دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77035
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
 •   

  اخراج خبرنگار شبکه «سی‌ان‌ان» به دلیل حمایت از فلسطین+عکس

  خبرنگار و تحلیلگر شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به دلیل اتخاذ مواضع ضد صهیونیستی و در راستای حمایت از فلسطینیان از کار رسانه‌ای در این شبکه خبری که مدعی آزادی بیان است، اخراج شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«مارک لامون» خبرنگار و تحلیگر شبکه «سی‌ان‌‎ان» که در یک گفت‌وگوی تحلیلی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی به دلیل […]


  خبرنگار و تحلیلگر شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به دلیل اتخاذ مواضع ضد صهیونیستی و در راستای حمایت از فلسطینیان از کار رسانه‌ای در این شبکه خبری که مدعی آزادی بیان است، اخراج شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،«مارک لامون» خبرنگار و تحلیگر شبکه «سی‌ان‌‎ان» که در یک گفت‌وگوی تحلیلی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایات آن در حق فلسطینیان شده بود، از کار خبری در این شبکه آمریکایی اخراج شد.

  بر اساس این گزارش، «مارک لامون» در جمع حاضران در این گفت‌وگو خواستار نابودی رژیم صهیونیستی شد و گفت: «آنچه که اسرائیل درباره جنگ آزادسازی می‌گوید، همان روز نکبت ملت فلسطین است که در آن اسرائیل بیش از میلیون فلسطینی را آواره کرد و به قتل رساند.»
  بنابر گزارش فارس، تحلیلگر سی‌ان‌ان در حالی که این اظهارات ضد صهیونیستی را با صدای بلند عنوان می‌کرد، مورد تشویق حاضران قرار گرفت و پس از آن بود که دستور توقف فعالیت رسانه‌ای او در این شبکه خبری صادر شد.
  به گزارش فلسطین الیوم، لامون در جمع حاضران حتی شعار «فلسین از نهر تا بحر» سر داد و گفت: اسرائیل امروز عبور و مرور ساکنان غزه و کرانه باختری را محدود کرده است؛ فقط به جرم اینکه آنها یهودی نیستند.
  خبرنگار این شبکه آمریکایی در حالی به دلیل حمایت از فلسطین اخراج می‌شود که غرب همواره مدعی آزادی بیان به عنوان اصل اساسی دموکراسی است.

  مارک که استاد دانشگاه تمپل (Temple ) شهر فیلادلفیاست، این اظهارات را در مراسمی که به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در سازمان ملل متحد برگزار شده بود، بیان کرد. تحلیلگر سی.ان.ان در سخنان خود “آزادی فلسطین از رودخانه تا دریا” را خواستار شد، عبارتی که برخی آن را به حماس، ربط می دهند .

  این تحلیلگر سی ان ان نوشت:”من از آزادی فلسطین حمایت می کنم.من از اینکه مردم فلسطین خود سرنوشت خود را تعیین کنند، حمایت می کنم.من از سیاست و اقدامات اسرائیل عمیقاً انتقاد می کنم”.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها