دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 72178
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
 •   

  عزاداری تاسوعای حسینی در روستای بادرود+تصاویر

  روستای قدیمی بادرود فیروزکوه امروز در نهمین روز از محرم الحرام طی مراسمی میزبان خیل عزاداران حسینی از جای جای این شهرستان است، مراسمی که قدمت بیش از یک قرن دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روستای بادرود که در حدود ۱۲ کیلومتری فیروزکوه قرار دارد، در روز تاسوعای حسینی میزبان عزاداران سرور و سالار شهیدان […]


  روستای قدیمی بادرود فیروزکوه امروز در نهمین روز از محرم الحرام طی مراسمی میزبان خیل عزاداران حسینی از جای جای این شهرستان است، مراسمی که قدمت بیش از یک قرن دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، روستای بادرود که در حدود ۱۲ کیلومتری فیروزکوه قرار دارد، در روز تاسوعای حسینی میزبان عزاداران سرور و سالار شهیدان از پنج روستای جلیزجند، نام آور، شهرآباد، دهین، طارس و حتی دیگر نقاط شهرستان است.

  این مراسم با قرائت اشعار قدیمی انجام می شود که طی آن هیأت های میزبان می ایستند و هیأت های میهمان با حرکت دادن علم ها و با فاصله ای در حدود ۱۵ متر با بکارگیری اشعار سنتی سلام می دهند و اذن دخول می گیرند؛ در نهایت با حرکت دادن و تعظیم و سلام علم ها به یکدیگر، هیأت های میهمان در جرگه هیأت های میزبان قرار می گیرند و به عزاداری می پردازند.

  گفتنی است برخی از ریش سفیدان قدمت عزاداری محرم و دسته روی ها را دارای سابقه سیصد ساله و برخی دیگر شروع دسته روی بین چهار روستا را از زمان صفویه می دانند.

   

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :