دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
 •   

  فرهنگ سازی در حوزه وقف نیازمند اطلاع رسانی و شفاف سازی خدمات اداره اوقاف است

  فرماندار فیروزکوه گفت: در راستای فرهنگ سازی امر مهم و پسندیده وقف از خرد جمعی و مشارکت مردم استفاده کنید و انتقادات و پیشنهادات شهروندان را جویا شوید. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، به همراه حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری به مناسبت گرامیداشت هفته وقف با […]


  فرماندار فیروزکوه گفت: در راستای فرهنگ سازی امر مهم و پسندیده وقف از خرد جمعی و مشارکت مردم استفاده کنید و انتقادات و پیشنهادات شهروندان را جویا شوید.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، به همراه حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری به مناسبت گرامیداشت هفته وقف با عطاالله اسفندیار، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه و کارکنان این اداره در فیروزکوه دیدار کرد.

  یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، در این دیدار ضمن تبریک هفته وقف و ایام ربیع الاول اظهار داشت: باید در راستای فراگیری و همگانی شدن فرهنگ وقف تلاش کرد و مفهوم وقف از وقف صرفاً اموال و املاک خارج شود؛ با شناخت مفاهیم گسترده وقف، تمام افراد می توانند در این امر نیکو مشارکت داشته باشند و علاوه بر بخشش مالی از طریق وقف های معنوی نیز به افراد و جامعه خدمت کنند.

  این مقام مسئول بیان داشت: افزایش وقف های انجام شده در سال جاری تاکنون نسبت به زمان مشابه در سال های قبل نشان از رشد استقبال مردم در این زمینه دارد ولی با فرهنگ سازی بیشتر می توان این مقدار را نیز افزایش داد؛ فر هنگ سازی در حوزه وقف نیازمند اطلاع رسانی و شفاف سازی خدمات این اداره برای مردم و همچنین تلاش مبلغان دینی است؛ امروزه دشمن در تلاش است تا افراد را از انجام اعمال حسنه، وقف و اموری از این قبیل منصرف کند اما اطلاع رسانی و شناخت جامعه می تواند توطئه های دشمن را خنثی کند.

  یوسفی جمارانی خطاب به سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه، توصیه کرد: در راستای فرهنگ سازی امر مهم و پسندیده وقف از خرد جمعی و مشارکت مردم استفاده کنید و انتقادات و پیشنهادات شهروندان را جویا شوید.

  در ادامه این نشست عطاءالله اسفندیار، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه، اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه در گذشته در راستای اعلام اقدامات و خدمات خود قدمی بر نداشته اما امروزه با مطالبه گری مردم این سازمان هم به سمت شفاف سازی و اطلاع رسانی اقدامات و خدمات، گام نهاده است؛ با توجه به استقبال مردم در وقف اموال خود، مبین شده است که اعلام خدمات می تواند ما را از تبلیغات هم بی نیاز کند.

  این مقام مسئول خبر داد: در سال ۹۷ تاکنون ۵ وقف جدید ثبت سامانه شده است که عمدتاً باغات و اراضی کشاورزی بوده اند؛ این آمار نسبت سال های گذشته در فیروزکوه، افزایش چشمگیری داشته است.

  اسفندیار در ادامه از بازسازی بقاع متبرکه شبیر و شبر (ع) شهر فیروزکوه نیز خبر داد و گفت: این پروژه و پروژه مسقف نمودن محوطه امامزاده اسماعیل (ع) جزو پروژه های شاخص استان تهران به شمار می آیند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :