دیمه نیوز
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان, ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
 •   

  اجرای راهیان نور به عنوان سیاست کلان نظام الزامی است

  جلسه کارگروه ایثار و شهادت مشترک با ستاد راهیان نور شهرستان، با حضور فرماندار فیروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداری، برگزار شد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه کارگروه ایثار و شهادت مشترک با ستاد راهیان نور شهرستان فیروزکوه، به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان و با حضور حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و […]


  جلسه کارگروه ایثار و شهادت مشترک با ستاد راهیان نور شهرستان، با حضور فرماندار فیروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداری، برگزار شد.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه کارگروه ایثار و شهادت مشترک با ستاد راهیان نور شهرستان فیروزکوه، به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان و با حضور حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرهنگ غلامعلی درویش متولی، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، روح الله حسینی، بخشدار مرکزی، جسن زاده، بخشدار ارجمند و مسئولان ذیربط در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در این نشست گفت: فرهنگ دفاع مقدس، ثروت غنی کشور است که انتقال آن بین نسل ها می تواند آینده نظام اسلامی را تضمین کند.

  وی در ادامه تأکید کرد: سند ملی راهیان نور کشور تدوین شده و در این راستا وظایفی در سطح ملی، استانی و شهرستانی برای ادارات مشخص است؛ دشمن به تأثیر اردوهای راهیان نور اشراف دارد و می داند مواجهه دانش آموزان که فطرت پاکی دارند با صحنه های ایثار و شهادت می تواند چه تأثیر شگرفی به دنبال داشته باشد.

  یوسفی جمارانی با اشاره به مشکلاتی که در گذشته برای برخی از اردوهای راهیان نور به وجود آمده بود، بیان داشت: دشمن در تلاش است تا با جوسازی منفی در خصوص مسائل و مشکلاتی که ممکن است در روند این اقدام فرهنگی رخ دهد، این حرکت موثر را کمرنگ سازد.

  این مقام مسئول با بیان اینکه راهیان نور از سیاست های کلان نظام است و اجرای آن الزامیست گفت: آموزش و پرورش که متولی پرورش نسل آینده کشور است، باید توجه داشته باشد تا حضور دانش آموزان به صورت داوطلبانه و با رضایت کتبی والدین همراه باشد و اعزام به صورت منظم و برنامه ریزی شده صورت بگیرد تا تحمیلی در این روند احساس نشود؛ با توجه به حضور دانش آموزان در سال های گذشته، امسال نیز استقبال با شکوهی از این برنامه را پیش بینی می کنیم.

  فرماندار شهرستان فیروزکوه خطاب به روسای ادارات با بیان اینکه تمام نهادهای فرهنگی باید در اجرای هر چه نیکوتر این برنامه به مجموعه بسیج شهرستان کمک کنند، افزود: بخشداری ها، شهرداری ها و ادارات از آغاز هر سال برای بودجه فرهنگی خود برنامه ریزی داشته تا در زمان اجرای برنامه ها، مشارکت لازم را داشته باشند.

  سرهنگ غلامعلی درویش متولی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فیروزکوه، نیز در این جلسه تأکید کرد: نهادهای فرهنگی باید در جهت برنامه ریزی برای تأثیرگذاری بیشتر اردوهای راهیان نور تلاش مستمر داشته باشند تا نتایج این سفر فرهنگی هر چه بیشتر نمایان شود.

  وی هم چنین خاطر نشان کرد: روش اعزام کاروان راهیان نور توسط قطار و اتوبوس در اختیار شهرستان است که پس از بررسی مسائل هر دو وسیله در این مورد تصمیم گیری خواهد شد.

  محمد رضا بنار، مدیر اداره آموزش و پرورش فیروزکوه، نیز در این نشست اذعان داشت: ۱۶۰ دانش آموز در دو مرحله ۸۰ نفری در تاریخ ۱۵ آذر ماه (دختران) و ۶ بهمن ماه (پسران) به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد؛ باید توجه داشت اردوهای راهیان نور یک اقدام فرهنگی ماندگار است و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده تکلیف ماست.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها