دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75245
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
 •   

  از خاطره تلخ مقابل حریف ژاپنی تا جبران نتیجه با برد پرگل

  تیم فوتبال پرسپولیس در حالی دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا را به کاشیما آنتلرز ژاپن واگذار کرد که پیش از این توانسته است شکست سنگین را با بردهای پُرگل در ورزشگاه آزادی جبران کند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تیم فوتبال پرسپولیس روز شنبه (۱۹ آبان ماه) و در دیدار برگشت فینال لیگ […]


  تیم فوتبال پرسپولیس در حالی دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا را به کاشیما آنتلرز ژاپن واگذار کرد که پیش از این توانسته است شکست سنگین را با بردهای پُرگل در ورزشگاه آزادی جبران کند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تیم فوتبال پرسپولیس روز شنبه (۱۹ آبان ماه) و در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا باید برابر کاشیما آنتلرز ژاپن قرار گرفته و برای کسب عنوان قهرمانی، شکست ۲ بر صفر دیدار رفت خود را جبران کند.

  پرسپولیس پیش از این هم سابقه بازی با یک تیم ژاپنی را در فینال آسیایی دارد. سرخپوشان تهران سال ۱۳۷۰ قهرمان رقابت‌های جام برندگان جام آسیا شدند و در سال ۱۳۷۲بار دیگر پای به این رقابت ها گذاشتند.

  پرسپولیسی ها که در آن زمان به دومین قهرمانی خود در جام برندگان جام آسیا امیدوار بودند، با قدرت پای به این بازی ها گذاشتند و توانستند بدون مشکل به فینال برسند. در دیدار فینال شاگردان علی پروین باید برابر نیسان ژاپن قرار می گرفتند.

  پرسپولیسی‌ها در بازی رفت در ژاپن با تک گل حسن شیرمحمدی برابر نیسان به تساوی یک بر یک رسیدند. بازی برگشت قرار بود اویل بهمن ماه در تهران برگزار شود اما برف سنگین تهران موجب شد تا زمان این دیدار تغییر کند.

  AFC زمان دیدار برگشت را ۴ ماه بعد از دیدار رفت و روز ۲۷ فروردین ماه تعیین کرد. در این فاصله کار پرسپولیس در لیگ داخلی پایان یافته بود و بسیاری از بازیکنان از جمع سرخپوشان جدا شده بودند. از سوی دیگر برخی از بازیکنان نیز به دلیل تعطیلی لیگ برای استراحت به مسافرت های داخلی و خارجی رفته و از شرایط تمرین و مسابقه فاصله گرفته بودند.

  شاگردان علی پروین برای دیدار برگشت در فینال جام برندگان جام آسیا تمرینات خود را از روز ۱۵ فروردین یعنی تقریبا ۱۲ روز پیش از مسابقه برابر حریف ژاپنی از سر گرفتند. در این تمرینات تعدادی از بازیکنان هم غایب بودند که بعد از چند روز به تیم اضافه شدند.

  در آن دیدار، نادر باقری دروازه بان پرسپولیس و محمد پنجعلی کاپیتان سرخپوشان بودند و نفرات جدیدی مانند جواد منافی و رضا عقابی هم برای پرسپولیس به میدان رفتند. تیم ژاپنی در دقیقه ۷۲ بازی توانست تک گل این بازی را بزند و قهرمانی را از سرخپوشان بگیرد.

  البته در آن بازی هم پرسپولیس با کمبود بازیکن مواجه شده بود و سه مهره تاثیرگذار خود یعنی مجتبی محرمی، فرشاد پیوس و محمود کلهر را از دست داده بود.

  تیم فوتبال پرسپولیس روز ۱۹ آبان ماه ۹۷ و ۲۵ سال پس از آن ماجرا بار دیگر باید در فینال آسیا اما در قالب جدید «لیگ قهرمانان آسیا» برابر یک تیم ژاپنی دیگر به میدان برود. شاگردان برانکو اما می‌خواهند برخلاف دیدار برابر نیسان نتیجه بگیرند.

  همچنین پرسپولیس سال ۷۵ در مرحله یک هشتم نهایی جام باشگاه های آسیا، در قزاقستان بازی رفت برابر تیم «المیا»ی این کشور قرار گرفت.

  سرخپوشان که در آن مقطع پوست اندازی داشتند و نفراتی مانند افشین پیروانی، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، علی دایی و رضا ترابیان در آن مقطع در اوج خود قرار داشتند. احمدرضا عابدزاده هم سال های ابتدایی حضورش در پرسپولیس را سپری می‌کرد و در اوج خود قرار داشت و همه در آن سال از سرخپوشان به عنوان مدعی قهرمانی یاد می کردند.

  پرسپولیس در شرایطی به قزاقستان رفت که آشپز ایرانی را همراه خود نبرد و تیم با مشکل تغذیه روبرو شد.
  در حالی که سرخپوشان دیدار رفت برابر الیما را به ۳ گل واگذار کردند اما در دیدار برگشت در ورزشگاه آزادی با حمایت ۱۰۰ هزار هوادار پرشور این تیم را با پنج گل شکست دادند تا بازگشتی رویایی را تجربه کنند.

  پرسپولیس در آن مسابقه پنج گل زد تا گام محکمی برای صعود به دور بعدی برداشته باشد. رضا ترابیان، کریم باقری، افشین پیروانی و علی دایی (۲گل) برای پرسپولیس در آن مسابقه گلزنی کردند. همچنین کریم باقری یک پنالتی هم برای پرسپولیس از دست داد.

  بررسی کارنامه سرخپوشان نشان می دهد که آنها سابقه «کام بک» را در آسیا دارند و می توانند در ورزشگاه آزادی حتی برابر کاشیما آنتلرز هم شکست ۲ بر صفر دیدار رفت را جبران کنند. .

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :