دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
 •   

  مبلّغین در منابر خودشان از آیات و روایات غافل نشوند / بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها از سرکشی های نفسانی شروع می شود

  وزیر اطلاعات گفت: بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها از سرکشی های نفسانی شروع می شود، اگر بتوانیم مقابل این تمایلات نفسانی ایستادگی کنیم میتوانیم پیروز باشیم. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام سید محمود علوی در جمع مبلغین و روحانیون گلستان اظهار کرد: مخاطب‌شناسی شرط اول تاثیرگذاری بر روی مردم است هر چه […]


  وزیر اطلاعات گفت: بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها از سرکشی های نفسانی شروع می شود، اگر بتوانیم مقابل این تمایلات نفسانی ایستادگی کنیم میتوانیم پیروز باشیم.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،حجت‌الاسلام سید محمود علوی در جمع مبلغین و روحانیون گلستان اظهار کرد: مخاطب‌شناسی شرط اول تاثیرگذاری بر روی مردم است هر چه مبلغین ما در این زمینه تلاش کنند نتیجه خوبی بدست می آورند.

  وی با بیان اینکه مردم در دشمن‌شناسی باید تقویت شوند افزود: در مسیر تعلیم قرار گرفتن، مطالعه کردن، با معارف اهل بیت آشنا شدن انسان را در جایگاه بالایی قرار می دهد.

  مبلّغین در منابر خودشان از آیات و روایات غافل نشوند

  حجت الاسلام علوی خطاب به مبلّغین حاضر تصریح کرد: در منبرهایتان به سراغ آیات، روایات الهی و معارف اهل بیت بروید. باعث تأسف است که برخی از مبلّغین حدیثی از معصومین در منابر خودشان نقل نمی کنند.

  وزیر اطلاعات مرزهای اعتقادی مردم را یکی از جدی‌ترین خطراتی دانست که جامعه اسلامی را تهدید می‌کند و خاطرنشان کرد: پاسداری از مرزهای اعتقادی از مرزهای فیزیکی مهمتر است هر چه از اقیانوس پرگوهر معارف اهل بیت علیه السلام برای مردم صحبت کنیم تاثیر بیشتری روی مردم می‌گذاریم.

  علوی ابراز کرد: مردم از طلبه و روحانیت تبلیغ دین و ترویج معارف الهی را می‌خواهند. ما در ورود به حوزه علمیه این مسئولیت را قبول کردیم  و این رسالت شما روحاینت است.

  بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها از سرکشی های نفسانی شروع می شود

  حجت الاسلام علوی با بیان اینکه تبلیغ زمینه رشد را شکوفا می کند افزود: بسیاری از گرفتاری ها و فتنه ها از سرکشی های نفسانی شروع می شود، اگر بتوانیم مقابل این تمایلات نفسانی ایستادگی کنیم میتوانیم پیروز باشیم.

  وی با بیان اینکه کسی که معلم و ادب کننده خودش باشد، برای تقدیر شایسته تر است تاکید کرد: باید با کارمان، با اخلاق خوب و در سایه تواضع و محبت، صحبت‌های حکیمانه و با پشتوانه روی مردم اثر بگذاریم.
  حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: روحانیون باید رابطه قلبی و مفاهمه و فهم مشترک با مردم برقرار کنند و باید هم روی معلومات مردم و افزایش آگاهی آنان روی مسائل دینی کار کنیم.

  اسلام برای تبدیل دشمنی‌ها به دوستی ظهور کرده است

  وی رفتار کریمانه و بامحبت را لازمه تبلیغ دین دانست و گفت: اسلام آمده برای اینکه دشمنی‌ها را تبدیل به دوستی کند حتی با افراد غیر مسلمان بایدرفتار محسنانه و نیکوکارانه داشته باشیم.

  وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه نظام اسلامی و امامت برای مردم است نه بر مردم گفت: همه تشکیلات باید برای مردم خدمت کنند. نباید بگذاریم برخی ها نا امیدی را در جامعه القاء کنند و مسئولین را تخریب کنند این هم یکی از وظایفی است که بر دوش روحانیت است.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها