دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 76719
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
 •   

  پیشنهاد نامه سرگشاده توسط روشنفکران و هنرمندان به کاخ الیزه/ استاندارد دوگانه بی بی سی در مقابل خشونت پلیس فرانسه + عکس

  در حالی بیش از یک هفته از خشونت های پلیس علیه تظاهرکنندگان این کشور می گذرد که حضرات به اصطلاح صلح طلب داخلی هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نداده اند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،با گذشت بیش از یک هفته از اعتراضات خشونت‌آمیز پاریس و دیگر شهرهای فرانسه، بر اساس گزارش‌های رسمی […]


  در حالی بیش از یک هفته از خشونت های پلیس علیه تظاهرکنندگان این کشور می گذرد که حضرات به اصطلاح صلح طلب داخلی هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نداده اند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ،با گذشت بیش از یک هفته از اعتراضات خشونت‌آمیز پاریس و دیگر شهرهای فرانسه، بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده، بیش از ۶۰۰ نفر در جریان تظاهرات زخمی و دو نفر هم کشته شده‌اند و علاوه براین  پلیس دست‌کم ۱۳۰ نفر را در این ارتباط دستگیر کرده است.

  امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در آخرین اظهارنظر در صفحه توئیتر خود به جای دعوت طرفین به خویشتن داری و پرهیز از خشونت در اظهارنظری یکسویه اقدامات خشن و تحریک‌آمیز شماری از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را محکوم کرد. وی با محکوم کردن آن دسته از معترضانی که به نیروهای انتظامی حمله می‌کنند اقدام آنها را شرم‌آور خواند.

  این اظهارنظر ماکرون در حالی است که در فتنه ۸۸ فرانسه و برخی از کشورهای غربی و آمریکا در حمایت از خشونت های معترضین علیه نیروهای پلیس این اقدامات را قانونی اعلام کرده و مورد حمایت قرار دادند.

  برخی کاربران فضای مجازی در واکنش به این تظاهرات و سکوت روشنفکران داخلی در قبال آن اقدام به انتشار نظرات خود کرده اند که در ادامه آن را می خوانید.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها