دیمه نیوز
امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76663
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
 •   

  دانمارک بار دیگر آغوش خود را برای تروریست‌های الاهوازیه گشود

  گروهک تروریستی الاهوازیه در سایه حمایت دولت دانمارک اقدام به برگزاری گردهمایی در پایتخت این کشور کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،هنوز یک ماه از طرح اتهامی‌های واهی دولت دانمارک علیه ایران نمی‌گذرد که پایتخت دانمارک روز شنبه، سوم آذر، میزبان نشست یکی از گروهک‌های جدایی‌طلب ضدایرانی بود. در این گردهمایی که در شهر […]


  گروهک تروریستی الاهوازیه در سایه حمایت دولت دانمارک اقدام به برگزاری گردهمایی در پایتخت این کشور کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،هنوز یک ماه از طرح اتهامی‌های واهی دولت دانمارک علیه ایران نمی‌گذرد که پایتخت دانمارک روز شنبه، سوم آذر، میزبان نشست یکی از گروهک‌های جدایی‌طلب ضدایرانی بود.

  در این گردهمایی که در شهر کپنهاگ برگزار شد، برخی از شخصیت‌های رسانه‌ای و سیاسی مخالف ایران از کشورهای عربی حضور داشتند.

   


  حبیب جبر، سرکرده الاهوازیه (سمت راست)

   

  عناصر گروهک «حرکه النضال العربی لتحریر الأحواز» که مدعی است نماینده شهروندان عرب ایران بوده، این گردهمایی را برگزار کردند.

  به گزارش روزنامه الکترونیکی «انحاء» عربستان سعودی، شرکت کنندگان در این گردهمایی، جمهوری اسلامی ایران را  به انجام «اقدامات تروریستی» متهم کرده و خواستار حمایت از این گروهک و محور مخالف ایران در منطقه شدند.

  رسانه‌ها و شخصیت‌های رسانه‌ای نزدیک به سعودی همانند سایر گردهمایی مخالفان ایران، در این گردهمایی حضور فعال و پر رنگی داشتند.

  «انور مالک»، روزنامه‌نگار و افسر سابق اطلاعاتی الجزائر که مدیر شبکه تلویزیونی «سعودیه ۲۴» عربستان سعودی است، در این نشست حضور داشت و اقدام به پوشش فعالیت‌های این گردهمایی کرد.

  این روزنامه‌نگار در بین رسانه‌ها، معروف به مخالف سرسخت ایران و طرف‌دار «سینه‌چاک» عربستان سعودی است و از ریاض بابت تولید برنامه‌های  تلویزیونی و ایجاد هشتگ‌هایی ضد ایرانی (همانند راه اندازی هشتگ اخراج سفیر ایران از الجزائر) پول می‌گیرد.

  از دیگر شخصیت‌های حاضر در این گردهمایی، می‌توان به «جورج صبرا»، رئیس پارلمان سابق سوریه که با آغاز نارامی‌ها از دولت این کشور جدا شد و «جمال قارصلی»، نماینده پارلمان آلمان که اصالتی سوری دارد، اشاره کرد.

   


  نماینده پارلمان آلمان (از چپ دوم)

  گردهمایی‌ گروهک الاهوازیه در حالی در دانمارک و با حمایت دولت این کشور برگزار می‌شود که دست عناصر تروریستی این گروهک به شهدای حمله تروریستی اخیر اهواز آغشته است.

  بعد از این حادثه تروریستی، «یعقوب حر تُستری» سخنگوی گروهک تروریستی «الاهوازیه» مستقر در شهر «کپنهاگ» دانمارک، حمله تروریستی به مراسم رژه در شهر اهواز را تحسین کرد.

  تستری در روز سی‌ویکم شهریور و بعد از حمله تروریستی اهواز با شبکه معاند «ایران اینترنشنال» که مورد حمایت مالی سعودی است، مصاحبه و از حمله تروریستی در اهواز تمجید کرده بود.

  دولت دانمارک که داعیه مبارزه با تروریسم دارد، به این گروهک اجازه فعالیت و استقرار در خاک خود داده است.

  نکته جالب اینکه «سعود القحطانی»، مشاور ارشد بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی و متهم به قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی گروهک الاهوازیه را در حساب توییتری دنبال می‌کند.

   


  سعودی القحطانی


  قحطانی و بن سلمان

   

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها