دیمه نیوز
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76545
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
 •   

  بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) تا پایان سال جاری از ۴ تخت به ۷ تخت ارتقا خواهد داشت

  نشست هم اندیشی و بررسی ارائه خدمات بهینه به بیماران دیالیزی شهرستان روز گذشته، در محل بیمارستان امام خمینی (ره)، برگزار شد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نشست هم اندیشی و بررسی ارائه خدمات بهینه به بیماران دیالیزی شهرستان با حضور قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار […]


  نشست هم اندیشی و بررسی ارائه خدمات بهینه به بیماران دیالیزی شهرستان روز گذشته، در محل بیمارستان امام خمینی (ره)، برگزار شد.


   


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نشست هم اندیشی و بررسی ارائه خدمات بهینه به بیماران دیالیزی شهرستان با حضور قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، مهدی شادنوش، رئیس مرکز پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، داریوش آرمان، مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، علیرضا خباززاده، رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی روز گذشته، در محل بیمارستان امام خمینی (ره)، برگزار شد.

  غفاری، مدیر بیمارستان امام خمینی (ره)، در این باره گفت: با توجه به آب و هوای پاک منطقه وجود پتانسیل ایجاد مرکز پیوند شرق استان تهران در بیمارستان فیروزکوه مطرح گردید؛ پس از عیادت از بیماران دیالیزی و بازدید از بخش دیالیز در حال احداث، تامین هزینه تهیه سیستم RO بخش جدید، مورد پذیرش مدیر عامل انجمن قرار گرفت؛ در ادامه کلنگ احداث درمانگاه جامع بیماری های خاص در زمین اهدایی حاج میرحسین حسینی، خیر فیروزکوهی، به زمین زده شد و دفتر انجمن فیروزکوه افتتاح گردید.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه در این نشست، گفت: بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) تا پایان سال جاری از ۴ تخت به ۷ تخت ارتقا خواهد داشت تا نیازهای یک دهه آینده ی شهرستان را نیز پاسخگو باشد؛ با توجه به محدودیت های منابع و امکانات، تصمیم گیری در خصوص اقدامات در تمام زمینه ها باید با بررسی دقیق نیاز های شهرستان و هماهنگی صورت بگیرد تا طرح ها و پروژه ها در راستای تأمین این نیازها برآیند و از تمرکز امکانات در محیط جلوگیری شود.

  وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، بهداشت و درمان، اقدامات مثبتی داشته است اما هیچ یک از آنها بدون حضور و حمایت مردم و خیرین تکمیل نمی شود؛ تمام قوانین در اجرای پروژه ها باید رعایت شده و مجوزات لازم اخذ شود تا در اواسط کار با مشکلاتی که منجر به توقف پروژه ها می شوند، مواجه نشویم.

  نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمینه اجرای پروژه ها در هر شهرستان ابتدا باید نیاز سنجی جامعی انجام شود تا با برنامه ریزی طرح به سرانجام رسیده و منجر به بهبود خدمات رسانی به شهروندان شود؛ باید توجه داشته باشیم تا در زمان احداث بنا وظایف بخش دولتی و خصوصی روشن باشد و برای اداره ی امور و تأمین پرسنل درمانگاه و یا هر پروژه مطرح شده برنامه ریزی صورت گیرد تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

  همچنین رئیس مرکز پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه با دارا بودن ۴ تخت در بخش دیالیز و پذیرش جمعیت ۱۲ نفره بیماران دیالیزی این شهرستان از شرایط بسیار خوبی نسبت به شهرستان های دیگر، بهره مند است؛ کشور در حوزه سلامت پیشرفت چشمگیری داشته و شرایط در این زمینه با ۵ سال گذشته بسیار متفاوت است؛ باید در راستای ترویج فرهنگ اهدای عضو در جامعه تلاش بسیاری داشته باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران با ۲۰۰ شعبه در سطح کشور، تشکیلاتی غیردولتی و موفق است که انتظار می رود با اقدامات و آموزش های پیشگیرانه این مجموعه روز به روز شاهد کاهش بیماران دیالیزی باشیم.

  علیرضا خباززاده، رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران نیز در ادامه این نشست گفت: با توجه به کیفیت فضا و آب و هوای مناسب، شهرستان فیروزکوه این ظرفیت را دارد تا به عنوان مرکز پیوند اعضای شرق استان تهران تجهیز و معرفی گردد؛ هدف اصلی این انجمن، آشنایی مردم با بیماران دیالیزی و پیشگیری از بروز بیماری های کلیوی و دیابت است؛ ما تلاش می کنیم تا کمک های مردمی را به سمت درمان و دیالیز بیماران هدایت کنیم؛ در آینده ای نزدیک طی توافق نامه ای با آموزش و پرورش بنا داریم تا شناخت بیماری ها و پیشگیری از بروز آنها در تمام رشته های تحصیلی تدریس شود.

  وی در ادامه اشاره داشت: مهم ترین هدف انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران در سال جاری، اجرای طرح غربالگری جهت شناسایی افرادی که دارای مشکل کلیوی و یا مستعد ابتلا به نارسایی کلیوی هستند، است.

  قابل ذکر است در این جلسه هم چنین علی اکبر حسینی به عنوان سرپرست انجمن حمایت از بیماران کلیوی در شهرستان فیروزکوه معرفی شد.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها