دیمه نیوز
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71793
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
 •   

  راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه را به نمایش می گذارد

  فرماندار شهرستان فیروزکوه در جلسه ستاد اربعین گفت: با توجه به ابعاد سیاسی، اجتماعی مراسم راهپیمایی اربعین، باید تلاش کرد تا اقتدار تشیع توسط جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان به نمایش گذاشته شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه ستاد اربعین به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه و با حضور مدیران اجرایی و مسئولین […]


  فرماندار شهرستان فیروزکوه در جلسه ستاد اربعین گفت: با توجه به ابعاد سیاسی، اجتماعی مراسم راهپیمایی اربعین، باید تلاش کرد تا اقتدار تشیع توسط جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان به نمایش گذاشته شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه ستاد اربعین به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه و با حضور مدیران اجرایی و مسئولین محلی در محل فرمانداری برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در این جلسه، ضمن خیر مقدم به حضار و تسلیت ایام پیش رو، گفت: باید تمامی هیئات مذهبی بر مراسم راهپیمایی اربعین متمرکز شوند، چرا که این موضوع بعد بین المللی دارد و باید هر چه باشکوه تر از پیش برگزار شود؛ راهپیمایی بزرگ اربعین اقدام بسیار عظیمی ست که به همت مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) برپا شده و قدرت نرم شیعه را به نمایش می گذارد.

  وی همچنین ادامه داد: این راهپیمایی بزرگ ترین اجتماع مردمی است که در تاریخ به ثبت رسیده چرا که حتی در مناسک حج تمتع، شاهد جمعیت این چنینی نیستیم؛ این حرکت روز به روز با استقبال و توجه بیشتر مردم برگزار می شود و به نوعی فراتر از بعد معنویت، دارای ابعاد سیاسی اجتماعی شده است و جایگاه شکوه تشیع را به نمایش می گذارد.

  این مقام مسئول تاکید کرد: شور و هیجان خدمت رسانی به زائران و عزاداران حسینی روز به روز در کشور رونق می گیرد که بسیار ارزشمند است؛ علیرغم مشکلات موجود در کشور، رشد چشمگیر جمعیت زائران، حاکی از عزم و اراده مردم است و نشان می دهد هیچ مشکلی بر باورهای قلبی آنها تاثیری ندارد.

  فرماندار فیروزکوه اذعان داشت: هیچ یک از مجالس و هیئات مذهبی که معارف دینی را ترویج کرده اند، در سایه حمایت دولتی به اینجا نرسیده و نتیجه شور و اشتیاق مردم خداجو کشور بوده است، اما مراسم راهپیمایی اربعین، شرایط بین المللی خاصی دارد که دولت باید ورود جدی داشته باشه و هماهنگی لازم را انجام دهد.

  رمضان شجاع، مسئول موکب فیروزکوه، در ادامه جلسه بیان داشت: موکب شهرستان از سال گذشته فعالیت خود را آغاز و زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در شهر کربلا با فاصله ۱۳۰۰ متری حرم مطهر اباعبدالله (ع) اجاره کرده است.

  وی با اشاره به مراسم اربعین سال ۹۶، یادآور شد: با توجه به آمار ثبتی مسئول ساماندهی در محل، سال گذشته ۷ هزار زائر، از ۴۰ شهر ایران و دو کشور افغانستان و اندونزی مهمان این موکب بوده و از خدمات اسکان، اطعام در سه وعده، خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کرده اند؛ ۶۰۰ متر از فضای مذکور مفروش شده که در سال جاری به ۱۰۰۰ متر افزایش یافته است و هزینه ها تماماً توسط کمک های مردمی تأمین می شود.

  شجاع خاطرنشان کرد: ۱۷۳ موکب از استان تهران، در شهرهای زیارتی کشور عراق، آماده خدمات رسانی به زائران اباعبدالله (ع) هستند.

  در پایان، حجت الاسلام والمسلمین شجاع، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فیروزکوه، گفت: در ایام محرم و صفر، ۱۵۰ هیئت در سطح شهرستان مراسم عزاداری بر پا می کنند، که از این میان ۱۰۰ هیئت از طریق ثبت نام در سامانه طوبی مجوز خود را اخذ کرده اند؛ همچنین اتباع افغانستانی در قالب ۲ هیئت در شهر فیروزکوه به عزاداری می پردازند.

  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل شجاع، ابراز کرد: هیئات مذهبی هیچ کمک مالی از ادارات دریافت نمی کنند و هزینه های خود را از نذورات و کمک های مردمی تأمین می کنند؛ در ایام عزاداری محرم و صفر، گروه های بازرسی و شورای هیئت ها بر فعالیت تمامی هیئات نظارت دارند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها