دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75409
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
 •   

  خدمت به مردم و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی؛ از رویکردهای برنامه های هفته بسیج

  جلسه شورای اداری فیروزکوه به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، و با حضور اعضای شورای تأمین، مدیران و مسئولان محلی، در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد. در ابتدای این جلسه ادارات شبکه بهداشت و […]


  جلسه شورای اداری فیروزکوه به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، و با حضور اعضای شورای تأمین، مدیران و مسئولان محلی، در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

  در ابتدای این جلسه ادارات شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت شهرستان به ارائه عملکرد ۶ ماهه اول سال جاری و سپس ادارات آبفای شهری و برق به ارائه گزارش در خصوص میزان مصرف آب و برق ادارات و سازمان ها در ۶ ماهه اول سال ۹۷ پرداختند.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، در این جلسه بیان داشت: بنا شده است تا ادارات گزارشی از عملکرد خود را در جلسات شورای اداری ارائه دهند؛ باید در این گزارشات، آمار دقیق و قابل استفاده در جلسات ارائه شود؛ بحران آمار در تصمیم گیری ها کاملاً نمود دارد؛ اگر نظام آمارهای ثبتی به طور کامل در سیستم بروکراسی اداری تبیین شود، در بازه زمانی کوتاه می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت.

  به گفته وی نظام آماری همواره غیر مکانیزه بوده و از این جهت شاهد تناقضات آماری در سطح شهرستانی و استانی هستیم؛ این مقام مسئول هم چنین اظهار داشت: باید به جایگاهی برسیم که هر رویداد را در لحظه ی وقوع ثبت کرده و در مسیری حرکت کنیم که مجموعه را در نظام آمارهای ثبتی هدایت کنیم؛ آمارهای ارائه شده باید شاخص بوده و داده های آماری خام نباشند؛ شاخص ها جهت گیری کلی مجموعه را به خود اختصاص می دهند؛ اگر موارد تفکیک شوند، نوسانات و شرایط را نشان خواهد داد و از این سو می توان روند نزولی و صعودی را در هر زمینه دریافت و در جهت شناسایی علت نقاط ضعف و قوت تلاش کرد.

  فرماندار فیروزکوه هم چنین تصریح کرد: در هنگام ارائه گزارش آماری باید به جایگاه شهرستان در سطح استان و جایگاه استان در سطح کشور در حوزه های متفاوت تسلط داشته باشیم تا در پایان گزارش انتظاراتمان مشخص باشد؛ هم چنین باید با تلاش مستمر و پیگیری درخواست های مردمی، مانع از نارضایتی مردم شد؛ مکاتبات اداری در بازه زمانی معین پاسخ داده شود و بی جواب نماند.

  ‎در ادامه جلسه محمد حیدری منش، جانشین فرمانده سپاه شهرستان فیروزکوه، با اشاره به این که در آستانه فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی هستیم، اظهار داشت: ثمره این حکمت الهی حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس دفع تجاوز نظامی، در خدمت رسانی به مردم، ایثار جهادی و در عرصه بین الملل شکستن هیمنه پوشالی استکبار بوده است.

  حیدری منش هم چنین افزود: صدور روحیه بسیجی در قالب بسیج جهان اسلام امیدی برای مظلومان در سرتاسر جهان است که تبلور آن در جنبش اسلامی شیعیان نیجریه، انصارالله یمن، الحشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان و امثالهم متجلی و خاری در چشم استکبار جهانی است.

  وی با اشاره به اجرای طرح اعتلای بسیج و آثار مفید آن در جامعه در قالب خدمات گروه های جهادی بسیج، احساس امنیت در ورای گشت های محله محور بسیج، کاهش آسیب های اجتماعی، گروه های جهادی دکتر رهنمون بسیج جامعه پزشکی، خدمات خودکفایی طرح همگام با کشاورز و آثار اشتغالزایی صندوق های قرض الحسنه بسیج در شهرستان فیروزکوه، هفته بسیج را فرصتی برای ارائه گزارش به امت اسلامی در سطح شهرستان فیروزکوه دانست.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه با اشاره به عناوین برنامه های هفته بسیج رویکرد اصلی برنامه های این ایام را خدمت به مردم، کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد نشاط با روحیه مسجد محوری در سطح محلات و روستاها اعلام کرد و خبر از برگزاری یادواره ۴٨٢ شهید شهرستان فیروزکوه در ایام هفته بسیج داد.

  در پایان این جلسه، بخشدار مرکزی فیروزکوه، روسای ادارات بهزیستی، پلیس راه و روسای بانک های مهر اقتصاد و کشاورزی معارفه شدند.

  سید روح الله حسینی بخشدار مرکزی شهرستان در این نشست ضمن تشکر از حسن اعتماد فرماندار جهت معرفی وی، اظهار داشت: با همت، تلاش، پشتکار، تدبیر، برنامه ریزی و توجه به درخواست های مردم برآنیم که در راستای پیشرفت شهرستان علی الخصوص در بخش روستاها قدم برداریم و این با وحدت و همدلی تمامی مسئولان و مردم عزیز شهرستان حاصل خواهد شد.

   

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :