دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76231
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان, ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
 •   

  شهرستان فیروزکوه جزو برترین شهرستان های استان تهران در امر وقف است

  به مناسبت هفته وقف نشست خبری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه با فعالین رسانه شهرستان فیروزکوه برگزار شد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عطاالله اسفندیار، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه، به مناسبت هفته وقف نشست خبری با فعالین رسانه شهرستان فیروزکوه برگزار کرد. حجت الاسلام والمسلمین عطاالله اسفندیار، سرپرست […]


  به مناسبت هفته وقف نشست خبری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه با فعالین رسانه شهرستان فیروزکوه برگزار شد.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عطاالله اسفندیار، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه، به مناسبت هفته وقف نشست خبری با فعالین رسانه شهرستان فیروزکوه برگزار کرد.

  حجت الاسلام والمسلمین عطاالله اسفندیار، سرپرست اداره اوقاف و‌ امور خیریه به مناسبت هفته وقف در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان فیروزکوه گفت: هنوز افکار عمومی در شهرستان از مسائل این اداره بی خبر هستند؛ یکی از دغدغه های ما همین است که چرا این میزان بی خبری نسبت به اوقاف و امور خیریه وجود دارد؛ شهرستان فیروزکوه جزو برترین شهرستان های استان تهران در موقوفات است؛ اگر موقوفات مجهول را بتوانیم رصد کنیم و ثبت سامانه ای شود و کد قانونی برای این موقوفات صادر شود، ۴-۳ برابر آن چه در حال حاضر موجود است، برآورد خواهد شد؛ برتر بودن شهرستان نشانه علاقه مندی مردم شهرستان به مسئله وقف است؛ کمتر روستایی در شهرستان وجود دارد که هیچ موقوفاتی نداشته باشند.

  وی در این جلسه به توضیح عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه در طی یک سال پرداخت و تاکید کرد: اداره اوقاف بحث تربیت قرآنی را پیگیری می کند و حافظین قرآنی در شهرستان تربیت می شوند هر چند هنوز قابلیت رقابتی وجود ندارد.

  عطاالله اسفندیار در خصوص بنای سرویس بهداشتی اذعان داشت: یکی از پاشنه آشیل اداره بحث سرویس بهداشتی است؛ به دلیل مشکلاتی که ایجاد شد بحث تغییر کاربری به صورت تجاری و اداری این بنا مطرح است که تحت نظر اداره اوقاف استان قرار می گیرد و اجاره آن به آستان مقدس باز خواهد گشت؛ هم چنین موقوفه تنگه واشی در مرحله اخذ مجوز از اداره محیط زیست است.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه در پایان جلسه تاکید کرد: خروجی اداره اوقاف با توجه به اقتصادی بودن این اداره، فرهنگی است؛ این اداره اداره ای مردمی است؛ سازمانی است که در تمام مراحل با مردم سروکار دارد؛ اعتقاد داریم ترویج فرهنگ وقف خود نوعی وقف است؛ قطعا مشاهده نتایج امور خیریه و وقف انگیزه ای برای ترویج فرهنگ وقف است هر چند روند افزایشی امر وقف را در شهرستان شاهد هستیم.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها