دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 74295
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
 •   

  «اورامان»، فصل برداشت انار/تصاویر

  تصاویر فصل برداشت انار در روستاهای ناو نوین، بلبر و ژیوار در را نشان می دهد. «اورامان» در زبان کردی “هورامان” تلفظ می‌شود و از دو کلمه “هور” به معنی اهورا و “مان” هم به معنی خانه است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تصاویر فصل برداشت انار در روستاهای ناو نوین، بلبر و ژیوار […]


  تصاویر فصل برداشت انار در روستاهای ناو نوین، بلبر و ژیوار در را نشان می دهد. «اورامان» در زبان کردی “هورامان” تلفظ می‌شود و از دو کلمه “هور” به معنی اهورا و “مان” هم به معنی خانه است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،تصاویر فصل برداشت انار در روستاهای ناو نوین، بلبر و ژیوار در را نشان می دهد. «اورامان» در زبان کردی “هورامان” تلفظ می‌شود و از دو کلمه “هور” به معنی اهورا و “مان” هم به معنی خانه است و هورامان معنی خانه و سرزمین دارد. خانه های روستای اورامان با استفاده از سنگ و چوب ساخته شده است و مردان سخت کوش روستاهای اورامان با الهام از طبیعت منطقه که برگرفته از کوه‌های سخت و خشن است و با دستان هنرمند خود به این سنگ های بی جان زیبایی بخشیده و با تلاش و سخت کوشی خود باغات سرسبز و زیبای که به صورت پلکانی در اطراف روستا را کاشته اند که یکی از مناطق عمده تولید انار ایران بشمار می آید.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها