پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77900
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
 •   

  نرخ بیکاری فیروزکوه ۶.۶ درصد است

  فرماندار فیروزکوه در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فعال می تواند منجر به گسترش کار تولید کنندگان، جذب نیروی انسانی و بهبود کیفیت محصولات شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، پروانه رضایی بختیاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، به منظور دیدار با فرماندار شهرستان […]


  فرماندار فیروزکوه در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فعال می تواند منجر به گسترش کار تولید کنندگان، جذب نیروی انسانی و بهبود کیفیت محصولات شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، پروانه رضایی بختیاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، به منظور دیدار با فرماندار شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، بازدید از پروژه ورزشگاه کارگری واقع در سایت مسکونی دشت ناصر، بازدید از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فیروزکوه و بازدید از چند واحد صنعتی به این شهرستان سفر کرد.

  وی به همراه معاونین مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در دیدار با مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، مازیار شهرآشوب، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فیروزکوه به بررسی مسائل و مشکلات شهرستان در این حوزه پرداخت.

  مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه در این دیدار با تأکید بر اهمیت اشتغال زایی در شهرستان اظهار داشت: فعالان اقتصادی و افرادی که امروز در حوزه اشتغال زایی فعالیت دارند و در راستای تقویت اقتصاد کشور گام بر می دارند همانند کسانی هستند که در دوران دفاع مقدس از مرزهای جغرافیایی ایران حفاظت کردند.

  وی با بیان اینکه از دولت مشروطه تاکنون در تلاش بوده ایم تا مردم بتوانند برای خودشان تصمیم گیری کنند افزود: نظام کشور ما نظامی مردمی است و مهم ترین سرمایه جامعه مردم هستند؛ یکی از مهم ترین اقدامات دولت تدبیر و امید، واگذاری مدیریت امور روستاها به روستائیان از طریق شوراها و دهیاران آنهاست؛ در گذشته نیاز روستاها توسط شهرنشینان بررسی و تأمین می شد که حتی با در نظر گرفتن اقدامات متعدد در این حوزه روند مناسبی نبود چرا که به اقتصاد روستا و ایجاد اشتغال برای جوانان آنها توجهی نشده بود؛ لذا تفویض اختیار پیشبرد امور و اهداف روستاها توسط خود آنها طرحی موفق تلقی می شود که شاهد نتایج مثبت آن هستیم.

  فرماندار فیروزکوه هم چنین تاکید کرد: شهرستان از لحاظ جغرافیایی بزرگترین شهرستان استان تهران است و روستاهای پویا و فعالی دارد؛ زندگی روستایی در روستاهای فیروزکوه جریان دارد و نسبت جمعیتی روستاهای این شهرستان به شهرها در مقایسه با دیگر شهرستان های استان تهران بسیار مناسب است؛ روستائیان فیروزکوه گویش و تمام شاخص های روستا را حفظ کرده اند و نماد بسیار خوبی از زندگی محلی را به تصویر می کشند؛ تاکنون سعی داشته ایم تا در حوزه اشتغال و کارآفرینی، با حداقل زمان به پرونده ها رسیدگی کنیم.

  وی افزود: نرخ بیکاری فیروزکوه ۶.۶ درصد است و طبق آمار در سال جاری تا کنون ۳۳۲ طرح جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی و ۱۹۰ متقاضی تسهیلات خود را دریافت کرده اند؛ این به معنای اشتغال زایی در شهرستان است که روند رو به رشدی را در ایجاد شغل نوید می دهد؛ فیروزکوه قطب تولید شیلات استان تهران است و با کیفیت ترین محصولات به ویژه ماهی قزل آلا را تولید می کند.

  یوسفی جمارانی تصریح کرد: سه مجموعه دانش بنیان و اصلاح نژاد از جمله آوین ژن در شهرستان فعالیت دارند که این آمار در سطح کشور منحصر به فرد است؛ پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فعال می تواند منجر به گسترش کار تولید کنندگان، جذب نیروی انسانی و بهبود کیفیت محصولات شود.

  فرماندار فیروزکوه در ادامه نشست ضمن تأکید بر اهمیت افزایش حضور نیروی انسانی متخصص و کارآمد در مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اظهار داشت: با توجه به مسئولیت و وظایف این اداره کارشناسان متخصص می توانند در پیشبرد اهداف تأثیر بسزایی داشته باشند؛ جهت بهبود شرایط تعاونی های فیروزکوه نیاز به نیروهای کارآمد و افزایش نظارت احساس می شود.

  پروانه رضایی بختیاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز با اشاره به بازدیدهای وی از کارخانجات فیروزکوه گفت: برخی از کارآفرینان این شهرستان از مدیریت بسیار بالایی برخوردار هستند که می توانند الگوی مناسبی برای دیگر کارآفرینان باشند چرا که از فکر نیروی کار خود بهره می گیرند؛ تولیدکنندگان فعال فیروزکوه، بسیار به سلامت نیروی انسانی خود اهمیت می دهند و این امر موجب افزایش روحیه و بهبود عملکرد آنها می شود.

  رضایی بختیاری هم چنین تأکید کرد: توجه به حوزه تعاونی ها در این شهرستان، قطعاً نوید بخش اتفاقات مثبت و رونق اشتغال است؛ تفویض اختیار به مدیران می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس آنها شود که این امر در استفاده از ظرفیت افراد بسیار اثر بخش خواهد بود.

  انتهای پیام/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • خبرخوان دیمه نیوز