دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75279
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
 •   

  مهرنوش دختری از عشایر لر/تصاویر

  مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی غربی در استان لرستان زندگی می کند و عاشقانه درس خواندن را دوست دارد ،اما به دلایل مختلف مانند جاده های صعب العبور و کمبود معلم از درس خواندن عقب می ماند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز  ؛ مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی […]


  مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی غربی در استان لرستان زندگی می کند و عاشقانه درس خواندن را دوست دارد ،اما به دلایل مختلف مانند جاده های صعب العبور و کمبود معلم از درس خواندن عقب می ماند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز  ؛ مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی غربی در استان لرستان زندگی می کند و عاشقانه درس خواندن را دوست دارد ،اما به دلایل مختلف مانند جاده های صعب العبور و کمبود معلم از درس خواندن عقب می ماند.

  هربار که با پروانه مادرمهرنوش از درس خواندنِ مهرنوش صحبت میکردم، دخترک چشمانش گرد میشد، دست از کار می کشید و فقط به لب های مادر زل میزدتا یک جواب مثبت بشنود. لابلای همه بازیگوشی ها، هیاهو و شیطنت های کودکیِ مهرنوش، دختری دیدم که از پیچ و تاب زندگی درسهای زیادی گرفته بود. از سختی ها گله ای نداشت وزندگی می کرد.

  مهرنوش پر از شور و هیجان، میدوید، کاه هاراجابجامیکرد. در کنارش گاهی میخواند، گاهی میرقصید، گاهی شیطنت میکرد تابرادر یک ساله اش را بخنداند.

  مهرنوش کودکیش را میکرد ، بدون هیچ عروسکی، بدون بازی کردن با همکلاسی هایش. با همان جثه کوچک و دستان ظریف، هیزم می آورد،خانه را جارو میزد، آتش روشن میکرد،چای برای مهمانان دم میکرد.

  مهرنوش قرار هست که فقط امسال به مدرسه برود و درس بخواند. همه آرزوهای درس خواندن مهرنوش در کلاس پنجم به اتمام میرسد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها