دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75390
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
 •   

  ضرورت محافظت اقتصاد کشور از تکانه‌های اقتصاد جهانی/ از طرح حذف دلار از مبادلات بین‌المللی حمایت می‌کنیم

  نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع حذف دلار از ماه‌ها قبل مطرح است و یکی از راهکارهایی است که اقتصاد کشور در برابر تکانش‌های اقتصادی بین‌المللی محافظت شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی امروز اظهار کرد: موضوع حذف […]


  نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع حذف دلار از ماه‌ها قبل مطرح است و یکی از راهکارهایی است که اقتصاد کشور در برابر تکانش‌های اقتصادی بین‌المللی محافظت شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی امروز اظهار کرد: موضوع حذف دلار از ماه‌ها قبل مطرح است و یکی از راهکارهایی است که اقتصاد کشور در برابر تکانش‌های اقتصادی بین‌المللی محافظت شود.
  وی با اشاره به لزوم توجه به پول ملی و حذف دلار از چرخه اقتصادی، گفت: در طرح حذف دلار موارد متعددی باید به عنوان زیرساخت این موضوع درنظر گرفته شود و ملاحظات اقتصادی بسیار زیادی دارد.
  نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متخصصان مسائل اقتصادی در مجلس شورای اسلامی پیشنهاداتی دارند و با دولت هماهنگ می‌کنند که به تدریج وابستگی اقتصادی کشور به دلار کاهش پیدا کند.
  فلاحتی با بیان این‌که پیشنهادات زیادی مطرح است که یکی از آن‌ها پیمان‌های دوجانبه یا چندجانبه اقتصادی است، گفت: برای مثال شرکای تجاری ایران مانند روسیه، چین و امثال این کشورها یک مبادله پولی مشخص بدون دلار انجام دهند و در شیوه و روش‌ها غیر از دلار یک ارز غالب ایجاد شود.
  وی تصریح کرد: شیوه‌های دیگر عدم وابستگی به دلار نیز مطرح می‌شود که چگونه ریال را تابعی از دلار نگیریم و اگر چنان‌چه نرخ دلار افزایش پیدا کند، ریال کاهش پیدا نکند.
  نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که تلاش مجلس بر این موضوع بوده و امری حساس و قابل توجه است، افزود: باید شیوه‌ها به درستی اجرا شود و در حال حاضر کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس در این خصوص بسیار فعال هستند و پیشنهادات خوبی دارند.
  فلاحتی عنوان کرد: طرح حذف دلار ضرورت در اقتصاد کشور است و از آن حمایت می‌کنیم اما چگونگی کار قابل تأمل است که در حال کار است.
  وی با اشاره به این‌که این طرح کشور را از تکانش‌های تحریم و اقتصاد جهانی رها می‌کند، خاطرنشان کرد: امنیت اقتصادی به عنوان امنیت و منافع ملی تلقی می‌شود و نمی‌توان از آن غفلت کرد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • تقویم اخبار

  آبان ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      بهمن »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031