دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 72003
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ شهریور, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
 •   

  دلار سقوط می کند!/ بدهی مالی خزانه داری آمریکا نقطه مرکزی بحران اقتصادی پیش رو

  کارشناس امور اقتصادی اهل آمریکا در تحلیل خود آورد: احتمال ورشکستگی بانک های بسیار بزرگ بیشتر از همیشه وجود داشته و اکنون آنها بیش از پیش در معرض افزایش نرخ ها و بحران اقتصادی قرار دارند. بنابراین، در حال حاضر خطرات سیستماتیک اقتصادی بزرگتر از آنچه که در سال ۲۰۰۸ بود، می باشد. به گزارش […]


  کارشناس امور اقتصادی اهل آمریکا در تحلیل خود آورد: احتمال ورشکستگی بانک های بسیار بزرگ بیشتر از همیشه وجود داشته و اکنون آنها بیش از پیش در معرض افزایش نرخ ها و بحران اقتصادی قرار دارند. بنابراین، در حال حاضر خطرات سیستماتیک اقتصادی بزرگتر از آنچه که در سال ۲۰۰۸ بود، می باشد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،پیتر شف مدیر عامل و مشاور شرکت سرمایه‌گذاری یورو پسیفیک و بروکر سرمایه‌گذاری، نویسنده و صاحب‌نظر امور مالی اهل آمریکا به راشا تودی، گفت که پس از گذشت یک دهه از بحران مالی جهانی، دنیا با سقوط بزرگتری نسبت به سال ۲۰۰۸ روبرو می شود.

  شف ادامه داد: “احتمال ورشکستگی بانک های بسیار بزرگ بیشتر از همیشه وجود داشته و اکنون آنها بیش از پیش در معرض افزایش نرخ ها و بحران اقتصادی قرار دارند. بنابراین، در حال حاضر خطرات سیستماتیک اقتصادی بزرگتر از آنچه که در سال ۲۰۰۸ بود، می باشد.

  دلار سقوط می کند/ از بحران مالی 2008 درس نگرفتیم/ بدهی مالی خزانه داری آمریکا نقطه مرکزی بحران اقتصادی پیش رو
  بیشتر بخوانید:حرکت متحد جهانی برای از بین بردن هِژمونی دلار/ آغاز سیر فروپاشی سلطه گری اقتصاد آمریکا

  دلار‌آمریکا تنها چند سال‎کوتاه با از دست‌دادن تسلط‌جهانی فاصله‌دارد/ ایالات‌متحده بزرگ‌ترین‌کشور بدهکاردر جهان است/ مردم قدرت واشنگتن را دوست ندارند

  وی افزود: “چنین بانک هایی شکست یک دهه قبل را پذیرفته اند. خطر اخلاقیِ دولت باعث اشتباه در امدادرسانی به بانک هایی که شکست را پذیرفته اند، می شود. متأسفانه، از بحران اخیر هیچ درسی گرفته نشد. ما تکرار کردیم و تمام اشتباهاتی را که موجب آن بحران شد را گسترش دادیم و اطمینان داریم که بحران بعدی بسیار بدتر خواهد بود.”
  به گفته این سرمایه گذار، تمام مشکلاتی که باعث بحران مالی سال ۲۰۰۸ شدند، اکنون بزرگ تر جلوه می کنند. وی گفت: “هر سیاست پولی و مالی وخیم تر در بحران گذشته تاکنون، بحران مالی بعدی بسیار بدتری را تضمین می کند.
  علت بحران در آن دولت یکسان خواهد بود، هر کسی متعجب شده و رژیم سرمایه داری قربانی این بحران خواهد شد، اما اوضاع در این مورد متفاوت تر و بدتر خواهد بود.”
  بهرحال شف پیش بینی می کند که ماهیت بحران بعدی متفاوت است. در حالی که بحران سال ۲۰۰۸ بر حول محور بدهی وام مسکن، افزایش دلار و سقوط طلا می چرخید، این بحران جدید در مورد بحران بدهی وزارت خزانه داری آمریکا خواهد بود.
  بدهی خزانه داری نقطه کانونی بحران بعدی خواهد بود، دلار سقوط خواهد کرد و قیمت طلا اوج خواهد گرفت. بخران اقتصادی بسیار بدتر خواهد شد، به طوری که قیمت مصرف کننده نیز به شدت افزایش خواهد یافت.”
  معصومه میرحسینی

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها