دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 78136
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
 •   

  سکوت محافظه کارانه طرفداران محیط زیست در برابر حمله سگ های ولگرد به شهروندان

  در چند روز اخیر دو خبر از یک اتفاق مشابه بر روی خروجی خبرگزاری های شهرستان فیروزکوه قرار گرفت؛ اتفاقی که زنگ خطر را برای همشهریان به صدا در آورد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، در چند روز اخیر دو خبر از یک اتفاق مشابه بر روی خروجی خبرگزاری های شهرستان فیروزکوه قرار گرفت؛ اتفاقی […]


  در چند روز اخیر دو خبر از یک اتفاق مشابه بر روی خروجی خبرگزاری های شهرستان فیروزکوه قرار گرفت؛ اتفاقی که زنگ خطر را برای همشهریان به صدا در آورد.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، در چند روز اخیر دو خبر از یک اتفاق مشابه بر روی خروجی خبرگزاری های شهرستان فیروزکوه قرار گرفت؛ اتفاقی که زنگ خطر را برای همشهریان به صدا در آورد؛ کودکی مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفت و از ناحیه لب و فک مجروح شد.

  در این میان همه سازمان ها و نهادهایی که به نوعی مسئولیت اجرایی دارند به این اخبار و اتفاقات واکنش نشان دادند جز سازمانی که مسئول مستقیم ساماندهی و مدیریت این امر است؛ سوالی که پیش می آید این است: واقعا محیط زیست کجاست و نقش این سازمان در مدیریت حوادثی از این دست که ارتباط مستقیم با زندگی و جان مردم دارد چیست ؟

  بعد از حادثه پریروز که کودکی مورد حمله یک قلاده سگ ولگرد قرار گرفت، شورای اسلامی شهر فیروزکوه و شهرداری ضمن ابراز تاسف از این حادثه اعلام کردند با توجه به گستردگی و تراکم وجود این حیوانات و البته محدودیت در بودجه این نهادها، در بحث نگهداری و عقیم سازی این حیوانات نمی توان شاهد اتفاق جدید و تاثیرگزاری بود.

  طبق اطلاعاتی که از منابع خبری کسب گردید سازمان حفاظت محیط زیست با استناد به مصوبه هیئت وزیران، تمایلی به برخورد جدی برای رفع معضل نشان نمی دهد و به نوعی توپ را به زمین گروه های محیط زیستی که بصورت محدود در سطح شهرستان فعالیت  می کنند انداخته و از خود رفع تکلیف می نماید.

  بر اساس تحقیقات خبرنگاران پایگاه خبری دیمه نیوز، قاچاق سگ های ولگرد از شهرهای اطراف به فیروزکوه و رهاسازی آنها در سطح شهرستان بر شدت وخامت و پیچیدگی موضوع افزوده و کار را برای حل مشکل سخت تر کرده است.

  این پازل آشفته با اظهارنظرها و واکنش های ناپخته و غیرکارشناسی برخی از فعالان و گروه های محیط زیستی آشفته تر شده و نتیجه اینگونه اقدامات و اظهارنظرها می شود حمله سگ ها به شهروندان و کودکان بی دفاع که نمونه آنان حوادث وخیمی را در شهرهای دیگر نیز رقم زده است.

  پایگاه خبری دیمه نیوز ضمن اعلام آمادگی جهت انتشار جوابیه مسئولین محترم محیط زیست، به زودی گزارشی در این زمینه تهیه و منتشر خواهد کرد.

   

  انتهای پیام/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :