دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77174
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
 •   

  محمد بن سلمان بازنده حضور در اجلاس بین المللی گروه ۲۰/شرایط شکننده وی در عربستان

  کارشناس مسائل سیاسی گفت : در حال حاضر محمد بن سلمان بعد از اجلاس خود را بازنده حضور در این اجلاس می داند و تظاهرات گسترده در تونس ، مغرب و مصر بر علیه عربستان قبل از ورود به آرژانتین حضور او را تحت تاثیر قرار داد . به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،جعفر […]


  کارشناس مسائل سیاسی گفت : در حال حاضر محمد بن سلمان بعد از اجلاس خود را بازنده حضور در این اجلاس می داند و تظاهرات گسترده در تونس ، مغرب و مصر بر علیه عربستان قبل از ورود به آرژانتین حضور او را تحت تاثیر قرار داد .


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی  در رابطه با حضور محمد بن سلمان در اجلاس بین المللی گروه ۲۰ اظهار داشت : محمد بن سلمان با حضور در این اجلاس قصد داشت اعتراضات به قتل خاشقچی را کاهش دهد و با ملاقات با سران کشورهای شرکت کننده در این اجلاس این ماجرا را به باد فراموشی بسپارد .

  وی گفت : رژیم عربستان در حال حاضر به چند دلیل مورد انتقاد شدید افکارعمومی و رسانه های گروهی جهان است که یکی به خاطر قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در استامبول اتفاق افتاد.

  کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد : قتل خاشقچی یک حادثه بسیار استثنایی و جنایتکارانه رژیم عربستان بود که ماهیت محمد بن سلمان را بر ملا کرد و از این بزرگتر هم جنایات رژیم عربستان در یمن است که از زمانی که محمد بن سلمان وزیر دفاع شد این جنگ آغاز شده و تمامی جنایات جنگی در یمن به فرماندهی این شخص صورت می گیرد .

  قنادباشی با بیان این که اقدامات محمد بن سلمان چهره واقعی رژیم عربستان را در جهان آشکار کرد ، بیان کرد : عربستان با وجود بمباران هر روزه همزمان محاصره اقتصادی گسترده ای بر علیه مردم یمن اعمال کرده است و باعث شده که به نوعی قعطی در یمن اتفاق بیفتد و کودکان و غیر نظامیان بسیاری از نبود امکانات در یمن جان بدهند .

  وی ابراز داشت : بنابراین محمد بن سلمان اصرار داشت با حضور در این اجلاس با سران کشورهای مختلف و رسانه های گروهی شرایطی را به وجود آورد تا بتواند یک حرکت سیاسی و تبلیغاتی ایجاد کند تا روند شکل گیری جنایت ها علیه عربستان را کند نماید و توجهات را به مسائل دیگری معطوف کند.

  کارشناس مسائل سیاسی توضیح داد : اما به رغم هزینه های گزاف عربستان برای دولت ها  و رسانه ها انتظارات محمد بن سلمان محقق نشد و جنایات دیگرعربستانی ها مورد توجه رسانه های گروهی قرار گرفت .

  قنادباشی اضافه کرد : در حال حاضر محمد بن سلمان بعد از اجلاس خود را بازنده حضور در این اجلاس می داند و تظاهرات گسترده در تونس ، مغرب و مصر بر علیه عربستان  قبل از ورود به آرژانتین حضور او را تحت تاثیر قرار داد .

  وی افزود : این مسائل نشان داد نه تنها سفر دوره ای محمد بن سلمان منطبق با خواست او نبود بلکه نتایج دیگری را نیز در برداشته است و این ها نشان دهنده این است که رژیم عربستان در وضعیت نامطلوبی به سر می برد و در داخل هم مردم خواهان این نیستند که رژیمی بر آن ها حکم فرما باشد که در قتل بی گناهان و جنایات جنگی در یمن مشارکت دارد.

  کارشناس مسائل سیاسی تشریح کرد : افکار عمومی منطقه نیز به دلیل هم سویی رژیم عربستان با اسرائیل در خصوص عربستان بدتر شده است و هم نوایی های حکومت ریاض  با رژیم صهیونیستی را دلیل بر فساد موجود در عربستان می دانند .

  وی در پایان اظهار داشت : اقدامات محمد بن سلمان که خواستار پادشاهی آینده عربستان می باشد را در شرایط شکننده ای قرار داده است.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها