دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76765
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
 •   

  مهم ترین راه کنترل بالاترین علت مرگ و میر در شهرستان فیروزکوه چیست؟

  سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه گفت: بیشترین علت مرگ در بیماران قلبی و عروقی فشار خون بوده به طوری که ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسالان کشور به آن مبتلا هستند؛ قطعا مهم ترین راه کنترل این دسته بیماری ها اصلاح شیوه ی سبک زندگی و آموزش به عموم مردم جامعه است.   مجتبی بندد کرمانی، سرپرست […]


  سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه گفت: بیشترین علت مرگ در بیماران قلبی و عروقی فشار خون بوده به طوری که ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسالان کشور به آن مبتلا هستند؛ قطعا مهم ترین راه کنترل این دسته بیماری ها اصلاح شیوه ی سبک زندگی و آموزش به عموم مردم جامعه است.


   

  مجتبی بندد کرمانی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه، در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص برگزاری همایش سبک زندگی سالم در این شهرستان گفت: در جهان درصد عمده مرگ و میر و ناخوشی ها و ناتوانی ها بیماری های غیرواگیر بوده و در ایران نیز ۷۶ درصد از مرگ های کشور منتسب به چهار بیماری غیر واگیر است که به تفکیک شامل ۴۶ درصد بیماری قلبی و عروقی، ۱۳ درصد سرطان ها، ۴ درصد بیماری های مزمن تنفسی و آسم و ۲ درصد دیابت است؛ بیشترین علت مرگ در بیماران قلبی و عروقی فشار خون بوده به طوری که ۲۷ درصد از جمعیت بزرگسالان کشور به آن مبتلا هستند.

  وی در خصوص راه پیشگیری و کنترل این دسته بیماری ها تاکید کرد: قطعا مهم ترین راه کنترل این دسته بیماری ها اصلاح شیوه ی سبک زندگی و آموزش به عموم مردم جامعه است.

  سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه با اشاره به این که بالاترین علت مرگ و میر در شهرستان فیروزکوه نیز بیماری های قلبی و عروقی است، تصریح کرد: میزان بروز بیماری های فشار خون و دیابت چشم گیر بوده ضمن این که بروز چاقی نیز ۲۳ درصد است.

  مجتبی بنداد کرمانی در خصوص هدف برگزاری همایش سبک زندگی سالم اذعان داشت: شبکه بهداشت و درمان قصد دارد همایش سبک زندگی سالم را برای عموم مردم با دعوت از اساتید برجسته در روز چهارشنبه مورخ ۷ آذر ماه سال جاری در سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد برگزار نماید که هدف از این همایش بالا بردن سطح اطلاعات جامعه در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های قلبی – عروقی و دیابت و حساس سازی عموم در برنامه خودمراقبتی و شیوه ی زندگی سالم است.

  وی با ذکر محورهای اصلی و تخصصی این همایش خاطر نشان کرد: این همایش در راستای فعالیت های مجمع سلامت شهرستان فیروزکوه با ریاست فرمانداری و به دبیری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با مشارکت دانشگاه آزاد واحد فیروزکوه برگزار می شود که محورهای آن نقش شیوه زندگی سالم در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های فشار خون و دیابت، نقش طب سنتی در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های فشار خون و دیابت، بررسی عوامل موثر بر سلامت روان جامعه و افزایش مهارت های زندگی است.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها