دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 71471
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
 •   

  نخبگان چگونه به کمک زلزله زدگان کرمانشاه آمدند؟

  مستند «گزارش یک سلام» که روایتی از اقدامات یک گروه دانشگاهی در کمک به آوارگان زلزله کرمانشاه است، مراحل تولید را به پایان رسانده است و به زودی وارد مرحله تدوین و صداگذاری می شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مستند «گزارش یک سلام» که روایتی از اقدامات یک گروه دانشگاهی در کمک به آوارگان […]


  مستند «گزارش یک سلام» که روایتی از اقدامات یک گروه دانشگاهی در کمک به آوارگان زلزله کرمانشاه است، مراحل تولید را به پایان رسانده است و به زودی وارد مرحله تدوین و صداگذاری می شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مستند «گزارش یک سلام» که روایتی از اقدامات یک گروه دانشگاهی در کمک به آوارگان زلزله کرمانشاه است، مراحل تولید را به پایان رسانده است و به زودی وارد مرحله تدوین و صداگذاری می شود.

  گروه «سلام» که سوژه این مستند است، در پی حضور چندین باره مستند ساز در فضای مناطق زلزله زده کرمانشاه پیدا شده است. این گروه شامل یک حلقه ۴۰ نفره از دانشجویان و اساتید رشته معماری هستند که بدون هیچ گونه وابستگی اقتصادی به نهاد های کشور، تلاش می کنند تا با تکیه بر دانش خود، راهکاری برای برون رفت زلزله زدگان از وضعیت بحرانی پیدا کنند.

  آنها بعد از حضور در مناطق مختلف و مشاهده وضعیت نابسامان کانکس ها تصمیم می گیرند شیوه ای را برای اسکان بهینه و کم هزینه ابداع کنند که این روش را با اقتباس از «کَپَر»، خانه هایی را به نام «کومه» برای زلزله زدگان می سازند.

  «کومه» های طراحی شده علی رغم کیفیت بسیار بالاتر نسبت به کانکس با قیمتی بسیار پایین تر از آن قابل ساخت است و تا کنون بیش ۱۰۰ «کومه» با حمایت و پشتیبانی مالی خیران، توسط گروه سلام ساخته شده است.

  مستند گزارش یک سلام به کارگردانی یوسف سلیمی نمین و تهیه کنندگی علی قرائتی در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه می شود و به زودی از شبکه های تلویزیون به نمایش در می آید.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :