دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 73478
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
 •   

  حد اعتباری کارگزاران بورس افزایش پیدا کرد

  دبیرکل کانون کارگزاران بورس گفت: حد اعتباری کارگزاران سرجمع افزایش پیدا کرده است و اعتباراتی که کارگزاران به مشتریان اعتا می‌کردند بدون هیچ محدودیتی مانند سابق می‌توانند انجام دهند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس  ارتباط با حد اعتباری کارگزاران بعد از التهابات بازار اظهار داشت: حد اعتباری کارگزاران سرجمع  افزایش پیداکرده است و […]


  دبیرکل کانون کارگزاران بورس گفت: حد اعتباری کارگزاران سرجمع افزایش پیدا کرده است و اعتباراتی که کارگزاران به مشتریان اعتا می‌کردند بدون هیچ محدودیتی مانند سابق می‌توانند انجام دهند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس  ارتباط با حد اعتباری کارگزاران بعد از التهابات بازار اظهار داشت: حد اعتباری کارگزاران سرجمع  افزایش پیداکرده است و اعتباراتی که کارگزاران به مشتریان اعطا می‌کردند بدون هیچ محدودیتی مانند سابق  می‌توانند انجام دهند.

  وی گفت: اصلاح دستورالعمل قراردادهای اعتباری کارگزاران باعث می‌شود تا ریسک اعتباری این صنعت به خوبی کنترل شود و اختیارات کارگزاران را برای وصول مطالبات افزایش دهد.

  دبیرکل کانون کارگزاران بورس عنوان کرد: بخش عمده‌ای از اصلاحات این دستورالعمل در ماه‌های پایانی سال گذشته انجام شد، دستورالعمل فعلی نقص‌های جدی دارد و باعث افزایش ریسک اعتباری صنعت کارگزاری شده است.

  * ریسک دستورالعمل فعلی قراردادهای اعتباری کارگزاران خارج از کنترل است

  وی با تاکید بر این‌که ریسک دستورالعمل فعلی قراردادهای اعتباری کارگزاران خارج از کنترل است، بیان داشت: در اصلاحیه دستورالعمل فعلی ریسک‌ها مدیریت شده و حدود اعتباری را برای مدیریت ریسک کاهش دادیم.

  میرصانعی گفت: بحث اعتبارات را ما در دو جا مشاهده می‌کنیم،  یکی اعتباراتی که کارگزاران می‌تواند به مشتری اعطا کند که تغییر نداشته و مانند سابق کارگزاری‌ها در قالب  دستورالعمل اعتباری، این اعتبارات را به مشتریان می‌دهند و این دستورالعمل در ماه پیش اصلاحات اندکی در آن صورت گرفت که تغییرات را در ارائه اعتبارات نداشته و طبق ضوابط مانند سابق اعتباراتی را به مشتریان می‌دهد.

  دبیرکل کانون کارگزاران بورس در دومین موضوع اعتبارات به میزان خالص بدهکاری کارگزاران اشاره کرد و افزود: حد اعتباری کارگزاری، میزان خالص بدهکاری کارگزاری به اتاق پایاپای را تعیین می‌کند  که این برای برخی از کارگزاران انگشت شمار کاهش پیدا کردند و در میزان خالص بدهکاری محدودیت‌های ایجاد کرده، اما در مقابل آن در چندین برابر آن کارگزارانی وجود داشته که ضریب آن افزایش پیدا کرده است و در کل بازار حد اعتباری کارگزاران را در نظر بگیرم نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش پیدا کرده است.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها