دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71008
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور, ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
 •   

  بوی ماه مهر و افزایش بیش از دو برابری قیمت لوازم التحریر/ رغبت بیشتر مردم نسبت به خرید نوشت افزار ایرانی

  رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی اراک گفت: با اقداماتی که در سال های اخیر در حوزه فرهنگ سازی صورت گرفته، شاهد میل و رغبت بیشتر خانواده ها نسبت به خرید نوشت افزار ایرانی هستیم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مجید امینی راد رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی در آستانه […]


  رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی اراک گفت: با اقداماتی که در سال های اخیر در حوزه فرهنگ سازی صورت گرفته، شاهد میل و رغبت بیشتر خانواده ها نسبت به خرید نوشت افزار ایرانی هستیم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مجید امینی راد رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی در آستانه بازگشایی مدارس گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچ گونه کمبودی در عرضه لوازم و التحریر و نوشته افزار در سطح شهرستان اراک نداریم.

  امینی با اشاره به وجود ۲۳۰ واحد صنفی در حوزه لوازم التحریر در سطح شهرستان اراک اظهار کرد: در واقع تمامی اجناس مورد نیاز دانش آموزان در سطح بازار موجود است.

  بوی ماه مهر و افزایش بیش از دو برابری قیمت لوازم التحریر

  وی به افزایش قیمت لوازم و التحریر در بازار اشاره کرد و افزود: به دلیل نوساناتی که در نرخ ارز در بازار داشته ایم و از طرف دیگر به دلیل وارداتی بودن حجم عمده ای از بازار لوازم التحریر، قیمت ها نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است.

  رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی با تاکید بر توان پایین خانواده ها در خرید، بیان کرد: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر بازار، علیرغم اینکه چند روزی به بازگشایی مدارس بیشتر باقی نمانده است، تا کنون خانواده ها خیلی برای خرید لوازم التحریر اقدام نکرده اند.

  بیشتر بازار لوازم و التحریر در قبضه محصولات وارداتی است

  امینی با اشاره به اینکه بیشتر بازار لوازم و التحریر در قبضه محصولات وارداتی است ادامه داد: در حال حاضر تنها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از لوازم التحریر موجود در بازار مربوط به تولیدات داخلی است.

  وی اضافه کرد: با اقداماتی که در سال های اخیر در حوزه فرهنگ سازی صورت گرفته است شاهد هستیم که خانواده ها میل و رغبت بیشتری به خرید نوشت افزار ایرانی هستند و در صورت نبود محصولات مشابه به سراغ محصولات خارجی می روند و به نوعی بالجبار به خرید لوازم التحریر خارجی تن می دهند.

  رئیس اتحادیه کتابفروشان، لوازم التحریر و لوازم مهندسی بیان کرد: به منظور نظارت بهتر بر بازار از یک ماه گذشته فعالیت های در حوزه نرخ گذاری لوازم التحریر را در سطح اراک داشته ایم تا بتوانیم در این ایام  نظارتی بیشتری بر بازار داشته باشیم.

  امینی با اشاره به اینکه نظارت های لازم به صورت مرتب از سوی بازرسان از سطح بازار انجام می شود خاطرنشان کرد: در صورت بروز تخلف با متخلفان برخورد خواهد شد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها