دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 73899
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
 •   

  عضو شورا که ساکن روستا نیست صلاحیت این مسئولیت را ندارد/با ایجاد درآمد پایدار، روستاها را از اعتبارات دولتی مستقل کنید

  جلسه شورای هماهنگی روستاهای کتالان، شهرآباد، دهین، امیریه، گدوک، بادرود، نام آور و جلیزجند، با حضور نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، روسای ادارات، مسئولان محلی و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها عصر روز گذشته در مسجد روستای کتالان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای هماهنگی روستاهای […]


  جلسه شورای هماهنگی روستاهای کتالان، شهرآباد، دهین، امیریه، گدوک، بادرود، نام آور و جلیزجند، با حضور نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، روسای ادارات، مسئولان محلی و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها عصر روز گذشته در مسجد روستای کتالان برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای هماهنگی روستاهای کتالان، شهرآباد، دهین، امیریه، گدوک، بادرود، نام آور و جلیزجند، با حضور مهندس میرزایی نیکو نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان، روسای ادارات، مسئولان محلی و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها عصر روز گذشته در مسجد روستای کتالان برگزار شد.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه در این نشست ضمن تقدیر از زحمات و عملکرد دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها بیان داشت: شوراها و دهیاران برای احقاق حق روستا باید پیگیری کنند و در جلسات شورای هماهنگی حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

  مهدی یوسفی جمارانی اظهار داشت: همه ی افراد شاهد جنگ اقتصادی نابرابر کشور هستند اما علیرغم این شرایط سخت، اعتبارات در حوزه توسعه روستایی پرداخت می شود؛ تأمین این اعتبارات برای دولت راحت نبوده اما گزارشات نوع هزینه ی برخی از روستاها نشان دهنده خرج های غیرلازم است که جای نقد دارد؛ دهیاران در اداره امور با یکدیگر تعامل داشته و از نظر کارشناسی دستگاه های اجرایی، فرمانداری یا بخش خصوصی مشاوره بگیرند.

  وی تأکید کرد: شهرستان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است اما در زمینه اشتغال روستایی طرحی در این روستاها مطرح نشده است؛ تسهیلاتی که دولت برای اشتغال روستایی فراهم کرده محدودیت هایی از جمله سقف ریالی و شهرستانی ندارد و با نرخ سود ۶ درصد که ۱۲ درصد باقیمانده را دولت پرداخت میکند، ارائه می شود؛ این خدمت کمک غیر مستقیم دولت به روستاهاست که باید از آن در جهت اقامت دائمی افراد در روستا استفاده نمود.

  فرماندار فیروزکوه ادامه داد: شورا نماینده تمام اهالی روستاست و باید برای احقاق حقوق تک تک افراد بدون تبعیض تلاش کند؛ با توجه به اینکه مبنای توزیع اعتبارات، سرشماری مرکز آمار است و این اقدام در نیمه دوم سال انجام میگیرد، باید توجه داشت تا اهالی روستا توجیه شده و در این زمان در روستاها سکونت داشته باشند؛ از این طریق می توان کمک جدی به دریافت اعتبارات روستایی کرد.

  وی توصیه کرد: دهیاران و شوراها پیش از دریافت اعتبارات اقدام به عقد قرارداد با پیمانکار و آغاز پروژه نکنند تا با مشکل مواجه نشوند؛ باید با بخشداری هماهنگ باشند تا پروژه های مورد نظر را پس از اخذ اعتبار روستا پیگیری کنند؛ راهپیمایی بزرگ اربعین یک اجتماع مردمی است؛ این مهم امروزه بعد بین المللی و سیاسی دارد که امید است با کمک های مردم در سال جاری نیز هر چه با شکوه تر برگزار شود.

  در ادامه ی این نشست، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرایط کشور متفاوت با گذشته است؛ در طول تاریخ هیچ کشوری به این شکل تحریم نشده بود.؛ مذاکره نمی تواند مشکلات را حل کند؛ معضلات کشور در سطح بالا در دست تدبیر و برنامه ریزی است؛ شوراها منتخب مردم هستند و باید با استفاده از ظرفیت های موجود و ایجاد درآمد پایدار، روستاها را از اعتبارات دولتی مستقل کنند و تنها از دولت توقع رفع هزینه ها و دریافت اعتبار را نداشته باشند.

  این مقام مسئول هم چنین تأکید کرد: اعضای شورا باید در روستاها ساکن باشند؛ در حال حاضر برخی از اعضای شورای اسلامی در روستا سکونت نداشته و در واقع صلاحیت این مسئولیت را ندارند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها