دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77946
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
 •   

  لزوم بهره گیری از ظرفیت جوانان فعال برای دستیابی به اهداف هفته فرهنگی

  جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه با موضوع برنامه ریزی هفته فرهنگی و مشارکت جوانان، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه با حضور  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، کاظم شادمهر، ریاست اداره ورزش و جوانان و دبیران کارگروه ها و اعضای […]


  جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه با موضوع برنامه ریزی هفته فرهنگی و مشارکت جوانان، برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه با حضور  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، حمزه امرایی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، کاظم شادمهر، ریاست اداره ورزش و جوانان و دبیران کارگروه ها و اعضای شورای مشورتی جوانان شهرستان در سالن اجتماعات شهدای فیروزکوه فرمانداری با محوریت برنامه ریزی هفته فرهنگی و مشارکت جوانان و اعضای شورای مشورتی در اجرای برنامه ها، عصر شنبه ۲۴ آذر ماه، برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان، در این جلسه اظهار داشت: فرهنگ تمام جوانب هویت ساز یک منطقه و یا اقلیم را در بر می گیرد و در این هفته تنها ادارات فرهنگی متولی نیستند و در حوزه های مختلف که در سطح شهرستان به نوعی هویت ساز هستند، در برگزاری برنامه های این هفته نقش دارند.

  وی تصریح کرد: هفته فرهنگی فرصتی است تا شاخص های هویت ساز هر شهرستان به منصه ظهور گذاشته شود و به توانمندی های بومی و منطقه ای، تاریخی و اقلیمی، ابنیه تاریخی و گردشگری و ظرفیت های هنری و … پرداخته شود، چرا که هدف برگزاری هفته فرهنگی شناساندن شهرستان های استان تهران در زمینه های مختلف است؛ شهرستان فیروزکوه به عنوان یکی از مناطق سردسیر مطرح است و علت زمان انتخاب شده برای اجرای هفته فرهنگی فیروزکوه در فصل پایانی سال، بروز هر چه بهتر ویژگی های این شهرستان است.

  فرماندار شهرستان با اشاره به نقش موثر جوانان و اعضای شورای مشورتی شهرستان در اطلاع رسانی و اجرای برنامه ها گفت: تمرکز زدایی، افزایش مشارکت مدنی، افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده، تحکیم شاخص های فرهنگی و شناسایی ظرفیت ها به عنوان اهداف پیش بینی شده برای این هفته است که ارائه ایده ها و برنامه های خلاقانه توسط کارگروه ها و جوانان می تواند، دستیابی به این اهداف را تسهیل نماید.

  وی هم چنین تأکید کرد: کیفیت اجرای برنامه های هفته مذکور می تواند در راستای توسعه شهرستان تأثیرگذار باشد چرا که توجه مسئولان در سطوح مختلف و رسانه ها در هفته فرهنگی به شهرستان برگزار کننده، قابل تأمل و توجه است.

  یوسفی جمارانی با تأکید بر برگزاری هفته فرهنگی از ۱ الی ۷ دی ماه در شهرستان، افزود: نمود پیدا کردن جنبه‌های فرهنگی و بیان و تثبیت هویت فرهنگی شهرستان مهم ترین دستاورد برگزاری هفته فرهنگی است و با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های جوانان فعال، بخش خصوصی، سازمان های مردم نهاد و ادارات در این زمینه می توان اقدامات مناسبی را انجام داد.

  در این جلسه هر یک از جوانان و دبیران کارگروه های شورای مشورتی به ارائه برنامه ها و ایده های خود در خصوص هفته فرهنگی شهرستان پرداختند و پس از بحث و بررسی مواردی جهت اجرا مصوب شد.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :