دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76375
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
 •   

  می توان با نظر دانش آموزان زیرساخت های لازم برای رشته های مورد استقبال فراهم کرد

  هفتمین شورای آموزش و پروش شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل اداره آموزش و پرورش فیروزکوه، برگزار شد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست مهدی مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان و با حضور اعضای این شورا، در محل سالن اجتماعات اداره آموزش […]


  هفتمین شورای آموزش و پروش شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل اداره آموزش و پرورش فیروزکوه، برگزار شد.


   

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست مهدی مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان و با حضور اعضای این شورا، در محل سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه، در نشست شورای آموزش و پرورش فیروزکوه با بیان اینکه نبود مشکل کمبود فضای آموزشی در شرایط فعلی نباید موجب غفلت مسئولان آموزش و پرورش شود، گفت: با توجه به رشد جمعیتی در آینده به مدارس بیشتری در شهرستان نیاز خواهد بود و مسئولان نباید به فکر فروش فضاهای آموزشی بیفتند؛ این شهرستان با توجه به آب و هوای مناسب، قیمت پائین اراضی و توسعه زیرساخت ها در آینده نزدیک، گسترش جمعیتی خواهد داشت.

  وی در ادامه اظهار داشت: نظام آموزشی در گذشته بر پایه ی نظری بنا شد و گسترش یافت که این امر موجب شد تا دانش آموختگان کمتر بتوانند مسائل صنعتی، کشاورزی و خدماتی را به صورت کاربردی دنبال کنند برای همین در سطح کلان دولت و مدیریت کشور مقرر شد تا آموزش های تجربی نیز در کنار آموزش های نظری قرار گیرد.

  فرماندار فیروزکوه با اشاره به هدایت تحصیلی دانش آموزان بیان داشت: در مدیریت آموزشی شهرستان باید برنامه ریزی صورت بگیرد تا هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و تجربی مبنی بر علاقه و استعداد آنها شکل بگیرد؛ توجه به میزان علاقمندی دانش آموزان به رشته های تحصیلی بسیار حائز اهمیت است چرا که قطعاً هر فرد در حرفه ای که به آن علاقه دارد موفق تر خواهد بود و با تلاش در مسیر پیشرفت خود منجر به توسعه جامعه نیز خواهد شد.

  یوسفی جمارانی هم چنین خاطرنشان کرد: ابتدا باید نیازهای شهرستان شناسایی و با برگزاری سمینارها و امکان مشاوره برای دانش آموزان و والدین با توجه به رشته های تحصیلی و زمینه اشتغال آنها در فیروزکوه فراهم شود.

  وی هم چنین افزود: مسئولان می توانند با دریافت نظر دانش آموزان و خانواده آنها، زیرساخت های لازم را برای رشته های مورد استقبال فراهم کرده تا علاوه بر توانمندسازی دانش آموزان، نیازهای شهرستانی را نیز با نیروهای انسانی بومی تأمین و با معضل بیکاری مقابله نمایند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها