دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71403
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
 •   

  شور بدون تفکر و تعقل در قیام امام حسین (ع) بی فایده است

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در جمع هیئات مذهبی این شهرستان گفت: به دیگران بیاموزید امام حسین (ع) چگونه بود و ما هم باید همان گونه باشیم؛ اگر محرم و صفر نبود اسلامی هم نبود، پس از این فرصت طلایی کمال استفاده را ببریم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، تجمع بزرگ هیئات مذهبی شهرستان فیروزکوه، پیام‌ آوران عاشورا، […]


  امام جمعه شهرستان فیروزکوه در جمع هیئات مذهبی این شهرستان گفت: به دیگران بیاموزید امام حسین (ع) چگونه بود و ما هم باید همان گونه باشیم؛ اگر محرم و صفر نبود اسلامی هم نبود، پس از این فرصت طلایی کمال استفاده را ببریم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، تجمع بزرگ هیئات مذهبی شهرستان فیروزکوه، پیام‌ آوران عاشورا، با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام و المسلمین شجاع، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مسئولین اداری، نظامی و انتظامی و سرپرستان هیئات مذهبی امروز صبح در سالن فرهنگی-هنری آفرینش این شهرستان برگزار شد.

  حجت الاسلام والمسلمین شجاع، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان فیروزکوه، در این جلسه اذعان: تجمع پیام آوران عاشورا به منظور بهتر برگزار شدن عزاداری ماه محرم است؛ امروز ما امانت‌دار فرهنگی هستیم که از ۱۴۰۰ سال پیش به دست ما رسیده است و اگر گذشتگان این راه را ادامه نمی دادند امروز دست ما خالی بود؛ در چنین دورانی وظیفه ما چندین برابر است.

  وی هم چنین افزود: هنوز ماه محرم فرانرسیده دشمنان ما هجمه های خود علیه ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع) را آغاز کرده اند؛ امروز امام حسین (ع) جهانی می شود و دشمن از این می‌هراسد؛ بر همین اساس شعار امسال شهرستان ما «هر هیئت، یک فرصت» است؛ شور حسین همه را به هیئتی می‌آورد و این جا نقش ما است که حتی یک جوان را جذب کنیم؛ در کنار عزاداری اباعبدالله (ع) به مشکلات و آسیب های اعضای هیئت برسید؛ یک مشکل و یک آسیب هم در این زمان کم شود ارزشمند است.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز اول وقت خاطر نشان کرد: نماز ظهر عاشورا از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه داشته باشید به دستگاه امام حسین (ع) ایراد نگیرند، در زمان اذان مداح اذان بگوید و هیئات مذهبی مشغول سینه زنی و زنجیرزنی نباشند.

  حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در ادامه جلسه ضمن اشاره به جایگاه ماه محرم تاکید کرد: شما هیئات مذهبی باید به خود ببالید که جزو کارگزاران دستگاه امام حسین (ع) هستید؛ یکی از بزرگ ترین فرصت‌هایی که خدا به انسان عطا کرد، فرصت محرم است؛ باید از این فرصت کمال استفاده را برد.

  وی در ادامه اذعان داشت: دشمنان هر چه ترفند و شگرد بکار ببرند نمی‌توانند مردم را از اهل بیت (ع) دور کنند؛ همواره شاهد هستیم هر سال محرم در فضای مجازی علیه این ماه و عزاداری این ماه چه کارهایی می کنند؛ اینها به برکت بزرگی این ماه خس و خاشاک کنار خواهند رفت؛ رنگ مردم رنگ حسینی می شود.

  نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه با تاکید بر صحبت‌های ریاست سازمان تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: نباید عزاداری امام حسین (ع) موجب سلب آسایش مردم شود؛ توجه کنید که امام حسین (ع) برای دین و نماز که یکی از ارکان دین است، شهید شد؛ هیئتی که سخنی از گفته‌های اهل بیت (ع) نباشد فایده‌ای ندارد؛ بدون سخنران در هیئت نباید باز شود، شور بدون تفکر و تعقل در قیام امام حسین (ع) بی فایده است؛ دلیل بسیاری از مشکلات در دنیا این است که عقلانیت وجود ندارد.

  وی در ادامه افزود: به دیگران بیاموزید امام حسین (ع) چگونه بود و ما هم باید همان گونه باشیم؛ اگر محرم و صفر نبود اسلامی هم نبود، پس از این فرصت طلایی کمال استفاده را ببریم.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :