دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 77192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
 •   

  پروانه سلحشوری حجاب را مقصر اصلی عمل کردن گردنش دانست!

  نماینده مردم تهران در مجلس در اظهاراتی عجیب به قول خودش «چند مثقال چادر» را موجب عمل  کردن گردن خود دانسته است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس که ید طولایی در اظهارات حاشیه‌ساز و جنجالی دارد و همواره جزو صف اولی‌های دفاع از ورود زنان به ورزشگاه […]


  نماینده مردم تهران در مجلس در اظهاراتی عجیب به قول خودش «چند مثقال چادر» را موجب عمل  کردن گردن خود دانسته است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس که ید طولایی در اظهارات حاشیه‌ساز و جنجالی دارد و همواره جزو صف اولی‌های دفاع از ورود زنان به ورزشگاه به شمار می‌رود، روز گذشته سخنانی را درباره حجاب بیان کرد که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست.

  در همایشی که روز گذشته با عنوان «پوش بانوان ایرانی پس از انقلاب» در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، پروانه سلحشوری حجاب و مسئولان سازمان‌های تبلیغاتی و دارای بودجه‌های هنگفت را مقصر اصلی بعضی از بی‌حجابی‌ها و کم‌حجابی‌ها دانست.

  نماینده مردم تهران در مجلس گفته که الزاما پوشیدن چادر به معنای حجاب کامل نیست. گاهی برخی با همین پوشش چنان آرایشی دارند که خود حجاب را زیر سوال می‌برد. باید بگویم ما نه تنها باعث اعتقاد جوانان‌مان به حجاب نشده‌ایم بلکه باعث گریزان شدن آن‌ها از خیلی از آموزه‌ها شدیم.

  پروانه سلحشوری حجاب را مقصر آرتروزش دانست!

  اما این تمام ماجرا نیست و جنجال از جایی شروع می‌شود که پروانه سلحشوری دلیل عمل کردن گردن خود را همان چند مثقال چادر روی سرش معرفی کرده است.

  سلحشوری یادآور شده است: من ۱۰ سال در هند زندگی کردم. در آن جا چادر و مقنعه چانه‌دار به سر می‌کردم، اما به نظرم واقعا نیاز است نگرش جدیدی را حاکم کنیم. این نحوه پوشش برای خود من آسیب‌زا بود.

  این سخنان سلحشوری بازخورد زیادی در فضای مجازی داشته و با واکنش‌های بعضا تند کاربران فضای مجازی همراه بوده است. تا جایی که برخی از کاربران توییتر از آینده احتمالی این نماینده هم سخن گفته‌اند و حرف از سفر کردن امثال این نمایندگان به خارج از کشور بعد از اتمام کارشان در ایران زده‌اند.

   

  وزن لباس زنان انگلیسی ۱۵۰ سال قبل به ۸ یا ۹ کیلو می‌رسیده است

  دورهٔ ویکتوریا یا دورهٔ ملکه ویکتوریا، که به آن دورهٔ ویکتوریایی هم گفته می‌شود، دورهٔ اوج انقلاب صنعتی در بریتانیا و اوج امپراتوری بریتانیا بود.

  دامن‌های پر چین و پف‌دار از ویژگی‌های اصلی پوشش زنان در این دوره است و زنان برای پف بیشتر دامن خود تعداد بی‌شماری از زیر دامنی‌ها را می‌پوشیدند. به همین دلیل وزن لباس زنان به ۸ یا ۹ کیلو می‌رسید. علاقه به دامن‌های بزرگ در این دوران به حدی بود که گاهی اوقات برای پف بیشتر دامن اسکلتی بزرگ از استیل به نام کرینولین در زیر آن پوشیده می‌شد که شخص خود به تنهایی نمی‌توانست آن را به تن کند.

   

  این تصاویر را فقط خانم سلحشوری ببیند

  تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، بیانگر وزن سنگین پوشش بانوان انگلیسی در حدود ۱۵۰ سال قبل است که برخلاف اظهارات خانم سلحشوری، هیچ خبری مبنی بر آرتروز گرفتن این افراد مشاهده نشده است. خداوند را شکر می‌کنیم که شما در آن دوره حضور نداشتید وگرنه خدا می‌داند که به چه امراضی دچار می‌شدید. (البته که دور از جانتان)

   

   

   

   

   

   

   

  و اما سخنی کوتاه با نماینده مردم تهران

  خانم سلحشوری! ، جدا از اینکه حرف شما در علم پزشکی اثبات نشده است، با نگاهی گذرا به اطرافیانتان می‌توانید دریابید که به قول خودتان «همان چند مثقال چادر» هیچ‌گاه نمی‌تواند موجب آرتروز گردن و سایر امراض مشابه آن شود؛ مگر آن که چادرتان از جنس پتوهای مسافرتی یا تیر آهن باشد.

  نماینده محترم مردم تهران! خوب است که برای برداشتن چادر از سرتان وزن آن را بهانه نکنید و بیشتر از این موجب بدبینی مردم به‌ویژه تهرانی‌ها به نمایندگانشان در خانه ملت نشوید.

  راستی از قیمت مسکن، کنترل بازار، تامین کالاهای مورد نیاز مردم و اشتغالزایی برای جوانان چه خبر؟!

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :