۴۰ سال گذشته با وحدت و همدلی ملت هوشیار و بیدار ایران، نقشه‌ها و توطئه‌های آنان خنثی می‌شود.
  حافظی ضمن یادآوری اینکه بسیجیان در عرصه‌های مختلف پیشگام بوده و این بار نیز با توجه به توطئه‌های دشمنان به صحنه آمده و با نمایش اقتدار، این توطئه‌ها را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند ادامه داد: این رزمایش با هدف افزایش روح حماسی، امیدآفرینی، ایجاد یاس در دشمنان و سازماندهی و فراخوانی نیرو‌های بسیج و به یاد اعزام‌های بزرگ دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود.
  جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با بیان اینکه رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲ در قالب دو قرارگاه برگزار می‌شود، تصریح کرد: قرارگاه امام هادی (ع) ماموریت برگزاری رزمایش را به عهده دارد و قرارگاه محرومیت‌زدایی ماموریت دارد ۸۵ گروه جهادی را به مناطق محروم استان اعزام کند.
  وی افزود: مرحله اصلی رزمایش که به منظور انجام تمرینات تاکتیکی و با هدف انسجام سازمانی، روز جمعه ۹ شهریورماه با شرکت ۱۴ گردان الی بیت المقدس از نواحی مقاومت بسیج سپاه استان در نماز دشمن شکن جمعه و سپس اجرای ستون کشی و برنامه‌های رزمی و فرهنگی آغاز می‌شود.
  حافظی گفت: در مرحله دوم، بیش از یک هزار نفر از جهادگران بسیجی استان به مدت بیست روز از ۹ تا ۲۹ شهریورماه جهت ارائه خدمات عام المنفعه به حاشیه شهر قم اعزام می‌شوند.
  جانشین فرمانده سپاه استان قم ابراز داشت: این گروه‌ها در مجموع در قالب ۵ هزار نفر روز اردو در عرصه‌های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به همشهریان ساکن در حاشیه شهر خدمات رسانی خواهند نمود.
  وی در پایان با ذکر این نکته که امروز خاکریز بسیجیان، رزمندگان و امت اسلامی، قلم‌ها، اندیشه‌ها و فضای مجازی است که در این عرصه نیز باید همانند دوران دفاع مقدس با همدلی و اتحاد در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان ایستادگی کنیم از همه اصحاب رسانه استان قم برای انعکاس و پوشش خبری این نمایش اقتدار دعوت به عمل آورد.

   

  کهگیلویه و بویراحمد

  جانشین سپاه فتح استان: مرحله اول رزمایش محمد رسول الله (ص) در استان برگزار می شود

  به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جانشین سپاه فتح استان گفت: مرحله اول رزمایش و همایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(۲) با شرکت گردان‌های بیت‌المقدس در سراسر استان به منظور ارتقای توان رزمی و فرهنگی در قالب ۲ قرارگاه برگزار می‌شود.

  سرهنگ انصاری بیان کرد: این دو قرارگاه یکی قرارگاه رزمی امام هادی(ع) و دیگری قرارگاه محرومیت زدایی است که ۱۵۰ گروه جهادی به مناطق مختلف استان اعزام می‌کند.

  وی افزود: این رزمایش روز پنج‌شنبه و جمعه و شنبه ۸ و ۹ و ۱۰ شهریور برگزار می‌شود که مرحله اصلی آن صبح روز شنبه در مرکز آموزش امام جعفر صادق یاسوج برگزار می‌شود.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها