دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 70687
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
 •   

  درد و رنج های علی و فاطمه ۱۲ و ۱۱ ساله همچنان ادامه دارد/ تلاش بی وقفه پدر و مادر برای نجات جان دو کودکشان+تصاویر

  علی و فاطمه یاسوجی همچنان برای درمان بیماری شان درد و رنج های زیادی را تحمل می کنند دو کودکی که هیچ مسئولی صدای ناله هایشان را نشینده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،آنقدر از علی و فاطمه خبر منتشر شده است که می توان گفت این دو کودک در استان و کشور معروف […]


  علی و فاطمه یاسوجی همچنان برای درمان بیماری شان درد و رنج های زیادی را تحمل می کنند دو کودکی که هیچ مسئولی صدای ناله هایشان را نشینده است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،آنقدر از علی و فاطمه خبر منتشر شده است که می توان گفت این دو کودک در استان و کشور معروف شده اند و همه می دانند علی و فاطمه کوچولوی داستان ما با بیماری انمی فانکومی مبتلا هستند و هر لحظه جانشان در خطر است.

  روزهای اول که با خانواده علی و فاطمه آشنا شدم وضعیت بهتری داشتند بیماری شان تا این اندازه رشد نکرده بود اما اینکه پدر و مادر این دو کودک همه زندگی شان را برای نجات جان کودکانشان صرف کرده اند جای تردید و شکی وجود ندارد علی و فاطمه داستان ما به علت تحمل در و رنج های زیاد بهتر است اسمشان را قهرمانان کوچک یاسوجی بنامیم.

  این دو کودک به دلیل بیماری شان درس را رها کردند آنها به صورت اتفاقی متوجه شدند که دچار بیماری انمی فانکنی هستند وقتی علی زمین خورد و به دکتر مراجعه کردند متوجه شدند که علی این بیماری را دارد و هر چه زودتر باید پیوند انجام دهد وقتی از اعضای خانواده  نمونه ای برای علی پیدا نشد تصمیم گرفتند از فاطمه برای داداش کوچک تر پیوند بردارند که متوجه شدند فاطمه نیز دچار همین بیماری است و هر دو نیازمند پیوند هستند.

  پیوند سلول های بنیادی بعد از گذشت چند سال هیچ نمونه ای برای این دو کودک در ایران یافت نشد تا اینکه در آلمان نمونه مورد نیاز آنها پیدا شد اما نکته مهم اینجا بود که هزینه هر دو  پیوند مبلغی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است پدر برای تامین هزینه عمل دو کودکش به هر مسئولی رو انداخت جوابی نگرفت در نهایت از مردم کمک گرفت.

   مردم نیز این دو کودک یاسوجی را تنها نگذاشتند از کل کشور برای کمک به فاطمه و علی بسیج شدند گروه تلگرامی که پدر علی ایجاد کرده بود باعث شد که بتواند هزینه عمل یکی از کودکان را جمع کند و فاطمه بعد از تحمل درد های بساری که باید هر روز تحمل می کرد در تاریخ خرداد ماه عمل شد اما درها پاایان نیافت و فاطمه چند روز هیچ جایی رای نمی دید.

  خانواده رحیمیان ساکن یاسوج هستند اما برای درمان کودکانشان باید آواره پایتخت می شدند اکنون در تهران به سر می برند اما مشکلات اینجا پایان نمی پذیرد در کنار هزینه درمان علی و فاطمه بی سرپناهی در تهران یکی دیگر از مشکلات خانواده رحیمیان است پدر و مادری که همه زندیگ شان را برای نجات دو کودکشان صرف کرده اند و امروز در تهران سرپناهی ندارند.

  با همت و همیاری مردم نوع‌دوست کشورمون سرانجام فاطمه در تاریخ ۹ خرداد ماه ۹۷ برای انجام شیمی‌درمانی و سایر مراحل پیوند در بیمارستان بستری شدن؛ سپس بعد حدود یکماه با فراهم کردن شرایط کاملا خاص و محیط استریل و عاری از هر نوع آلودگی از بیمارستان ترخیص شد و به همراه مادر در یک واحد مجزا و به دور از پدر و برادر به طور موقت در خانه معلم ساکن شدند.

  حالا نوبت فرزند کوچکتر این خانواده است. در حال حاضر و با کمک‌های مردمی گرچه مبلغ قابل توجهی مهیا شده ولی همچنان تمام همّ و غمّ خانواده رحیمیان تامین مابقی هزینه درمان این پسر معصوم هست.

  از انجایی که  علی بدنش به دارو و پلاکت‌های اشعه دیده واکنش منفی نشان می دهد  هر چه سریع‌تر باید هزینه درمان جمع‌آوری و پیوند صورت بگیرد مبلغ ۲۹ میلیون تومان برای هزینه درمان علی نیاز است مردم تا کنون با کمک های خود به این خانواده چیزی کم نگذاشته اند و برای ادامه راه نیز به همراهی مردم نیاز دارند.

  ر کنار مشکلات بچه‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه این پدر و مادر، درگیری دیگه‌ای و به همان اندازه پراهمیت هم وجود داره: مشکل مسکن.

  تا امروز دو واحد در یکی از خانه‌های معلم تهران اجاره شده بود، یک واحد که حکم قرنطینه داشت برای اسکان فاطمه و مادر صبورش و واحد دیگر هم برای علی و پدر بزرگوارش اما اینجا نیز شانس با آنها همراه نبود و باید محل اسکان را تخلیه کنند.

  سختی ماجرا اینجاست که خانه معلم به دلیل تعمیرات و سم‌پاشی طبقات، دستور تخلیه فوری واحدها را داده است  و با این حساب بعد از تحویل اتاق‌ها، خانواده رحیمیان در شهر تهران سرپناهی نخواهند داشت متاسفانه از دیروز هم فاطمه به علت مشکل بینایی، حالت تهوع و ناراحتی‌های پیش اومده در بخش ایزوله بیمارستان بستری شد. الان هم به علت تشنج‌های پی در پی بینایی از هر دو چشم و تعادل اندام‌هاش رو از دست داده است.

  هم اکنون علی کوچولی ما برای پیوند مغز و استخوان سلول های بنیادی به مبلغ ۲۹ میلیون تومان نیاز دارد که  از مردم و مسئولان برای تهیه این مبلغ قبل از اینکه  مشکلی برای علی ایجاد شود را کمک می خواهند امیدواریم مسئولان استان که تا کنون صدای علی و فاطمه کوچولی یاسوجی را نشنیده اند اکنون بشنوند و به یاری علی و فاطمه بیایند.

  اگر فردی تمایل به کمک دارد می توان با شماره پدر خانواده یعنی احسان  رحیمیان تماس ۰۹۳۶۶۱۰۲۱۲۸ و یا مبلغ مورد نظر را به شماره کارت وی ۵۸۵۹۸۳۱۰۱۰۱۴۶۹۹۰ انتقال دهد و یا با این پدر زحمت کش تماس بگیرند که در گروه تلگرامی عضو شوند و از آن طریق کمک کنند.

  گزارش: زهرا داوودی

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها