پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 74812
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 30 اکتبر, 2018 - 22:56
 •   

  راهپیمایی اربعین نیاز به کار عمیق‌تر رسانه‌ای دارد

  راهپیمایی اربعین نیاز به کار عمیق‌تر رسانه‌ای دارد؛ باید در ارتباط با این حماسه فعالیت تحلیلی و تبیینی انجام شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فکر اربعینی وحرکت خودجوش عاشقان حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در ایام اربعین یک جنگ نرم الهی و الهام گرفته از مکتب حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام است که در اندیشه و دل‌های آزادگان […]


  راهپیمایی اربعین نیاز به کار عمیق‌تر رسانه‌ای دارد؛ باید در ارتباط با این حماسه فعالیت تحلیلی و تبیینی انجام شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فکر اربعینی وحرکت خودجوش عاشقان حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در ایام اربعین یک جنگ نرم الهی و الهام گرفته از مکتب حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام است که در اندیشه و دل‌های آزادگان جهان اثر بخش خواهد بود و شناخت امام حسین علیه‌السلام و مکتب حسینی در کانون توجهات قرار خواهد گرفت، که این همان مفهوم جنگ نرم است.

  جنگ نرم دو قلمرو را هدف قرار می‌دهد، یکی مرکز تعقل انسان‌ها و دیگری مرکز عشق و نفرت انسان، یعنی قلب انسان را هدف قرار می‌دهد.

  امام حسین علیه‌السلام هم عقل را تصرف می‌کند و هم قلب‌ها و دل‌ها را تصرف می‌کند. جنگ نرم دشمن در قبال ما همین است، آقای ژوزف نای گفته بود ما باید عقل و تفکر این‌ها را برگردانیم تا بتوانیم پیروز شویم، وقتی تفکر جوانان ایرانی مورد تصرف ما قرار گرفت و کانون عشق را به نفرتی که ما می‌خواهیم تبدیل کردیم، او دیگر در اختیار ما است، او دیگر به نیابت از ما می‌رود و با سیستم خودش می‌جنگد و آنرا واژگون می‌کند.اما شور، شوق و شعور اربعینی عقل و هوش هر عاشق حسینی را در تصرف خود در آورده است و دشمنی، دشمن را نقش بر آب کرده است.

  امام رحمه‌الله علیه فرمودند «این محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است» و امروز پیش‌بینی حضرت امام رحمه‌الله علیه در حماسه اربعین آشکارتر شده است، قطعاً تصمیم دشمن برزدن محرم و صفر است.

  یکی از سناتورهای آمریکایی می‌گفت که ما دویست سال تلاش کردیم که ملت ایران از پیامبر و امام حسین علیه‌السلام و ائمه علیهم‌السلام دست بکشند، ولی این خمینی آمد و همه نقشه‌های ما را نقش بر آب کرد حالا چرا این را می‌گوید، چون خمینی با محرم و صفر پیروز شد بنابراین تشیع انگلیسی را درست کردند، ۱۷ یا ۱۸ شبکه ماهواره‌ای راه انداختند تا از شکل‌گیری حکومت صالحان جلوگیری کنند که البته نخواهند توانست چراکه این وعده الهی است آنجا که می‌فرماید «ونرید انمن علی الذین استضعفوا فی الارض ونجعلهم ائمه ونجعلهم الوارثین». تجربه ثابت کرده هر چه فشار دشمن برملت عاشورایی ما بیشتر شود، انسنجام و وحدت امت ما محکم‌تر شده و اراده و عزم مردم و مسئولان در پیمودن راه و مکتب امام حسین علیه‌السلام قوی‌تر می‌شوند .البته این همه عزت وشکوه در راهپیمایی اربعین را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمودند «اگر آنجا (مقابل داعش) کسانی فداکاری نمی‌کردند امروز شوکت و هیمنه محبت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام این جور دنیا را فرا نمی‌گرفت». در واقع این حادثه بزرگ دل‌های برادران اهل تسنن و تشیع را به هم نزدیک کرده ونقشه‌های دشمنان را در جهت اختلاف بین این برادران را نقش بر آب کرده است، در همین رابط رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمودند «این راه را دشمنان اسلام و دشمنان اهل‌بیت علیهم‌السلام به خیال خود مسدود کرده بودند. ببینید چه حرکت عظیمی اتّفاق افتاد! وقتی حتّی جسم‌ها در کنار هم قرار می‌گیرد، این‌جور انعکاس پیدا می‌کند. اگر ما با هم باشیم، کشورهای اسلامی، ملت‌های مسلمان، سنی و شیعه و فِرق مختلف تسنّن و تشیع، با یکدیگر دل‌هایشان صاف باشد، نسبت به یکدیگر سوءظن نداشته باشند، سوءنیت نداشته باشند، به یکدیگر اهانت نکنند، ببینید در دنیا چه اتّفاقی خواهد افتاد؛ چه عزّتی با وحدت برای اسلام درست خواهد شد!

  اربعین در حقیقت باز تولید مفاهیم حسینی و بیعت مجدد با آرمان‌های سالار شهیدان حسین بن علی علیه‌السلام است، پیامی که در خیزش ده‌ها میلیونی اربعین به جهان مخابره می‌شود حکومت بر محور ولایت الهی است و نه گفتن به ولایت طاغوتی وشیطانی، تحمل سختی‌ها و مشکلات و خطرات در این مسیر نشان دهنده همت و عزم جدی دوست داران مکتب حسینی بر پیاده‌سازی سبک زندگی نبوی در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی است و بازدارنده از تهاجم همه جانبه غربی‌ها  به‌ویژه در جنگ نرم است.

  بزرگترین تجمع انسانی در قرن ۲۱ پیاده‌روی اربعین حسینی است، با وجود چنین همایش بزرگ و با اهمیتی این خیزش در رسانه‌های غربی انعکاس ندارد چراکه آن‌ها از الگو قرار گرفتن این راهپیمایی در سطح بین‌المللی در هراس هستند.

  آنچه را که سبب شکوه و عظمت حماسه اربعین حسینی  شد، حضور تمام اقشار مردم در آن است؛ یک فرد تحصیل کرده و یک فرد بی‌سواد در کنار هم در این راهپیمایی حضور دارند.

  سکوت خبری رسانه‌های غربی در پوشش راهپیمایی عظیم چند میلیونی اربعین، مهر تاییدی بر شکست غرب و متحدانش در ایجاد موج اسلام هراسی و اثبات توانایی محور مقاومت در ایستادگی در برابر نقشه‌های شیطانی غرب برای تجزیه و اختلافات مذهبی بوده است.

  راهپیمایی اربعین نیاز به کار عمیق‌تر رسانه‌ای دارد؛ باید در رابطه با این حماسه فعالیت تحلیلی و تبیینی انجام شود.

  به قلم: حجت‌السلام حسین عبدالله‌پور

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز