دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77056
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
 •   

  واکنش سناتورهای روس به تصمیم ترامپ درباره لغو دیدار با پوتین

  مقامات پارلمانی روسیه تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره لغو دیدارش با “ولادیمیر پوتین” را نشانه عدم آمادگی واشنگتن برای مذاکره جدی با مسکو درباره کاهش تسلیحات و سوریه نامیده و تاکید کردند چنین تهدیداتی تاثیری بر سیاست روسیه نخواهد داشت. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مقامات پارلمانی روسیه تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره لغو […]


  مقامات پارلمانی روسیه تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره لغو دیدارش با “ولادیمیر پوتین” را نشانه عدم آمادگی واشنگتن برای مذاکره جدی با مسکو درباره کاهش تسلیحات و سوریه نامیده و تاکید کردند چنین تهدیداتی تاثیری بر سیاست روسیه نخواهد داشت.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،مقامات پارلمانی روسیه تصمیم رئیس جمهوری آمریکا درباره لغو دیدارش با “ولادیمیر پوتین” را نشانه عدم آمادگی واشنگتن برای مذاکره جدی با مسکو درباره کاهش تسلیحات و سوریه نامیده و تاکید کردند چنین تهدیداتی تاثیری بر سیاست روسیه نخواهد داشت.

  روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو نوشت: “کنستانتین کاساچوف”رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا با لغو دیدار خود با “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست سران گروه-۲۰ در آرژانتین، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

  این سناتور بلندپایه گفت: «وی با این اقدام خواسته تا حمایت خود را از اوکراین نشان دهد، ولی فضایی برای مانور دادن برای خود باقی نگذاشته است. به همین دلیل، لغو این دیدار، در واقع از دست دادن امکان نه برای پوتین، بلکه برای خود ترامپ است تا دو طرف مسائل مهم مورد اختلاف موجود بین دو کشور  را بررسی کنند.»

  “ولادیمیر جباروف” نائب رئیس کمیته امور بین الملل سنای روسیه نیز در این باره گفته است: «لغو دیدار ترامپ با پوتین، تاثیری بر مواضع روسیه درباره حادثه رخ داده در تنگه کرچ و توقیف کشتی‌ها و ملوانان اوکراینی نخواهد گذاشت و بطور کلی استفاده از چنین تهدیداتی در برخورد با روسیه بی فایده هستند.»

  “لئونید اسلوتسکی” رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه نیز در تفسیر این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا، یادآور شد: «چنین اقدامی از سوی دونالد ترامپ، تنها یک برخورد تبلیغاتی برای نشان دادن سرسختی او در مقابل روسیه برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی داخلی ایالات متحده است.»

  وی افزود: «من انتظار داشتم که چنین اتفاقی رخ دهد. البته این تصمیم واقعی ترامپ نیست، بلکه در راستای اجرای سیاست ضدروسی حاکم بر آمریکا اتخاذ شده است.»

  “آلکسی پوشکوف” سناتور بلندپایه روس نیز پس از لغو دیدار با ولادیمیر پوتین از سوی دونالد ترامپ، در صفحه توییتر خود نوشت: «این اقدام ثابت کرد که آمریکا تمایلی برای گفت‌وگوی جدی با روسیه ندارد. تصمیم ترامپ برای لغو دیدار مهم دوجانبه رهبران آمریکا و روسیه، به بهانه جعلی حادثه رخ‌داده در تنگه کرچ، نشان می‌دهد که مقامات واشنگتن تمایلی برای گفت‌وگوی جدی با روسیه ندارند.»

  این سناتور یادآور شد که توقیف کشتی‌های و ملوانان اوکراینی اصلا در سطح مذاکرات مهمی درباره سرنوشت پیمان موشکی یا حل و فصل اوضاع در سوریه نیست که به‌خاطر آن چنین مذاکرات جدی لغو شود.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها