دیمه نیوز
امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
 •   

  مزار جلال آل احمد

  مسجد فیروزآبادی را که داخل می‌شوی، حیاط به دو قسمت تقسیم میشود. در قسمت سمت راست، نمازخانه مسجد و وضوخانه واقع است، همراه با خانه خادم مسجد.و در سمت چپ قسمت قبرستان مسجد است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مسجد فیروزآبادی را که داخل می‌شوی، حیاط به دو قسمت تقسیم میشود. در قسمت سمت راست، […]


  مسجد فیروزآبادی را که داخل می‌شوی، حیاط به دو قسمت تقسیم میشود. در قسمت سمت راست، نمازخانه مسجد و وضوخانه واقع است، همراه با خانه خادم مسجد.و در سمت چپ قسمت قبرستان مسجد است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مسجد فیروزآبادی را که داخل می‌شوی، حیاط به دو قسمت تقسیم میشود. در قسمت سمت راست، نمازخانه مسجد و وضوخانه واقع است، همراه با خانه خادم مسجد.و در سمت چپ قسمت قبرستان مسجد است.
  قسمت مسقف، شبستان مسجد است که بر سردر آن با کاشی آبی رنگ مزار آیت‌الله فیروزآبادی به چشم می خورد. تا اینجا هیچ نام و نشانی از «جلال آل احمد» نیست.
  سراسر شبستان مسطح شده که پستی و بلندی قبرها یکسان شده است. تنها در وسط شبستان، یک مقبره با سنگ مرمر سفیدرنگ قدری بالا آمده و در میان آن همه قبر رخ‌نمایی می کند که مقبره آیت‌الله فیروزآبادی است.

  تنها در گوشه‌ای از تالار شبستان سنگ قبری است که نوشته روی آن زرد رنگ است. نه نامی دارد و نه نشانی. این قبر جلال آل‌احمد است و نوشته روی آن، تنها امضای خودش است که نام خودش را امضا می کرد.
  جلال آل‌احمد ؛نویسنده مشهور، منتقد ادبی و مترجم ایرانی و همسر سیمین دانشور بود که در دهه ۴۰ خورشیدی به شهرت رسید.
  برخی سالروز تولد وی را ۲ آذر ۱۳۰۲ و برخی ۱۱ آذر ۱۳۰۲ خورشیدی عنوان می کنند.
  عکاس مجموعه خبری تهران نیوز به بهانه تولد جلال آل احمد سری به مزارش زده است که در ادامه گزارش تصویری آن را مشاهده می‌کنیم.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها