دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 72120
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
 •   

  تاکید بر مسئولیت بزرگ رسانه در دفاع از انقلاب اسلامی/ ارائه برنامه های هفته دفاع مقدس در فیروزکوه

  قرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه گفت: رسانه ها باید در جهت رفع شائبه های مختلف که از سوی دشمنان در بستر فضای رسانه ای و مجازی مطرح می شود قدم بردارند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سرهنگ پاسدار درویشی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص برنامه […]


  قرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه گفت: رسانه ها باید در جهت رفع شائبه های مختلف که از سوی دشمنان در بستر فضای رسانه ای و مجازی مطرح می شود قدم بردارند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سرهنگ پاسدار درویشی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس توضیحاتی ارائه و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

  سرهنگ پاسدار درویشی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، در این نشست با تاکید بر نقش رسانه در دفاع از انقلاب اسلامی، اذعان داشت: قطعا رسانه مسئولیت بزرگی در دفاع از انقلاب اسلامی بر عهده دارد؛ امیدواریم بتوانیم در راستای اعتلای انقلاب اسلامی هر چه بهتر و موثرتر گام برداریم.

  وی با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس و ایام عزاداری سالار شهیدان خاطر نشان کرد: هدف از قیام امام حسین (ع) احیای دین رسول خدا و امر به معروف و نهی از منکر، ظلم ستیزی و تشکیل حکومت اسلامی است؛ آن چه باعث شهادت امام و یاران ایشان در روز عاشورا شد بی بصیرتی و بی اعتمادی امت بر ولی و امام خود بود؛ یاران امام حسین (ع) بر ایشان اقتدا کردند و از جان و مال خود برای کسب رضای خدا و آخرت خود گذشتند؛ قطعاً آن چه باعث ماندگاری این روز بعد از ۱۴۰۰ سال شده است فرهنگ عاشورایی و ایثار و از خود گذشتگی است.

  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه با تاکید بر این که رهنگ انقلاب اسلامی الگو گرفته از فرهنگ عاشورا است، بیان داشت: مردم ایران اسلامی با تکیه و اقتدا به امام راحل این انقلاب را شکل دادند و از همان زمان تاکنون توطئه دشمن علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ادامه دارد؛ بارها و به عناوین مختلف گفته است که در جنگ ۸ ساله تمام استکبار مقابل ملت ایران ایستاده بود؛ همان فرهنگ عاشورایی و شهادت و روحیه اخلاص و ایثار سبب شد مردم ایران با دست خالی پیروز جنگ تحمیلی شوند.

  وی در ادامه افزود: امروز جنگ در عرصه های گوناگون ادامه دارد و توطئه دشمنان در حوزه جنگ اقتصادی و فرهنگی و روانی همچنان علیه ملت ایران وجود دارد؛ قطعاً ملت ایران همانند دوران جنگ سخت که با رهبری پیامبرگونه امام راحل بر مشکلات فائق آمده، امروز هم با اقتدا بر ولی امر خود از این پیچ سخت تاریخی با سربلندی بیرون خواهند آمد.

  سرهنگ پاسدار درویشی در ادامه با اشاره به برنامه هفته دفاع مقدس تصریح کرد: از جمله برنامه هایی که در سطح شهرستان برنامه ریزی شده است رژه نیروی های مسلح، بازگشایی مدارس و خاطره گویی در سطح پایگاه های مدارس، تجلیل از رزمندگان و سرکشی از خانواده شهدا، عبارروبی مزار شهدای شهرستان با هماهنگی بنیاد شهید، جشنواره شعر بسیج، برگزاری یادواره شهدا در سطح روستاهای شهرستان، برگزاری رزمایش محمد رسول الله است و هم چنین برنامه هایی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج اعم از مسابقات ورزشی، نشست های بصیرتی، مسابقات نقاشی، مسابقات عکس در قضای مجازی و غیره برنامه ریزی شده است.

  وی هدف از برنامه های مختلف دفاع مقدس را انتقال فرهنگ دفاع مقدس بیان کرد و گفت: ۸ سال دفاع مقدس گنجینه ای است که باید از آن بهره برد؛ جنگی که هنوز با توطئه های دشمن در حوزه های اقتصادی و رسانه ای ادامه دارد با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس و الگوبرداری از فرهنگ عاشورایی قابل خنثی شدن است؛ رسانه ها باید در جهت رفع شائبه های مختلف که از سوی دشمنان در بستر فضای رسانه ای و مجازی مطرح می شود قدم بردارند.

  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه با اشاره به گروه های جهادی فعال در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: ساخت خانه عالم، ساخت خانه محرومین در سطح روستاها، ویزیت بیماران توسط بسیج جامعه پزشکی، اعتلای طرح بسیج و محرومیت زدایی از جمله اقدامات نیروهای جهادی فعال در سطح شهرستان هستند؛ اردوهای جهادی از قبل در دستور کار سپاه قرار گرفته بود؛ الان این اردوها یک در قالب گروه های جهادی فعال هستند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها