دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 75283
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
 •   

  همکاران آمریکا هم به دنبال دور زدن یانکی ها هستند/ متحدان آمریکا گوش به فرمان ترامپ نیستند/ تحریم نفتی ایران گریبانگیر آمریکا و اروپا خواهد بود/ قطعاً در هر بخشی قادریم به خودکفایی برسیم

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به طرح مقابله با کشورهای همکار آمریکا گفت: مجلس و دولت بر اساس تصمیمی که مجلس گرفت و کمیته سه جانبه و مشترکی که بین مجلس، دولت و قوه قضاییه تشکیل شد، از همین طریق مجلس همواره در صدد این است که نیازمندی ها، قوانین […]


  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به طرح مقابله با کشورهای همکار آمریکا گفت: مجلس و دولت بر اساس تصمیمی که مجلس گرفت و کمیته سه جانبه و مشترکی که بین مجلس، دولت و قوه قضاییه تشکیل شد، از همین طریق مجلس همواره در صدد این است که نیازمندی ها، قوانین و مقرراتی را وضع کند تا بواسطه آن دولت بتواند اقدامات لازم را تسریع کند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،ابوالفضل حسن بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به طرح مقابله با کشورهای همکار آمریکا در حوزه برجام اشاره کرد و اظهار داشت: کشورهای همکار با آمریکا هم بر حسب نیازشان و بر حسب ارتباطاتی که با آمریکا دارند، همواره به دنبال دور زدن تعهداتشان نسبت به آمریکایی ها هستند و از طرفی هم جهت تامین نیازهایشان مجبورند به صحبت های ترامپ و آمریکا گوش نسپارند و نسبت به تامین منافع ملی و نیازمندی های کشورشان اقدام کنند که تا کنون هم اینگونه بوده است.

  وی تصریح کرد: ما شاهد هستیم که ایالت متحده آمریکا هم جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده و هم کوبا و روسیه را، ولی همپیمانان آمریکا به دنبال منافع ملی خودشان هستند و خیلی هم گوش به فرمان ترامپ نیستند و راه های گوناگونی برای دور زدن تحریم هایی که آمریکا اعلام کرده دارند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که “مجلس چه اقداماتی در این رابطه انجام خواهد داد؟” گفت: مجلس و دولت بر اساس تصمیمی که مجلس گرفت و کمیته سه جانبه و مشترکی که بین مجلس، دولت و قوه قضاییه تشکیل شد، از همین طریق مجلس همواره در صدد این است که نیازمندی ها، قوانین و مقرراتی را وضع کند تا بواسطه آن دولت بتواند اقدامات لازم را تسریع کند.

  حسن بیگی خاطر نشان کرد: مجلس بیش تر به دنبال این است که با توجه به کمیته ای که تشکیل شده است، در هرجایی که نیاز بود یا به صورت لایحه یا به صورت طرح موضوعات مربوطه به دور زدن تحریم ها را به مجلس اعلام کند و مجلس جهت رفع تنگناها و همچنین روان کردن اقدامات دولت مصوبات و قانون های لازم را تصویب کند.

  وی به جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی با رئیس کمیسیون امنیت دومای روسیه اشاره کرد و گفت: رئیس دومای روسیه جمله بسیار ظریف و خوبی را با مضمون «ما زمانی که از ناحیه آمریکایی ها تحریم شدیم با یک برنامه ریزی مدون در بخش کشاورزی به جایگاه بسیار مطلوب و خوبی رسیدیم» مطرح کرد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادامه صحبت های رئیس دومای روسیه تصریح کرد: کشاورزان و تولیدگنندگان روسیه همواره به دولت این کشور توصیه می کنند که اگر تحریم آمریکا نسبت به مواد غذایی روسیه تمدید شود، کاری خواهیم کرد که روزی صادر کننده شویم و دستمان از زیر ساتور تولیدکنندگان آمریکا خارج خواهد شد.

  ابوالفضل حسن بیگی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران نیز هر چه از آغاز پیروزی انقلاب تحریم بودیم در بخش های گوناگون به خودکفایی رسیدیم و تولیدمان به حد معجزه آسایی رشد کرد، از جمله صنایع موشکی، دفاعی و پتروشیمی و بخش هایی از صنایعی که در گذشته محتاج آمریکایی ها بودیم که بعد از پیروزی انقلاب آمریکایی ها ما را تحریم صد در صد کردند.

  وی افزود: در هز زمینه که تحریم قوی تر و سخت تر بود، نیروها و دانشمندان و نخبگان ما امیدوارتر عمل کردند و خوشبختانه امروز به حد مطلوبی از خودکفایی رسیده ایم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اشاره کرد: قطعاً ما در هر بخشی قادریم به خودکفایی مطلوبی برسیم و حتی جهت صادرات هم می توانیم به جایگاه برجسته و خوبی در سطح منطقه برسیم.

  تحریم نفتی ایران توسط ترامپ، گریبانگیر آمریکا و اروپا خواهد بود

  حسن بیگی با اشاره به این موضوع که “آمریکایی ها نمی توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند” اظهار داشت: تا کنون طی چهار ماه گذشته هر آنچه که ترامپ گفته است، همه نقشه ها و برنامه های ترامپ نقش بر آب شده است، لذا امروز همه همپیمانان آمریکایی ها به ترامپ گوشزد کرده اند که اگر شما در بخش نفت ایران را به تحریم سخت دچار کنید، اقتصاد جهانی مختل خواهد شد و بحران اقتصادی در اولین مرحله گریبان گیر خود آمریکا و سپس اروپا و بعد هم کشورهای هم پیمان آمریکا خواهد بود.

  وی خاطر نشان کرد: در این رابطه امیدواریم تا جمهوری اسلامی ایران در بخش های گوناگون از قبال تحریم خود اتکا شود و از طریق جوانان و نخبگان و همچنین دانشمندانمان به جایگاهی برسیم که بعنوان یک ابرقدرت مطرح باشیم.

  حسن بیگی در پایان به سخنان روز شنبه گذشته مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر کبیر انقلاب نکات و تذکرات حکیمانه ای را مطرح کردند که در همین راستا بود؛ خوشبختانه شاهدیم که به فضل پروردگار جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف و در سطوح بین المللی جزء بازیگران اصلی است و ان شا الله با تکمیل این چرخه و تکمیل این تولیدات و نیازمندی ها، جمهوری اسلامی ایران به جایگاه مطلوبی که درخور شئونات مردم و انقلاب اسلامی باشد، خواهد رسید.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :