دیمه نیوز
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76592
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
 •   

  جامعه ما با دین و مکتب پیامبر (ص) چقدر فاصله دارد؟

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سپاه تنها ارگان، نهاد و ملتی است که حوزه خاصی را نمی‌شناسد؛ هر جایی در مملکت اسلامی نیاز به حضور بسیجیان داشته باشد، در آنجا حضور خواهند داشت.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سپاه تنها ارگان، نهاد و ملتی است که حوزه خاصی را نمی‌شناسد؛ هر جایی در مملکت اسلامی نیاز به حضور بسیجیان داشته باشد، در آنجا حضور خواهند داشت.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: تقوا جامع فضیلت‌ها است؛ انسان باتقوا انسانی است که از پلشتی‌ها دوری می کند و اطراف منکرات نمی‌رود حتی شبهات را از خود دور می‌کند.

  وی در ادامه با اشاره به سیره پیامبر اسلام (ص) اذعان داشت: سیره پیامبر (ص) در برخورد با عموم مردم از باب اخلاق بود؛ اگر در جامعه اخلاق و دین حاکم باشد جامعه‌ای مطلوب خواهد بود؛ مدینه فاضله جامعه ای است که اخلاق مدار باشد و این جامعه امام زمانی است؛ باید توجه کنیم فاصله ما با دین و مکتب پیامبر (ص) چقدر است؛ آیا در آنچه پیامبر (ص) فرمود را اهتمام می ورزیم؟!

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: صلاح و سزاور است در گفتار علوی باشیم و در کردار این چنین نباشد؟! ملت اسلام متاسفانه غالبا این روش و منش را دارند؛ همین باعث می شود بسیاری از جوانان ما بر اساس شبهاتی که دشمنان در فضای مجازی نشر می‌دهند سر جنگ با خدا و اسلام و پیامبر (ص) اسلام دارند؛ ما طبق سیره پیامبر (ص) تا جایی می توانیم کوتاه بیاییم که به خطوط قرمز ما تعرض نداشته باشند؛ مردم تابع دین و اخلاق هستند.

  وی با اشاره به هفته وحدت اذعان داشت: امام صادق (ع) اندیشه‌ها را در کنار هم قرار داد؛ اگر امام حسین (ع) در کربلا با خون خود اسلام را احیا کردند، با فاصله گرفتن مجدد مردم از دین، امام صادق(ع) مردم را به دین بازگردانند و این افتخار است که جعفری مذهب هستیم.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های دوم تصریح کرد: سپاه تنها ارگان، نهاد و ملتی است که حوزه خاصی را نمی‌شناسد؛ هر جایی در مملکت اسلامی نیاز به حضور بسیجیان داشته باشد، در آنجا حضور خواهند داشت؛ کسی که برخوردار از اخلاص باشد هر جا نیاز به وجود آن باشد حضور خواهد داشت؛ تقارن هفته بسیج با هفته وحدت تقارن مبارکی است.

  وی در ادامه با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان بیان داشت: قانون باید برای همگان اجرا شود، نباید استثنایی در اجرای قانون وجود داشته باشد؛ این اشتباه است قانون مصوب به طور ناقص اجرایی شود؛ مردم بیدار هستند و بصیرت و درک دارند، مسئولین کاری نکنند دل مردم آزرده شود؛ دستگاه های نظارتی رصد کنند کسانی که باید میز ریاست را رها کنند؛ انتظار مردم نیز همین است و کار را به جوانان بسپارند؛ بسیاری از جوانان هستند که انگیزه و فهم و تفکر جهادی دارند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها