دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 70968
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
 •   

  عربستان در جنگ با یمن دچار جنون جنگی شده است/ پیشنهاد انتقال جنگ از یمن به لبنان القائات رژیم صهیونیستی است

  کارشناس مسائل سیاسی گفت : عربستان به دلیل جنگ با یمن و شکست ها دچار یک جنون جنگی شده است و اکنون در صحنه نبرد با یمن هیچ راهی برای پشبرد اهداف خود ندارد و در یک بن بست بسیار خطرناک به دام افتاده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی […]


  کارشناس مسائل سیاسی گفت : عربستان به دلیل جنگ با یمن و شکست ها دچار یک جنون جنگی شده است و اکنون در صحنه نبرد با یمن هیچ راهی برای پشبرد اهداف خود ندارد و در یک بن بست بسیار خطرناک به دام افتاده است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به خبرهایی مبنی بر این که معاونان بن سلمان خواهان انتقال جنگ از یمن به داخل لبنان شده اند ؛ اظهار داشت : عربستان به دلیل جنگ با یمن و شکست ها دچار یک جنون جنگی شده است و اکنون در صحنه نبرد با یمن هیچ راهی برای پشبرد اهداف خود ندارد و در یک بن بست بسیار خطرناک به دام افتاده است.

  وی گفت : جنگ یمن طبق گفته کارشناسان از ابتدا به یک باتلاق بسیار مرگبار برای رژیم سعودی تبدیل شده است و سعودی ها مشاورین و مزدوران مختلفی را به طمع دلارهای نفتی خود به کار گرفته اند تا روزنه هایی را برای فرار از این شرایط برای خود فراهم کنند .

  کارشناس مسائل سیاسی افزود : یکی از این پیشنهادات که رژیم صهیونیستی در القاء آن نقش دارد این است که تلاش های عربستان را بر روی لبنان متمرکز کنند و یک جنگ داخلی را در لبنان رقم بزنند و این یک نقشه اسرائیلی است زیرا اسرائیلی ها از قدرت پیدا کردن لبنان بعد از شکست داعش در منطقه نگرانند .

  قنادباشی با اشاره به این که اسرائیلی ها تصور می کنند با دلارهای سعودی و جنگ افروزی در لبنان می توانند از قدرتمند شدن حزب الله و سوریه جلوگیری کنند ؛ یادآور شد :  در شرایط  حاضر سعودی ها درمانده و شکست خورده اند و در داخل کشور خود نیز به دلیل شکست در جنگ نظامی یمن با انتقادات زیادی روبرو هستند که می تواند دولت سعودی را سرنگون کند.

  وی توضیح داد : در حال حاضر ارتش و نیروهای مسلح عربستان از جنگ با یمن بسیار ناراحت هستند زیرا جنگی بی ثمر و شکست خورده ای بوده است بنابراین نگرانی مقامات ریاض آن ها را وا می دارد به هر وسیله ای متوسل شوند برای این که خود را نجات دهند .

  کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد : پیشنهاد انتقال جنگ از یمن به لبنان به هیچ وجه مبتنی بر منافع عربستان نیست بلکه همانند جنگ با یمن ترغیب و کشانده به جنگ می شوند و اسرائیلی ها می خواهند برای تضعیف مقاومت در منطقه جنگ دیگری ایجاد کنند و عربستان وارد با تلاق دیگری شود .

  قنادباشی با بیان این که این پیشنهاد با القاء های  صهیونیستی صورت گرفته است ؛ بیان کرد : در این پیشنهاد هم آمریکایی ها حضور دارند ولی در زمان ترامپ آن هاعلاقمند نیستند که در منطقه هزینه کنند زیرا تحولات منطقه منافع آمریکا را مورد هدف قرار داده است بنابراین امید آمریکایی ها به دلارهای عربستان و گروه های مزدوری همانند داعش است تا بتوانند در لبنان دست به اقدامات ایذایی و خرابکارانه بزنند .

  وی ادامه داد : پیشنهاد انتقال جنگ از یمن به لبنان ، اسرائیلی و آمریکایی و مبنی بر منافع آن هاست و سعودی ها هیچ منفعتی از آن نخواهد برد بلکه همزمان با جنگ یمن وارد عرصه بسیار خطرناکی می شوند و مانند ماجرای داعش موجب سربلندی کشورهای منطقه خواهد شد و بخشی از نیروهای مزدور ماهیتشان شناخته و این به نفع جبهه مقاومت خواهد بود.

  این کارشناس در پایان اظهار داشت : پیشنهاد انتقال بحران از یمن به لبنان یک پیشنهاد انفعالی است و این نشان می دهد که جبهه ای که در مثلث عربی ، عبری و غربی در منطقه علیه جبهه مقاومت ایجاد کرده است در انفعال کامل و در مسیر افول قدرت قرار گرفته است .

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها